رونمایی از LifeDoor گجتی برای محافظت از شما در آتش سوزی (CES 2018)

رونمایی از LifeDoor گجتی برای محافظت از شما در آتش سوزی (CES 2018)
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

LifeDoor نوعی درب اتوماتیک است که می تواند خانه شما را به طور خودکار در برابر آتش سوزی محافظت کند. LifeDoor در نمایشگاه CES 2018 رونمایی شد. در صورت آتش سوزی در منزل یا محل کار،  بسته بودن درب ها یکی از بهترین راهکارها برابر پخش شدت دود ، آتش و گرما و شعله آن است. اگر درب به صورت کامل بسته شود از انتشار دود و آتش جلوگیری می کند. LifeDoor یک ابزار ساده است که در لولاهای درب خانه شما قرار می گیرد و به طور خودکار و به آرامی با تشخیص دود درب را می بندد و شما و فرزندانتان را از دود آتش ایمن می کند.

نمونه اولیه این محصول ساخته شده و مورد تست قرار گرفته است. ایده طراحی این درب با توجه به مصاحبه های مختلف و بررسی های مختلف در مورد آتش سوزی ها شکل گرفته است. ظاهرا در زمان آتش سوزی یکی از علت های مرگ و میر افراد استنشاق دود و گازهای سمی است که منجر به خفگی می شود. وقتی درب محلی که آتش گرفته بسته شود، از انتشار دود و گازهای سمی و هم چنین از انتشار آتش و گرما جلوگیری می کند و یا آن را به حداقل می رساند. ساخت LifeDoor بر اساس تحقیقات متعددی در مورد علل مرگ و میر در آتش سوزی های مختلف بوده است.

مکانیزم عملکرد LifeDoor بسیار ساده است، این ابزار در ابعاد کوچکی طراحی شده و روی درب نصب میشود. مجهز به دتکتور دود بوده و هنگامی که سنسور آن وجود آتش یا دود را تشخیص بدهد، هم آژیر می کشد و اهالی خانه را مطلع می سازد و هم اینکه درب ورودی را به سرعت می بندد تا از انتشار دود آتش جلوگیری کند. LifeDoor روی لولای درب نصب نی شود و برای همه نوع دربی قابل نصب است . صدای هشدار و اعلان آن 85 دسی بل است و همه را با خبر می کند.

شریک تجاری Docksteader، این ایده را عملی کردند و LifeDoor را طراحی نموده و نمونه اولیه آن را به نمایشگاه CES 2018 آوردند. شرکت طراح این ابزار معتقد است که این کمپانی تحقیقات بسیاری در مورد علل مرگ افراد در آتش سوزی های مختلف انجام داده است و بدین نتیجه رسیده اند که دود و استنشاق گازهای سمی یکی از علل مرگ و میر افراد در آتش سوزی ها است و به همین دلیل این محصول را به بازار معرفی کرده اند.

البته برخی می گویند اگر درب بسته شود چطور در زمان آتش سوزی فرار کنیم. پاسخ شرکت سازنده این است که وقتی درب توسط LifeDoor بسته می شود با کوچکترین فشاری باز خواهد شد و حتی یک کودک کوچک هم می تواند درب را به راحتی باز کند و نباید نگران چیزی باشیم. درب بسته می شود تا مانع انتشار دود و گازهای سمی شود ولی در صورتی که اعضای خانواده بخواهند فرار کنند به راحتی می توانند از درب خارج شوند و آن را باز کنند و مانعی برای این کار وجود ندارد.

این درب با باتری کار می کند و باتری آن بین 18 تا 24 ماه شارژ دارد و می تواند سرویس بدهد. احتمالا این محصول در پاییز 2018 به بازار عرضه خواهد شد. باید ببینیم آیا کاربران از این سیستم استقبال می کنند یا خیر . همان طور که گفته شد این محصول در نمایشگاه CES 2018 رونمایی شد. نمایشگاه CES 2018 از 9 تا 12 ژانویه ( 19 تا 22 دیماه ) در لاس وگاس برگزار شد. برای اطلاع از آخرین اخبار نمایشگاه به پلازامگ همراه شوید.

 

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 24 اردیبهشت 1400
  Mass Effect Legendary Edition
 • 03 خرداد 1400
  Deathloop
  پلی استیشن 5
 • 01 تیر 1400
  Back 4 Blood
  پلی استیشن 5