مزین شدن استوری‌های اینستاگرام به استیکرهای متحرک؛ پشتیبانی از ویدیوهای افقی به زودی
نویسنده:ندیم نجم آبادی
ارسال شده در:04 بهمن 1396، 09:41

مزین شدن استوری‌های اینستاگرام به استیکرهای متحرک؛ پشتیبانی از ویدیوهای افقی به زودی

پس از اینکه اینستاگرام امکان استفاده از GIF در استوری را در پاییز گذشته به آزمون گذاشت روز گذشته رسماً این قابلیت جدید را معرفی کرد. به این ترتیب کاربران قادرند مجموعه‌ای از استیکرهای متحرک که از Giphy تغذیه می‌شوند را در استوری‌های خود مورد استفاده قرار دهند. علاوه بر این زمزمه‌هایی نیز به گوش می‌رسد مبنی بر اینکه به زودی امکان قرار دادن ویدیو و عکس با ابعاد اصلی در استوری اینستاگرام فراهم خواهد شد و بدین ترتیب کاربران ملزم به استفاده از ویدیوهای عمودی نخواهند بود.

استوری‌ اینستاگرام

به تازگی گزینه‌ی استیکر در استوری علاوه بر امکانات گذشته (موقعیت مکانی، زمان، آب و هوا) آپشن GIF را نیز به کاربران اینستاگرام ارائه می‌دهد. با ضربه زدن روی آیکون GIF کاربران قادر خواهند بود بدون خارج شدن از اپلیکیشن اینستاگرام به مجموعه‌ای از استیکرهای متحرک دسترسی پیدا نمایند. برای این منظور می‌توان از استیکرهای ترند شده و پیشنهادی استفاده کرد و یا با ابزار جستجو، استیکر دلخواه را یافت و مورد استفاده قرار داد؛ از قلب‌های تپنده و نامه‌های متحرک گرفته تا گربه‌های رقصان و پیتزاهای شناور!

اینستاگرام با انتشار پستی این استیکرها را ابزاری برای بامزه کردن تصاویر و شکوفایی خلاقیت و نوآوری کاربران توصیف کرد.

البته پیش‌تر نیز امکان قرار دادن گیف در اینستاگرام وجود داشت اما با این قابلیت جدید روند انجام کار تسهیل شده و نیازی به استفاده از اپلیکیشن Giphy به طور مجزا نیست.

استوری‌ اینستاگرام

اما از استیکرهای متحرک و گیف که بگذریم قرار است قابلیت کاربردی دیگری نیز به استوری‌ها اضافه گردد که به نسبت تصویر و ابعاد عکس‌ و ویدیو مرتبط است. همانطور که پیش‌تر این امکان وجود داشت تا عکس‌های غیر مربعی را در فید یا دایرکت به اشتراک گذاشت به زودی کاربران قادر خواهند بود عکس‌ها و ویدیوهای خود را با نسبت تصویر اصلی در استوری نیز به اشتراک بگذارند. به این صورت که اگر یک ویدیو یا عکس افقی را آپلود کنند به طور خودکار فضای خالی با پس زمینه رنگی پر خواهد شد.

اینستاگرام ضمن اشاره به این موضوع گفت:

طی هفته‌های پیش‌ رو ما این امکان را برایتان فراهم می‌کنیم که بتوانید عکس یا ویدیوهای خود را با هر سایزی در استوری آپلود کنید. بنابراین دیگر نگران به نمایش در نیامدن بخش‌هایی از تصاویر نباشید.

لازم به ذکر است که در حال حاضر هم برای کاربران اندروید و هم برای کاربران iOS استیکرهای GIF در ورژن 29 اینستاگرام در دسترس قرار گرفته اما هنوز تاریخ دقیقی برای پشتیبانی از تصاویر افقی اعلام نشده است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha