خودروهای کیا و هیوندای مجهز به دستیار صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی می شوند!

خودروهای کیا و هیوندای مجهز به دستیار صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی می شوند!
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

این روزها خبرهای مختلفی در مورد خودروها و استفاده از دستیار صوتی مجازی هوشمند برای آنها می شنویم. تولیدکنندگان خودرو به طور فزاینده ای به این دستیاران مجازی هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی توجه نشان داده اند و به نظر می رسد برای مدل های آینده خود قصد دارند از این فناوری استفاده کنند.

لذا تعجب آور نیست که دو شرکت با سابقه در استفاده از فناوری های جدید در صنعت خودرو نیز بخواهند از رقبای دیگر جلو بزنند و گوی سبقت را بربایند.

بر اساس گزارش های رسیده از هر دو کمپانی معظم خودروسازی یعنی کیا و هیوندای، مشخص شده است که اتومبیل های تولید 2019 این دو شرکت مجهز به دستیار مجازی مبتنی بر هوش مصنوعی به بازار خواهند آمد.

کیا و هیوندای تصمیم گرفته اند خودروهای سال 2019 را به این فناوری مجهز کنند و البته سایر شرکت های خودروساز نیز اعلام کرده اند که در تلاش هستند تا سال 2025 تمامی مدل های خودروی خود را به این تکنولوژی جدید مجهز کنند.

کمپانی هیوندای با همکاری شرکت ساند هاند (SoundHound) در حال تلاش است خودروهای خود را مجهز به فناوری دستیار صوتی کند. دستیار صوتی کمک می کند تا خودرو را بتوان به صورت هوشمند از راه دور و با فرمان صوتی کنترل نمود. کاربران با این فناوری می توانند خودری خود را به شکل هوشمندی کنترل کنند. این فناوری در اصل تکنولوژی کنترل از راه دور هوشمند برای خودرو و سایر وسایل و تجهیزات هوشمند خانگی است.

شرکت ساند هاند در سیلیکون ولی قرار داد و بعد از 10 سال تلاش روی پلتفرم صوتی توانتسه آن را به خوبی توسعه دهد. این فناوری می تواند کلمات و صحبت انسان را به خوبی درک کند و هم چنین می تواند به تجزیه و تحلیل ، آنالیز ، رمز گشایی و فیدبک دهی و پاسخ دهی به صحبت ها و مکالمات بپردازد.

در خودروهای هیوندای نیز قرار است دستیار صوتی به این سیستم هوشمند متصل شود و برای پاسخ به درخواست های راننده خودرو مورد استفاده قرار گیرد.

چنین قابلیت و توانمندی بدین معنی است که راننده خودرو می تواند از این دستیار شخصی برای باز کردن و بستن سقف سانروف خودرو، روشن یا خاموش کردن سیستم تهویه و یا کارهای دیگری کمک بگیرد. این هوشمندی بر اساس فعالیت های قبلی کاربر و گزینه های انتخابی قبلی وی حاصل می گردد. این فناوری برای بسیاری از کاربران می تواند قابل توجه و جذاب باشد.

هم چنین این سیستم می تواند کارهای دیگری نیز انجام دهد . مثلا می تواند ترافیک را بررسی کرده و برای صرفه جویی در زمان مسیرهای جدیدی را پیشنهاد بدهد. این دستیار هوشمند به راننده می تواند قرارهای مهم اش را یادآوری کند. تصور کنید قرار جلسه ای دارید و قبلا آنرا به دستیار هوشمند وارد کرده اید، دستیار هوشمند قرار جلسه تان را به شما یادآوری می کند.

در این فناوری سیستم پیشرفته تشخیص صدا و هم چنین هوش مصنوعی با همکاری یکدیگر توانسته اند خودروهای نسل بعدی را جذاب تر، کاربردی تر و به روز تر نمایند.

دستیار صوتی

به نظر می رسد هیوندای قصد دارد این سیستم جدید را در نمایشگاه CES 2018 رونمایی و معرفی کند. این نمایشگاه در لاس وگاس برگزار می شود. ولی این سیستم را در خودروهای سال 2019 خواهیم دید و برای مدل های 2018 هنوز مورد استفاده قرار نخواهد گرفت.

دادن فرمان های صوتی با کمک دستیار صوتی هوشمند تجربه جالبی برای بسیاری از کاربران و رانندگان خواهد بود. مثلا تصور کنید با فرمان شما چراغ ها خاموش یا روشن شوند.

شایان ذکر است هیوندای قصد دارد نسخه معمولی و ساده این دستیار صوتی پیشرفته را روی  خودروهای سلولی با سوخت هیدروژنی در سال 2018 اجرا کند. این خودروها قرار است در سال آینده میلادی در خیابان کره جنوبی همانند سایر خودروها حرکت کنند.

البته باید بگوییم که طبق خبرهای رسیده این سیستم صوتی تا این لحظه تنها قدر به شناسایی و فهم زبان انگلیسی است ولی قطعا با گذشت زمان، سایر زبان ها نیز به دایره آن اضافه خواهد شد.

با پلازامگ همراه شوید تا در جریان آخرین اخبار تکنولوژی قرار گیرید.

 

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 32.6 میلیون دلار
  Wonder Woman 1984
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 20.3 میلیون دلار
  The Croods: A New Age
  اکران: 16 دسامبر 2020
 • 17.6 میلیون دلار
  The War with Grandpa
  اکران: 02 سپتامبر 2020
 • 9 میلیون دلار
  Come Play
  اکران: 28 اکتبر 2020
 • 7.8 میلیون دلار
  Monster Hunter
  اکران: 18 دسامبر 2020
 • 7.1 میلیون دلار
  News of the World
  اکران: 25 دسامبر 2020
 • 4 میلیون دلار
  Fatale
  اکران: 18 دسامبر 2020
بازی ها
 • 01 بهمن 1399
  HITMAN 3
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 09 بهمن 1399
  The Medium
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5
 • 17 بهمن 1399
  Nioh / Nioh 2 Remastered
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 24 بهمن 1399
  Super Mario 3D World
  پلی استیشن 4, پلی استیشن 5
 • 28 اسفند 1399
  Prince of Persia Sands of Time Remake
  پلی استیشن 4, ایکس باکس وان, پلی استیشن 5