محبوبیت روزافزون تلفن‌های هوشمند با نمایشگرهای 18:9
نویسنده:سعیده اکبری
ارسال شده در:11 دی 1396، 20:30

محبوبیت روزافزون تلفن‌های هوشمند با نمایشگرهای 18:9

در سال 2017، بیش از 230 میلیون تلفن هوشمند از برندهای مختلف با نمایشگرهایی که نسبت تصویر 18:9 دارند به کشورهای گوشه و کنار دنیا صادر می‌شوند.

چندین سال بود تلفن‌های هوشمندی که نمایشگرهایشان نسبت تصویر 16:9 دارند در مرکز توجه کاربران و کسب طرفدار قرار داشتند. تا این که اوایل امسال ال‌جی با معرفی G6 با نسبت تصویر 18:9 بازی را به شیوه‌ای جدید تغییر داد و استاندارد صنعت تلفن همراه را بالاتر برد. همین گرایش باعث شد استاندارد برندهای دیگر نیز تغییر کند و سازندگان بیشتری بخواهند نمایشگر تلفن‌های هوشمندشان نسبت تصویری مشابه با ال‌جی جی 6 داشته باشد؛ برندهای شیائومی، سامسونگ، اسنشیال و چند برند دیگر از آن جمله‌اند.

در واقع، این طور که به نظر می‌رسد این گرایش تا سال آینده ادامه پیدا خواهد کرد؛ مخصوصاً در شرایطی که آمار اعلام کرده است 230 میلیون دستگاه از گوشی‌هایی که نسبت تصویر 18:9 دارند در سال 2017 به اقصی نقاط جهان صادر شده‌اند. به عبارت دیگر، شکی در این امر نخواهد بود که علاقه مردم به تلفن‌های هوشمند در چنین ابعادی روز به روز بیشتر می‌شود. البته، ممکن است برخی از مشتریان هم نظرشان این باشد که انتخاب دیگری نداشته و مجبور به خرید تلفن‌های هوشمندی شده‌اند که نمایشگرهایی که نسبت تصویر 18:9 دارند.

بر طبق گزارشات مرکز تحقیقاتی Sigmaintell، شرکت نمایشگرهای سامسونگ (Samsung Display) بالغ بر 60 درصد از نمایشگرهایش را به این نسبت تصویر مجهز کرده است. بنابراین، نمایشگرهای 18:9می‌توانند موقعیت این شرکت را در بازار جهانی تثبیت کنند. گزارشات حاکی از آن است که می‌توانیم در سال 2018 شاهد بیشتر شدن تعداد صادرات تلفن‌های هوشمند با چنین نمایشگرهایی باشیم. انتظار می‌رود صادرات صفحه‌ نمایش‌هایی که نسبت تصویر 18:9 دارند سال آینده تا 40 درصد افزایش پیدا می‌کنند.

با این که هنوز هیچ محصولی با این نمایشگرها رسماً معرفی نشده است اما با قطعیت می‌توان گفت که شرکت‌های کره‌ای ال‌جی و سامسونگ برای سال 2018 تلفن‌های هوشمند پرچمدارشان را با نسبت تصویر 18:9 عرضه خواهند کرد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha