MyLiFi: یک لامپ LED که شما را از اینترنت پر سرعت سیراب می‌کند!
نویسنده:ندیم نجم آبادی
ارسال شده در:20 دی 1396، 17:30

MyLiFi: یک لامپ LED که شما را از اینترنت پر سرعت سیراب می‌کند!

در نمایشگاه CES 2018 نوعی لامپ LED موسوم به  MyLiFi رونمایی شده که قادر است دستگاه‌های مختلفی چون لپ تاپ را با اینترنت بسیار پر سرعت تغذیه نماید.

MyLiFi: یک لامپ LED که شما را از اینترنت پر سرعت سیراب می‌کند!

همه ما با اینترنت وای-فای (Wi-Fi) آشنایی داریم و از آن استفاده می‌کنیم اما LiFi چطور؟  کمپانی Oledcomm برای نخستین بار یک لامپ LED بهره‌مند از تکنولوژی LiFi را معرفی کرده که از پتانسیل لازم برای جایگزینی با WiFi برخوردار است. لای-فای نیز همانند وای-فای از استاندارد 802.11 استفاده می‌کند اما تفاوت در نحوه برقراری ارتباط تحت این شبکه‌هاست.

در حالی که این امر درون شبکه وای-فای از طریق امواج رادیویی صورت می‌گیرد، لای-فای با امواج مرئی نور، فرو سرخ و فرابنفش اتصال به اینترنت را محقق می‌سازد. همین موضوع دست‌مایه سازندگان این لامپ LED با نام MyLiFi شده تا محصول خود را وسیله‌ای برای رهایی از امواج (احتمالاً) خطرناک رادیویی وای-فای معرفی کنند.

لپ تاپ‌های مجهز به دانگل لای-فای در صورتی که زیر این لامپ LED قرار بگیرند بدون نیاز به اتصال هرگونه سیم یا کابل شبکه، به اینترنت پر سرعت وصل خواهند شد. در واقع امواج اینترنت از طریق فرستنده‌ی اینفرارد (فروسرخ) موجود بر روی لامپ، ارسال و توسط گیرنده‌ی موجود روی دانگل دریافت می‌شود و بدین ترتیب دسترسی به شبکه اینترنت برای کاربر فراهم می‌گردد؛ همچنین از آنجایی که این فرایند بدون دخالت نور مرئی صورت می‌گیرد حتی در صورت خاموش بودن لامپ LED هم اختلالی در اتصال به اینترنت بروز پیدا نمی‌کند.

گفتنی است که به صورت تئوری دستیابی به سرعت 224 گیگابیت بر ثانیه از طریق اینترنت لای فای امکان‌پذیر خواهد بود اما تکنولوژی معرفی شده توسط کمپانی Oledcomm سرعت 23 مگابیت بر ثانیه را ارائه می‌دهد. دست اندرکاران پروژه‌ی MyLiFi  از طریق وبسایت Indigogo در حال جذب سرمایه‌گذار هستند و پیش فروش این محصول را برای تحویل در اوایل تابستان 2018 با قیمتی معادل 840 دلار آغاز کرده‌اند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha