اپل اولین شرکت تریلیون دلاری سال 2018

اپل اولین شرکت تریلیون دلاری سال 2018
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اپل اولین شرکت تریلیون دلاری سال 2018 خواهد شد. بنابه تحقیقاتی که موسسه مالی Baron انجام داده، اپل در سال 2018 اولین شرکتی است که در سال 2018 به ارزش سهامی برابر 1 تریلیون دلار خواهد رسید.

اپل اولین شرکت تریلیون دلاری

تحلیلگران دلیل این امر را میزان فروش آیفون 10، رشد فروش آیفون در بازار چین، افزایش ارزش سهام اپل و پیشرفت های اخیر این شرکت می‌دانند.به گزارش Baron، اپل در سال جاری توانست 229.2 میلیارد دلار فروش داشته باشد که از این میزان 48.3 میلیارد دلار سود بدست آورد.

پس از اپل، مایکروسافت و موسسه مالی و خدماتی جی‌پی مورگان چیس، به ترتیب رتبه های دوم و سوم را در بازار سهام به خود اختصاص خواهند داد. مایکروسافت در زمینه تولید نرم ازفار فعالیت های بسیار گسترده ای داشته و در واقع یکی از ارزشمندترین شرکت های دنیا در بازار بروس محسوب می‌شود.

آمارها نشان می‌دهد با توجه به موفقیت اپل در سال جاری، ارزش هر سهم این شرکت با افزایش 11 درصدی روبرو خواهد بود و سهام AAPL رشد 50 درصدی را تجربه خواهد کرد. تحلیلگران موسسه Baron، اپل هر سال نسبت به سال قبل خود با ثبات تر و آگانه تر قدم بر دشاته و سیاست هایی که اتخاذ می‌کند منجر به افزایش ارزش این شرکت تا به امروز شده است.

به گفته این موسسه، ارزش سهام اپل از سال 2014 تا به امروز رشد 147 درصدی داشته و دلیل این امر، خلاقیت و نوآوری های اپل و خدمات پس از فروشی است که این شرکت انجام می‌دهد.

دیوید پرل، مدیر یکی از شرکت های سرمایه گذاری مطرح امریکا در این رابطه گفته است :« اپل تنها گوشی تلفن به شما نمی‌فروشد، بلکه بهترین راه برقراری ارتباط و انجام محاسبات، امکانات فوق العاده و بسیاری دیگر از خدمات را تا زمانی‌که از مشتریان محصولات این شرکت باشید در اختیار شما قرار می‌دهد».

اپل اولین شرکت تریلیون دلاری

اپل در حال حاضر 900 میلیون مشتری دارد، اگر چه ارائه خدمات تنها 13 درصد از درآمد اپل را تشکیل می‌دهد اما سودی که از این راه بدست می‌آورد برابر با 20  درصد کل سود این شرکت است. یکی دیگر از دلایلی که پیش بینی می‌شود اپل اولین شرکت تریلیون دلاری جهان در سال 2018 باشد، به گفته بانک سوئیسی UBS، میزان استفاده از آیفون در میان افراد جهان است. در حال حاضر 85 درصد از مشتریان اپل از آیفون استفاده می‌کنند در مقایسه با سامسونگ که 71 درصد از مشتریانش از تلفن های هوشمند این شرکت استفاده دارند.

هرچند اپل تصمیم دارد تا میزان تولید آیفون 8 و آیفون 8 پلاس را کاهش دهد اما این دلیلی برای کاهش فروش و سود اپل نخواهد بود. افراد به دنبال تکنولوژی جدید Face ID هستند و اپل هم از این موضوع استقبال می‌کند. میزان تولید آیفون 10 را افزایش داده و به تقاضای کاربران پاسخ می‌دهد.

تلفن هوشمند فقط یک محصول نیست، امروزه این دستگاه جزئی از زندگی افراد شده، بسیاری از ما برای انجام کارهای بانکی، برنامه ریزی، انجام کارهای روزمره و حتی انجام امور شغلی خود به تلفن هوشمند نیاز داریم. تلفن هوشمندی که بتواند به خوبی پاسخگوی نیاز ما بوده و علاوه بر آن، از امنیت بالایی هم برخوردار باشد.

آیفون می‌توان به خوبی پاسخگوی این نیاز کاربران باشد و چنانچه مشاهده می‌کنیم، افزایش فروش این تلفن هوشمند گواهی بر مدعای اپل است.

در جمعه گذشته ارزش هر سهم اپل با رشد 3.7 درصدی به 174.26 دلار رسید. این افزایش ارزش سهم، منجر به افزایش 32 میلیارد دلاری ارزش سهام اپل شد و در نهایت تنها در یک روز، ارزش این شرکت کوپرتینویی به 900 میلیارد دلار رسید. با این روند، اینکه اپل اولین شرکت تریلیون دلاری جهان شود، دور از ذهن نخواهد بود.

به گزارش موسسه مالی مورگان استنلی، رشد سهام اپل در کشور چین در سال 2017 برابر 70 درصد بوده است. به گفته تحلیلگران، این روند رشد در کشور چین همچنان ادامه خواهد داشت و به زودی اپل به ارزش سهام 1 تریلیون دلار خواهد رسید.

راه دیگری که منجر به افزایش ارزش سهام اپل خواهد شد، اینست که این شرکت پول های خود را از بانک های دیگر کشورها به بانک ها داخلی امریکا منتقل کند تا مجبور به پرداخت مالیات های سنگین به سایر کشورها نباشد.

در نهات Baron اشاره می‌کند که اپل می‌تواند سال بعد از طریق ارائه محصولاتی مانند هوم‌پاد، برنامه‌های ARKit و حتی برنامه های Carplay بازهم به افزایش فروش و در نهایت افزایش سود خود کمک کند.

مطمئنا اپل راه‌های هوشمندانه ای برای افزایش ارزش سهام خود انتخاب خواهد کرد. شاید در ظاهر تصمیمات تیم کوک با تصمیماتی که استیو جابز برای اپل می‌گرفت متفاوت باشد. اما در نهایت می‌بینیم که کوک با تصمیمات آرام، اما هوشمندانه‌ای که می‌گیرد کشتی اپل را در مسیر درستی هدایت کرده است. از زمانی که تیم کوک سمت مدیر عاملی اپل را به دست گرفته است، بیش از 450 میلیارد دلار به ارزش سهام این شرکت اضافه شده است.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 32.6 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 20.3 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 17.6 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 7.1 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 4 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
بازی ها
 • 01 بهمن 1399
  HITMAN 3
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 09 بهمن 1399
  The Medium
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 17 بهمن 1399
  Nioh / Nioh 2 Remastered
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5