32 پرونده شکایت از اپل به دلیل کاهش عمدی سرعت پردازنده های آیفون
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:29 دی 1396، 20:00

32 پرونده شکایت از اپل به دلیل کاهش عمدی سرعت پردازنده های آیفون

کاهش عمدی سرعت پردازنده آیفون برای اپل دردسر ساز شد. پس از آنکه آیفون سرعت پردازنده های آیفون از جمله آیفون 6 و آیفون 6S را به صورت عمدی کاهش داد، ظاهرا علی رغم عذرخواهی رسمی و تلاش برای برطرف نمودن آن، باز هم پرونده های شکایت از این کمپانی به دادگاه رفته است.

اپل اخیرا با مشکلی مواجه شده بود و برخی گوشی های آیفون 6 و 6S به صورت ناگهانی خاموش می شدند، اپل نیز برای حل این مساله به روز رسانی منتشر نمود که از قضا این بروز رسانی مساله خاموش شدن ناگهانی را حل کرد و مساله تازه ای به وجود آورد.  ظاهرا دارندگان این تلفن های هوشمند اگر باتری قدیمی گوشی شان را تعویض می کردند که هیچ، ولی اگر چنین کاری نمی کردند، با کاهش عمدی سرعت پردازنده در گوشی آیفون خود مواجه می شدند. این مساله باعث نارضایتی بسیاری از کاربران شد. اپل سعی کرد قیمت باتری را تخفیف خوبی بدهد و کاربران بتوانند با قیمت 29 دلار باتری جدید تهیه کنند و یک تخفیف 50 دلاری از اپل بگیرند، ولی این کار عصبانیت آنها را برطرف نکرد و کاربران راضی نشدند.

در نهایت اپل به صورت رسمی به دلیل کاهش عمدی سرعت پردازنده گوشی های آیفون عذر خواهی کرد و قول داد در بروز رسانی بعدی این مساله را حل کند.

کاهش عمدی سرعت پردازنده

در کنار همه این اتفاقات برخی برندهای دیگر هم بازار گرمی کردند و بیانیه هایی منتشر نمودند که هیچ گاه به صورت عمدی سرعت پردازنده های گوشی های قدیمی خود را کاهش نخواهند داد و اعلام کردند این کار کاملا اشتباه است. در این گیر و دار که اپل مشغول بررسی دلایل مساله بود، 32 پرونده شکایت هم علیه این کمپانی تشکیل شد که علت آن هم کاهش عمدی سرعت پردازنده های گوشی های آیفون است.  کاربران معتقدند این شرکت در نظر دارد با این کار کاربران مجبور کند گوشی های جدید خریداری کنند و این کار اصلا درست نیست.

جالب است بدانید که این شکایت ها از کشورهای مختلفی همچون فرانسه، کانادا، استرالیا و کره جنوبی طرح دعوی شده است. ظاهرا یک پای اپل در دادگاه است و پای دیگری هم مشغول بروز رسانی و برطرف کردن باگ های مختلف. البته در کنار همه این مسایل، نمی توانیم منکر تکنولوژی این برند باشیم.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha