نوآوری شرکت Tractive در نخستین قلاده ی GPS دار برای کنترل گربه ها
نویسنده:بهنام رئوف نیا
ارسال شده در:20 دی 1396، 03:30

نوآوری شرکت Tractive در نخستین قلاده ی GPS دار برای کنترل گربه ها

همه ی کسانی که گربه دارند و گربه (های) خود را خیلی دوست دارند مانند خود من می دانند که پیدا کردن قلاده ی مناسب برای گربه اصلا کار راحتی نیست. شرکت Tractive در زمینه ی ساخت تجهیزات GPS دار برای ردیابی و نظارت بر حیوانات خانگی تخصص دارد. Tractive با دو محصول جدید قدم به نمایشگاه CES 2018 گذاشته تا دوست داران حیوانات خانگی هم سهمی از نوآوری های این رویداد داشته باشند.

یکی از دو محصول جدید Tractive، ردیاب GPS سگ است که نسبت به مدل های قبلی تغییرات زیادی داشته است. فرم و طراحی این ردیاب در کنار سیستم ردگیری آن نسبت به نمونه های موجود بهبود پیدا کرده است. در این قلاده ی جدید از باتری های کوچک سوییچ استفاده شده می توان آن ها را درآورد، به این ترتیب قلاده GPSدار سگ می تواند همیشه روشن بماند.

قلاده

یک سیستم ردگیری حرکات به این قلاده اضافه شده که قبلا یک محصول کاملا جداگانه به نام Tractive Motion بود. Tractive Motion به قلاده وصل می شود و با فشار یک دکمه به راحتی می توان آن را جدا کرد. این محصول دارای یک اپلیکیشن ویژه است که در مورد سگ اطلاعاتی را به کاربر نشان می دهد، مثلا می گوید حیوان در حال حاضر « تنبل» است یا « فعالیت» دارد و یا « پرجنب و جوش» است.

محصول دیگر این کمپانی ردیاب Tractive GPS Cat  نام دارد و همانطور که از نامش پیداست، برای ردیابی پیشی های دوست داشتنی به کار می رود. این قلاده ی جدید بسیار سبک است و تنها 32 گرم وزن دارد. با توجه به دشواری گذاشتن قلاده برای گربه ها و ناراحتی آن ها، Tractive این محصول جدید را طوری طراحی کرده که بسیار جمع و جور و برای حیوان راحت باشد.

قلاده

شکل این قلاده را می توانید در تصویر بالا ببینید و همانطور که مشخص است، طراحی آن طوری است که به شکل اتصال تکه ای  دور گردن حیوان بسته می شود؛ خصوصیتی که در بیشتر قلاده های گربه وجود دارد و هدف از آن، ایجاد امکان باز شدن قلاده در صورت گیر کرده به اشیای خارجی است. مثلا اگر هنگام بازی در حیاط، قلاده ی گربه به شاخه یا حصار گیر کند، جدا می شود و حیوان را اذیت نمی کند.

محصول جدید Tractive نخستین قلاده ی ردیاب گربه است که از GPS استفاده می کند. باید دید طراحی آن در عمل تا چه حد کارآمد است، زیرا تقریبا همه ی گربه ها قلاده و در مجموع هر چیز دیگری که به آن ها وصل شود را دوست ندارند و بسیاری از آن ها از جمله گربه ی خود من یاد گرفته اند قلاده های تکه ای را از گردن خود باز کنند.

با وجود GPS ردیاب گربه Tractive، اگر پیشی دوست داشتنی شما به گوشه ای برود و قلاده را از گردنش درآورد می توانید به کمک اپلیکیشن راحت آن را پیدا کنید.  البته بهتر است امیدوار باشید که گربه ی شما بالا رفتن از درخت را دوست نداشته باشد وگرنا ممکن است مجبور شوید آن بالا دنبال قلاده بگردید.

Tractive چند ماه دیگر عرضه ی این دو محصول جدید را آغاز می کند. قلاده های GPS دار گربه و سگ Tractive ابتدا در کشورهای اروپایی به فروش می رسند و سپس به بازارهای دیگر نقاط جهان راه پیدا می کنند. Tractive هنوز قیمت این محصولات را اعلام نکرده است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha