باگ جدید گوشی های آیفون 7 ؛ این بار اپل رایگان گوشی شما را تعمیر می کند!
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:14 بهمن 1396، 10:00

باگ جدید گوشی های آیفون 7 ؛ این بار اپل رایگان گوشی شما را تعمیر می کند!

ظاهرا باگ جدید و جدی، در برخی از گوشی های آیفون 7 دیده شده است که کمپانی اپل تصمیم گرفته این بار تعمیر و سرویس دهی به صاحبان این گوشی ها را به صورت رایگان به انجام برساند!

هر چند این خرابی و باگ در تعداد محدودی از گوشی های آیفون 7 دیده شده است ولی اپل خدمات خود را به صورت رایگان در اختیار دارندگان این تلفن های هوشمند قرار می دهد. البته باگ مربوطه هم بسیار جدی است، شاید بخواهید بدانید مساله چیست ؟ برخی گوشی های آیفون 7 ، به دلیل بروز این باگ ،نمی توانند به شبکه سلولی متصل شوند !  بله، حقیقت دارد، این باگ واقعا در برخی از گوشی ها  دیده شده است.

 اپل اعلام کرده است که کاربرانی که با این مساله مواجه شده اند، اکثرا گوشی های خود را در بازه زمانی سپتامبر 2016 تا فوریه 2018 و در کشورهای ایالات متحده، چین، هنگ کنگ، ژاپن و ماکائو خریداری کرده اند. کاربرانی که برای تعمیر این باگ، پیش از این به شرکت اپل مبلغی را پرداخت کرده اند، آن هزینه کرد عینا به این افراد بازگردانده خواهد شد. این چهارمین باری است که محصولات سال 2015 میلادی به بعد اپل، دچار مساله ای هستند و باید تعمیر شوند.

در ذیل فهرست مدل ها و کشورهایی که درمعرض این باگ قرار دارند، فهرست شده است که عبارتند از :

1- چین-  شماره مدل A1660، A1780

2- هنگ کنگ – مدل شماره A1660

3- ماکائو- شماره مدل A1660

4- ایالات متحده (شامل جزایر ویرجین ایالات متحده و پورتوریکو) – شماره مدل  1660

5- ژاپن-  شماره مدل A1779

اگر شماره مدل آیفون 7 شما یکی از شماره های لیست شده در فهرست بالا است ، می توانید به نمایندگی اپل مراجعه کرده و نسبت به تعمیر رایگان تلفن هوشمند خود اقدام کنید. بخش پشتیبانی فنی اپل موظف است این تلفن ها را به صورت رایگان تعمیر کند. البته اپل اعلام کرده که تنها تعداد محدودی از گوشی های آیفون 7 با باگ «No Service» ( حتی زمانی که پوشش سلولی در دسترس است) در نوار وضعیت برای اتصال به شبکه سلولی مواجه شده اند.  علت بروز این مساله، اشکال و خرابی یکی از المان های برد اصلی ( main logic board ) این گوشی ها می باشد.

اکثر این گوشی های آسیب دیده بین سپتامبر 2016  ( شهریور ماه 1395 ) و فوریه 2018  ( بهمن 1396 ) تولید و در چین، هنگ کنگ، ژاپن، ماکائو و ایالات متحده آمریکا فروخته شده اند. اگر گوشی شما هم چنین خطایی داد، اپل موظف شده است بدون گرفتن هزینه، آنرا تعمیر کند. گوشی آیفون شما قبل از هر گونه سرویس و تعمیر ، ابتدا مورد بررسی قرار می گیرد تا مشخص شود واجد شرایط لازم برای استفاده از خدمات سرویس رایگان می باشد یا خیر؟ گفتنی است که  این برنامه تعمیرات فقط مختص گوشی های آیفون 7 است.

اپل، برای کاربرانی که قبلا گوشی های خود را تعمیر کرده  و هزینه پرداخت نموده بودند، از طریق اسال ایمیل تماس گرفته تا هزینه مربوطه را به آنان بازگرداند. کاربرانی که برای تعمیر گوشی آیفون 7 هزینه کرده باشند و تا آخر مارس 2018، هیچ ایمیلی از سوی اپل دریافت نکنند، می توانند با اپل تماس گرفته و خواهان دریافت هزینه تعمیرات گوشی خود بشوند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha