توییتر ابزاری ساخته که میداند شما اول به کجای تصویر نگاه خواهید کرد!
داوود کاظمی زاده
نویسنده:داوود کاظمی زاده
ارسال شده در:05 بهمن 1396، 22:18

توییتر ابزاری ساخته که میداند شما اول به کجای تصویر نگاه خواهید کرد!

توییتر هرگز پلتفرم ایده آلی برای به اشتراک گذاری عکس نبوده است، عمدتا به این دلیل که کاربران نمیدانند کدام بخش از عکسشان در پیش نمایش توییت نشان داده میشود. اگر مهم ترین بخش عکس در پیش نمایش دیده نشود، فالوورها احتمالا تمایلی به کلیک کردن و دیدن تصویر بصورت کامل نخواهند داشت.
دیروز توییتر از ارائه ابزاری خبر داد که به تشخیص اینکه کدام قسمت از عکس باید در توییتها نمایش داده شود کمک خواهد کرد. دو تن از محققان یادگیری ماشین (شاخه ای از علم هوش مصنوعی)، لوکاس دیس و زهان وانگ، در یک پست وبلاگی درباره چگونگی کارکرد این تکنولوژی توضیح دادند.
از سال 2011 هنگامی که توییتر کاربران را قادر به ارسال عکس در پستهایشان ساخت، با چالش برش خودکار تصاویری که در اندازه و شکل های متفاوت آپلود میشدند روبرو شده است. در ابتدا الگوریتم های توییتر بطور ساده مرکز عکس را پیدا میکردند و یک مربع به دور آن در می آوردند، یا با استفاده از تشخیص چهره، دورتادور سر افراد را برش میدادند. اما این میتواند منجر به دیده نشدن تاثیرگذارترین بخشهای یک غروب دل انگیز یا زبان بامزه یک سگ در پایین تصویر شود.
حالا، ابزار برش تصویر جدید توییتر «برجسته» ترین قسمت عکس را تشخیص داده — چیزی که از نظر بصری جذب کننده است — و برش براساس آن انجام میشود. این پژوهش توانسته با استفاده از ردیاب های چشم، پیکسل هایی که اول به آنها نگاه میشود را تعیین کند تا بدینوسیله میزان برجستگی را، اندازه گیری کند. از اطلاعات بدست آمده از آن آزمایش ها برای ساخت شبکه های عصبی ای که نشان میدهند افراد بطور کلی به چه نوع چیزها و چه مشخصاتی جذب میشوند استفاده شده است.

قبل از استفاده از ابزار جدید:

توییتر
بعد از استفاده از ابزار جدید:


این برنامه در پیشرفته ترین سطوح، میتوانند عکس را اسکن کرده و پیکسل هایی که بیشتر مردم احتمالا اول به آنها نگاه میکنند را تعیین کنند. اما چون این روش ممکن است برای اهدافی چون پست کردن تصاویر در توییتر زیادی زمانب‌ر باشد، این شرکت یک نسخه ساده ساخته که مشابه نسخه کم سرعت است اما همچنان شبکه عصبی خاص خود را داراست، اما به گفته پست وبلاگی مورد اشاره، ده بار سریعتر عمل میکند.

همچنین بنظر میرسد که توییتر میخواهد به کاربران گزینه ای بدهد که خودشان نحوه برش عکس هایشان در پیش نمایش ها را انتخاب کنند. اما فعلا، چاره ای جز اعتماد به ماشین ها نخواهیم داشت.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha