پیدایش یک تئوری توطئه جدید: کره زمین توخالی است!

پیدایش یک تئوری توطئه جدید: کره زمین توخالی است!
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

شاید با توجه به پیشرفتی که امروزه در علوم مختلف از جمله نجوم حاصل شده مطرح شدن تئوری‌های عجیب و غریب درباره کره زمین قابل باور نباشد اما هنوز هستند افراد بسیاری که زمین را اصلاً کره نمی‌دانند و معتقدند این سیاره کاملاً تخت و مسطح است. در سال 2017 یک تئوری توطئه‌ی جدید هم در ذهن برخی افراد ریشه دوانیده مبنی بر اینکه زمین مسطح نیست بلکه یک کره‌ی توخالی است.

تئوری توطئه: کره زمین توخالی است

سال 2017 اتفاقات غیر قابل انتظار در زمینه‌های مختلفی چون علوم، سیاست، سرگرمی، ورزش و… را کم به خود ندیده اما شاید یکی از عجیب‌ترین آن‌ها پیدایش یک نظریه توطئه جدید درباره ساختار کره زمین است که حتی از تئوری مسطح بودن این سیاره هم غیر قابل هضم‌تر جلوه می‌کند.

باور کنید یا نه اخیراً این ذهنیت در برخی افراد شکل گرفته که زمین یک کره‌ی توخالی و میان تهی است و حفره‌ی بزرگی در نزدیکی قطب شمال وجود دارد که از طریق آن می‌توان به جهان درونی زمین وارد شد.

از جمله افرادی که در ترویج این تئوری توطئه نقش زیادی داشته یک دانشمند خودخوانده به نام رادنی کلاف (Rodney Cluff) است که پیش‌تر نظریات خود درباره‌ی توخالی بودن کره زمین را در قالب کتابی منتشر کرده و حتی کمپینی هم برای سفر به داخل این به اصطلاح حفره‌ی بزرگ قطب شمال به راه انداخته بود. البته پر واضح است که چنین سفری هرگز شکل نگرفت اما این امر مانع تلاش رادنی کلاف برای جذب طرفداران بیشتر نشد.

تئوری توطئه: کره زمین توخالی است

طرفداران این تئوری به زندگی موجودات شبه انسان و مافوق بشری در جهان داخلی کره زمین اعتقاد دارند که بلندی قامت آن‌ها بیش از 4 یا 5 متر است و هرگز مریض و بیمار نمی‌شوند. همچنین به نظر این افراد، دشت‌های واقع در این جهان زیر زمینی نیز غنی از حیات وحش است.

رادنی کلاف در همین رابطه طی مصاحبه‌ای با خبرگزاری Sun ادعا کرد که روز به روز افراد بیشتری به این حقیقت واقف می‌شوند که کره زمین توخالی است. او ادامه داد: «من هر روز ایمیل‌های زیادی از افراد مشتاق دریافت می‌کنم و واضح است که این ذهنیت در حال رواج یافتن بین عموم است؛ شاید نه در بین میلیون‌ها نفر اما قطعاً بین هزاران نفر».

کنایه آمیز اینکه «کلاف» و پیروانش نظر افرادی که به مسطح بودن سیاره زمین اعتقاد دارند را مضحک می‌دانند. او در این خصوص نیز اظهار داشت: «آن‌ها کاملاً در اشتباه هستند و شواهد بسیاری را نادیده گرفته‌اند. سیاره‌ی ما مسطح نیست بلکه کره‌ای تو خالی است».

 

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران3 دیدگاه
avatar
ایوب کلانتر
.
13 فروردین 1400، 05:36
پاسخ
0
4
دوست عزیز انسان ها همیشه از چیزی که اطلاع ندارند خوششون نمیاد و اصرار بر دانسته هایی قبلی خودشون دارن . مثل زمانی که نیوتون گفت خورشید مرکز جهان هست و همه با اون مخالفت کردن حتی نزدیک به اعدام شدن بود. حالا شما هم همین جوری هستین فکر کنید چند سال دیگه شاید این نظریه یا نظریه جهان های موازی نظریه امکان سفر در زمان یا حتی ادم فضایی ها واقعی بشه. اونوقت چه پاسخی دارین ؟ یکم دیدمون رو باز کنیم هر اتفاقی ممکنه
avatar
Ali
.
29 فروردین 1400، 14:49
پاسخ
0
1
@ایوب کلانتر
حرفتو قبول دارم که دیدگاه یکنواخت نباید داشته باشیم ولی اگه زمین توخالی باشه گرانشی هم برای جذب اجسام نباید باشه. ولی چون نیروی مغناطیسی منسجم توی هسته زمین باعث تولید گرانش سیاره میشه ، نظریه زمین توخالی از نظر علمی رد میشه ؛ طبق علم کنونی که بشر داره و هنوز کامل نشده تا حالا مطالعه ی درون سیارات مختلف منظومه شمسی الالخصوص سیاره زمین ، تا حالا هیچ نشانه ای که صیحه بر توخالی بودن زمین بذاره هنوز پیدا و مشخص نشده. شاید در سالهای آینده تکنولوژی بشر به قدری پیشرفت کنه که شاید بتونه این نظریه رو اثبات کنه. این نکته رو هم بگم که نظریه زمین توخالی که مبدا ورود به اون از قطب شمال هستش دقیقا مطابق با سناریو فیلم گودزیلا بر علیه کونگ هست/
avatar
یه بیکار
.
09 مهر 1400، 12:30
پاسخ
0
0
ما نمیتونیم بگیم این اشتباهه. من هیچ وقت به چیزهایی که ناسا میگفت باور نداشتم. چون سوتی هایی که دادن واقعا خنده داره. حتی موضوع سفر به ماه رو میتونم بگم ۸۰ درصد احتمال داره الکی ساخته باشن. چون حالا یه دفعه اومدن میگن دیگه نمیتونیم تکنولوژی اش رو داشته باشیم و فیلم اش هم گم کردیم. خنده داره واقعا. ناسا هرچی میگه رو به عنوان تئوری میگه و ما اومدیم وارد کتابای درسی کردیم که یاد بگیریم. به این میگن کاری که هر کشوری برای ابر قدرت شدن میزنه. از اونجایی که شواهد جالبی وجود داره که ثابت میکنه زمین تو خالیه ، میگم احتمال اینکه اینطوری باشه خیلی زیاده.
avatar
فاطمه رنجبر
.
17 مهر 1400، 21:37
پاسخ
0
0
من که به شدت بهش اعتقاد دارم اگه شما فکر میکنید مسخره است ویدیوی ختن رو در این مورد در یوتیوب ببینید کامل توضیح دده .
جدول فروش فیلم ها
 • 414 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 321 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 314 میلیون دلار
  No Time to Die
  اکران: 08 اکتبر 2021
 • 185 میلیون دلار
  Venom 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 76 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 37 میلیون دلار
  The Addams Family 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 14 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 2.1 میلیارد تومان
  درخت گردو
  اکران: 10 مهر 1400
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
plaza-ads