مجهز شدن وان پلاس 5 به ویژگی جدید  Face Unlock !

مجهز شدن وان پلاس 5 به ویژگی جدید  Face Unlock !
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

کمپانی وان پلاس اعلام کرده می خواهد وان پلاس 5 را با کمک یک به روز رسانی نرم افزاری به ویژگی جدیدی به نام   Face Unlock که مشخصه باز کردن قفل گوشی با چهره است مجهز کند !

آیا ویژگی Face Unlock وان پلاس 5 می تواند با مشخصه Face ID آیفون 10 وارد رقابت شود؟

چند روز پیش کمپانی وان پلاس تایید کرد که می خواهد با کمک یک به روز رسانی در گوشی وان پلاس 5، این تلفن هوشمند را به ویژگی باز کردن قفل گوشی با کمک چهره مجهز کند. کمپانی وان پلاس نام این ویژگی یا مشخصه جدید را Face Unlock گذاشته است.

در اصل Face Unlock در اثر به روز رسانی نرم افزاری در گوشی وان پلاس 5 فعال شده و برای باز کردن قفل گوشی با کمک چهره کاربر، کاربرد دارد.

وان پلاس درباره نحوه انجام این کار و ابعاد آن توضیح زیادی نداده است و فقط می دانیم که گوشی بعدی وان پلاس 5 قرار است مجهز به این ویژگی تشخیص چهره شود.

احتمالا این فناوری جایگزین خوبی برای سنسور اثر انگشت خواهد بود که البته همین فناوری تشخیص هویت، یعنی تشخیص اثر انگشت، در بین کاربران وان پلاس بازخوردهای خوبی دریافت کرده بود.

حالا با تصمیم جدید این شرکت، برای اضافه نمودن سنسور تشخیص چهره باید ببینیم بازخورد کاربران به این تصمیم مثبت خواهد بود یا کاربران وان پلاس ترجیح می دهند از همان سنسور اثر انگشت برای قفل گشایی گوشی های خود استفاده کنند.

البته باید بگوییم که وان پلاس نسخه بتا  Face Unlock را برای گوشی وان پلاس 5 منتشر خواهد کرد. به این ترتیب، صاحبان این گوشی قادر به تست Face Unlock خواهند بود. این نسخه بتا به این دلیل منتشر می شود تا کابران به صورت تستی بتوانند با این ویژگی کار کنند و مسایل احتمالی آن مشخص شود تا این شرکت بتواند آن مسایل را برطرف نماید.

کارل پی یکی از بنیانگذاران کمپانی وان پلاس در توییتر خود اعلام کرد که بنا به درخواست کاربران این ویژگی را در گوشی وان پلاس 5 اضافه خواهد کرد. در حال حاضر گوشی وان پلاس 5t به این فناوری مجهز است ولی به نظر می رسد طبق وعده کارل پی گوشی های وان پلاس 3 و وان پلاس 3t  هم ممکن است به دلیل درخواست زیاد کاربران این دو گوشی، مجهز به این فناوری شوند.

Face Unlock

سیستم تشخیص چهره وان پلاس یعنی Face Unlock  سریعتر از شناسه تشخیص چهره اپل یعنی Face ID عمل می کند ولی لزوما به معنی امن تر بودن و مطمئن تر بودن آن نیست.

تایید هویت کاربری برای پرداخت های تلفنی و یا سایر برنامه های بانکداری با کمک این فناوری اصلا قابل اعتماد نبوده و پیشنهاد نمی شود.

بر خلاف سنسورهای تشخیص چهره سه بعدی که در آیفون 10 برای  Face ID مورد استفاده قرار می گیرند، در این فناوری یعنی Face Unlock  تنها از مواردی محدود مثل فاصله بین چشم کاربر و فاصله بین بینی و لب برای تایید هویت استفاده می شود.

هم چنین این سیستم تنها تایید می کند که فرد مذکور فردی زنده است و تصویر نیست!  هم چنین پس از پنج تلاش ناموفق برای باز کردن قفل تلفن با استفاده از Face Unlock، این ویژگی غیرفعال می شود و باید با اسکنر اثر انگشت یا وارد کردن کد امنیتی یا الگوی امنیتی کاربر به گوشی وارد شود.

در اصل باید بگوییم Face Unlock یک ویژگی برای باز کردن قفل گوشی با کمک چهره فرد است که با کمک به روز رسانی نرم افزاری فعال شده است و دقت و صحت لازم را مانند آیفون 10 ندارد.

آنچه مسلم است کاربران دوست دارند با ویژگی هایی با امنیت بالا سر و کار داشته باشند و اگر Face Unlock نتواند امنیت لازم را برآورده کند، تاثیر مثبتی بر بازار نخواهد گذاشت.

به نظر شما آیا Face Unlock وان پلاس می تواند با Face ID آیفون 10 وارد رقابت شود؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

 

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood