آیا ال جی در نمایشگاه بارسلونا به جای G7 از یک مدل ارتقاء یافته V30 رونمایی می کند؟

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

شرکت سال گذشته با تلفن هوشمند V30 به طور جدی بر سر بازار تلفن همراه جهان با سامسونگ، اپل و دیگر شرکت ها وارد رقابت شد. اما V30 با وجود شایستگی های فراوان در کنار مدل های دیگری همچون G6 و Q6  نتوانست آنطور که ال جی می خواست بخشی از بازار را در اختیار گیرد و این غول کره ای را به سرمنزل مقصود برساند.

برخی از منتقدان و تحلیل گران دلیل ناکامی سال 2017 کمپانی مذکور در بازار موبایل را تا حد زیاد ناشی از زمانبندی اشتباه می دانند. کنگره جهانی موبایل (MWC) حدود یک ماه دیگر در شهر بارسلونا برگزار می شود و در حالی که شرکت سامسونگ با Galaxy S9 و S9 Plus قدم به این نمایشگاه خواهد گذاشت، ال جی رونمایی از پرچمدار خود یعنی G7 را برای سه چهار ماه دیگر برنامه ریزی کرده است.

تا چند هفته پیش انتظار می رفت در 2018 MWC شاهد G7 باشیم اما رئیس کمپانی ال جی تصمیم گرفته هرچه تا کنون برای طراحی G7 کار شده است را دور بریزد و از صفر شروع کند. رونمایی پرچمدار این کمپانی به فاصله ی چند ماه پس از معرفی پرچمداران شرکت هایی همچون سامسونگ و هواوی به نظر بسیاری از تحلیلگران همان اشتباهی است که ال جی پارسال انجام داد و امسال دارد آن را تکرار می کند. عقب انداختن زمان معرفی G7 بسیاری را با این پرسش مواجه کرده بود که ال جی چه با خود به بارسلونا می برد؟ حالا گزارشی توسط سرویس « تریبون کره » منتظر شده که نشان می دهد ال جدی در غیاب G7 با یک مدل ارتقاء یافته از V30 قدم به کنگره جهانی موبایل خواهد گذاشت. گویا این تلفن هوشمند جدید V30+a نام دارد که اگر این طور باشد ال جی نام عجیبی انتخاب کرده (مگر V30 پلاس چه اشکالی داشت؟). تمرکز اصلی غول کره ای در مدل جدیدی V30 روی قابلیت های هوش مصنوعی است. شایعات از گوشه کنار خبر از این می دهند که ال جی برای دادن موهبت AI (هوش مصنوعی) به پرچمدار جدید خود دست به دامان گوگل شده و می خواهد از Google Assistant استفاده کند.

اینکه گوگل حاضر شود به جز تلفن های همراه پیکسل خود، موهبت هوش مصنوعی Google Assistant (که بسیار برایش زحمت کشیده) را به محصولات یک کمپانی بیگانه بدهد، عجیب به نظر می رسد. از سوی دیگر شاید ال جی راه دیگری را در پیش گیری و برای آوردن AI به V30+a مشابه کاری را انجام دهد که HTC با فناوری Sense Companion در گوشی U Ultra انجام داد. اما خود HTC که ید طولایی در فناوری های نوین دارد با این شیوه راه به جایی نبرد و به نظر نمی رسد شرکتی مثل ال جی را هم به جایی برساند.

اگر سناریوی V30 مجهز به هوش مصنوعی به حقیقت بپیوندد، دیدن ویژگی های AI در آن بسیار جالب توجه خواهد بود. شما چه فکر می کنید؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.691 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 241 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 105 میلیون دلار
  The Kings Man
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 84 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 58 میلیون دلار
  West Side Story
  اکران: 10 دسامبر 2021
 • 23 میلیون دلار
  American Underdog
  اکران: 25 دسامبر 2021
 • 16 میلیون دلار
  The 355
  اکران: 07 ژانویه 2022
 • 16 میلیون دلار
  Licorice Pizza
  اکران: 25 دسامبر 2021
plaza-ads