آموزش آزاد سازی فضای حافظه ذخیره در آیفون و آیپد در نسخه iOS 11

آموزش آزاد سازی فضای حافظه ذخیره در آیفون و آیپد در نسخه iOS 11
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مقاله قصد داریم آزاد سازی فضای حافظه ذخیره در آیفون و آیپد در نسخه iOS 11 را به شما آموزش بدهیم.

اگر مساله کمبود فضای خالی روی آیپد و آیفون خودتان دارید، می توانید از برخی ترفندهای مربوط به آزاد سازی فضای حافظه ذخیره iOS 11 کمک بگیرید. در قست تنظیمات آیپد و آیفون شما گزینه ای وجود دراد که با کمک آن می توانید وضعیت حافظه سیستم خودتان را مشاهده کنید.

در این مقاله آموزشی قصد داریم ترفندهایی برای آزاد سازی فضای حافظه به شما آموزش بدهیم.

در گزینه مربوط به حافظه سیستم، فضای اشغال شده برای بخش موسیقی، فیلم ها، عکس ها و هر برنامه ای که نصب کرده اید به خوبی نشان داده شده است. وقتی روی هر برنامه ضربه بزنید، می توانید آن را حذف کنید.

با ترفندهای آزاد سازی فضای حافظه ذخیره در iOS 11 آشنا شوید:

نسخه جدید  iOS 11 را نصب کنید.

ابتدا اطمینان حاصل کنید که سیستم عامل نسخه iOS 11  یا بالاتر را در آیفون و آیپد خود نصب کرده اید.  به تنظیمات بروید به بخش general یا  عمومی بروید. به قسمت به روز رسانی نرم افزار بروید. سیستم به شما می گوید که نرم افزار را می توانید به روز رسانی کنید. گزینه ای برای دانلود آخرین بروز رسانی به شما می دهد.

وضعیت حافظه ذخیره سازی خود را بررسی کنید

به قسمت تنظیمات بروید. بعد وارد general یا عمومی بشوید. به قسمت ذخیره سازی یا storage وارد شوید. کمی صبر کنید تا سیستم عامل  iOS وضعیت ذخیره سازی سیستم شما را محاسبه و سپس نمایش دهد تا ببینید وضعیت حافظه ذخیره سازی شما چگونه است.

به توصیه های اپل توجه کنید.

در ذیل گراف نمایش ظرفیت حافظه، توصیه های مختلفی برای آزاد سازی فضای ذخیره سازی به شما داده شده است. برای دیدن همه آنها، انگشت خودتان را به سمت پایین صفحه نمایش بکشید.  یکی از توصیه هایی که ممکن است به شما داده شده باشد، آپلود عکس ها و ویدیوهای شما در iCloud  است تا فضای بیشتری در دستگاه خود داشته باشید. برای انجام این کار مطمئن شوید که  شبکه وای فای شما متصل است، از آنجایی که ممکن است آپلود فایل ها احتمالا طول بکشد، حجم اینترنت تان را هم در نظر بگیرید. لینک فعال سازی گالری تصاویر iCloud  را لمس کنید.

آپلود کردن در  iCloud

سیستم عامل  iOS پس از تایید درخواست شما وارد پروسه انتقال می شود. بعد از تایید شما آپلود آغاز خواهد شد.

حذف فیلم ها

توصیه های دیگری برای بررسی ویدیوهایی که فضا را اشغال کرده اند از سوی سیستم عامل به شما پیشنهاد می شود. مثلا به شما پیشنهاد می دهد که فیلم ها را مرور کنید و مواردی که نیاز ندارید را حذف کنید.

 روی توصیه سیستم برای بررسی ویدئوهای  iTunes  ضربه بزنید و ویدیوهایی را که میخواهید حذف کنید،  انتخاب نمایید. وقتی انگشت خود را به سمت چپ روی صفحه نمایش می کشید آن ویدئو حذف می شود. سپس به صفحه ذخیره سازی یا storage  بروید.

بررسی فایل های بزرگ

با این حال توصیه دیگری نیز ممکن است از طریق سیستم عامل به شما داده شود. مثلا به شما بگوید برخی فایل های بزرگ و حجیم را بررسی کنید.

روی Review Large Attachments ضربه بزنید، و  iOS همه پیوست های فایل را در iMessage  به شما نشان می دهد و ترتیب نمایش دادن از بزرگ به کوچک است. روی هر موردی که میخواهید حذف کنید، ضربه بزنید و سپس به صفحه قبلی باز گردید.

حذف یا Offload برنامه ها

انگشت خود را به سمت پایین بکشید. سیستم عامل  iOS به شما پیشنهاد می دهد برخی برنامه های خاص را پاک کنید. روی یکی از این برنامه ها ضربه بزنید.

دو گزینه خواهید داشت. می توانید برنامه را به طور کامل حذف کنید، و یا آن برنامه را Offload  کنید. در جالت حذف برنامه، تمامی داده هایمربوطه، پاک می شوند و فضایی از سیستم شما آزاد می شود.  گزینه offload هم می تواند برای شما مفید باشد. اگر قصد دارید برنامه را دوباره نصب کنید با این گزینه یعنی Offload باید بدانید که داده های ذخیره شده هنوز قابل دسترسی هستند. بعدا می توانید برنامه را دوباره استفاده کنید.

Confirm کردن  یا تایید کردن

انتخاب خودتان را تأیید کنید و برنامه حذف می شود.  اما داده های آن هنوز به گونه ای روی سیستم شما فعال است. هر زمان که بخواهید می توانید آن برنامه را از فروشگاه اپ استور نصب کنید. سپس به صفحه قبلی بازگردید.

Offload  درز مان کمبود فضای حافظه

ب قسمت بالای صفحه نمایش ضربه بزنید.  شما می توانید به iOS بگویید که به طور خودکار برنامه های استفاده نشده را برای شما مشخص کند. این گزینه برای زمانی مناسب است که فضای ذخیره سازی کمی دارید.  روی لینک Enable یا فعال سازی برای ورود ضربه بزنید.

گزینه مربوط را خاموش کنید

اگر نظرتان عوض شد، می توانید به تنظیمات بروید بعد وارد iTunes & App Stor  شوید. روی  پایین صفحه ضربه بزنید و گزینه Offload Apps Unused را خاموش کنید.

بررسی

مجددا به قسمت تنظیمات ذخیره سازی آیفون و آیپد بروید. روی گزینه SHOW ALL  ضربه بزنید. اکنون می توانید همه موارد توصیه شده را بررسی کنید.

آزاد سازی فضای حافظه ذخیره بدین روش امکان پذیر است.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 32.6 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 20.3 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 17.6 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 7.1 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 4 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
بازی ها
 • 01 بهمن 1399
  HITMAN 3
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 09 بهمن 1399
  The Medium
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 17 بهمن 1399
  Nioh / Nioh 2 Remastered
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5