چگونه باتری آیفون 6 را تعویض کنیم؟
طاهره غلامیان
نویسنده:طاهره غلامیان
ارسال شده در:15 بهمن 1396، 12:00

چگونه باتری آیفون 6 را تعویض کنیم؟

آیفون 6 یک گوشی هوشمند نسبتا بزرگ است و به همان میزان، قطعا از شارژ باتری بیشتری هم استفاده می کند. در این مطلب قصد داریم به شما آموزش دهیم اگر با باتری آیفون 6 خود به مشکل برخوردید، چگونه آن را تعویض کنید.

به مرور زمان، باتری آیفون 6 قدرت خود را برای نگهداری شارژ از دست می دهد. متاسفانه هیچ ترفندی وجود ندارد که بتوانید از ضعیف شدن و کم شدن عمر باتری آیفون 6 یا هر تلفن هوشمند دیگری کم کند. اما با رعایت یک سری نکات می توان این پروسه را به تعویق انداخت. همان طور که می دانید بسیاری از تلفن های هوشمند دارای باتری قابل تعویض هستند و هر زمان که شارژ باتری شما تمام شد می توانید از یک باتری جایگزین برای آن استفاده کنید و یا در صورت خراب شدن باتری، با باتری دیگری به راحتی تعویض کنید اما متاسفانه این مورد در مورد باتری آیفون 6 صدق نمی کند. بنابراین کاربران اپل تا حدودی درگیر مساله باتری آیفون های خود هستند. اپل اعلام کرده که اگر باتری آیفون 6 به درستی نگهداری شود تا 80 درصد از ظرفیت اصلی خود را در 500 مرتبه شارژ نگهداری خواهد کرد.

به آن معنی که پس از 500 مرتبه شارژ باتری آیفون 6 ، احتمالا حدود 14 تا 18 ماه استفاده، برای کاربرانی که هرروز آیفون 6 خود را شارژ می کنند، به مرور باتری این گوشی تضعیف خواهد شد. این مورد بسیار مهم است. اپل برای برطرف کردن این مشکل، با دریافت 80 دلار، باتری آیفون 6 شما را تعویض خواهد کرد. تصور کنید خودتان بتوانید باتری آیفون 6 را تعویض کنید، هم در هزینه و هم در زمان شما به میزان قابل توجهی صرفه جویی خواهد شد. با روشی که به شما آموزش خواهیم داد، تنها در زمان 15 دقیقه می توانید باتری آیفون 6 خود را تعویض کنید.

مرحله 1: باتری آیفون 6 و ابزار تعمیر آیفون را تهیه کنید. باتری و این ابزار، تنها لوازمی است که شما نیاز دارید.

باتری آیفون 6

مرحله 2: دو پیچ کوچک در دو طرف درگاه لایتنینگ مشاهده می کنید، تنها از طریق این دو می توانید قاب آیفون 6 را باز کنید.

آیفون 6

مرحله 3: گوشی را خاموش کرده و با پیچ گوشتی مخصوص آیفون، این پیچ ها را باز کنید. سر پیچ گوشتی ممکن است کوچک به نظر برسد اما برای باز کردن پیچ های آیفون 6 مناسب است.

آیفون 6

مرحله 4: با استفاده از مکنده، پنل جلویی آیفون را به سمت بالا بکشید تا جدا شود. کافیست مکنده را در پایین صفحه نمایش قرار داده و بکشید. دو طرف قاب را با دیگر انگشتان خود نگه دارید. توجه کنید فقط به حدی نیاز دارید پنل از بدنه جدا شود که بتوانید ابزار را وارد آن کنید.

باتری آیفون 6

مرحله 5: با استفاده از این ابزار، صفحه نمایش را جدا کنید. دقت کنید که دو تا دور صفحه نمایش را با همین ابزار از بدنه جدا کنید.

باتری آیفون 6

مرحله 6: صفحه نمایش را در زاویه 90 درجه از بدنه آیفون 6 قرار دهید. صفحه نمایش در قسمت بالا، به بدنه آیفون 6 متصل است، پس خیلی به آن فشار وارد نکنید. مانند تصویر زیر عمل کنید.

باتری آیفون 6

مرحله 7: پیچ های که در تصویر زیر نشان داده شده اند را جدا کنید تا بتوانید راحت تر باتری را بردارید.

مرحله 8: چند کانکتور مشاهده می کنید. با ناخن یا با یک وسیله نازک تیز، آنها را جدا کنید.

مرحله 9: کاور کانکتورهای باتری را جدا کنید. باتری توسط دو پیچ، به محل اتصال داده شده است. آنها را جداکرده و پوشش فلزی را بردارید.

باتری

مرحله 10: باتری توسط یک کانکتور متصل شده، از پلاستیک برای جدا کردن باتری استفاده کنید.

باتری

مرحله 11: باتری آیفون 6 با چسب های زیادی به بدنه متصل شده است. با استفاده از سشوار، چسب ها را کمی گرم کنید تا بتوانید باتری را از محل خود جدا کنید. از هیچ چیز دیگری به جز سشوار و البته گرم تر از آن، برای حرارت دادن به چسب ها استفاده نکنید. دقت داشته باشید که حرارت سشوار به قاب پشتی آیفون 6 وارد شود.

آیفون 6

مرحله 12: با استفاده از کارت اعتباری یا ابزار پلاستیکی که در جعبه ابزار هست، باتری را جدا کنید. باتری را به آرامی جدا کنید دقت داشته باشید که به اتصالات صفحه نمایش در قسمت بالا، آسیب نزنید. باتری را طوری جدا کنید که بتوانید از چسب های آن برای باتری بعدی استفاده کنید.

مرحله 13: باتری جدید را قرار دهید. اگر مقدار زیادی چسب بر روی محفظه باقی نمانده که بتوانید از آن برای باتری جدید استفاده کنید، از نوارهای نازکی که در دو طرف محفظه قرار دارد برای ثابت نگه داشتن باتری استفاده کنید. با وارد کردن کمی نیرو، می توانید اتصالات را محکم کنید. اتصالات باتری جدید را همانند باتری قدیم وصل کنید. با استفاده از یک وسیله فلزی نازک یاتری را در جای خود قرار دهید.

آیفون 6

مرحله 14 : اتصالات صفحه نمایش، باتری و پوشش فلزی آن را وصل کنید. دقت کنید که اتصالات صفحه نمایش را به صورت معکوس قرار دهید. از بالاترین اتصال شروع کرده و سپس پوشش فلزی را وصل کنید.

مرحله 15 : قاب را بسته و پیچ ها را محکم کنید.

15

صفحه نمایش را رو بدنه قرار داده، دقت کنید که باید چند میلیمتر آن را پایین تر بیاورید. این کار با دقت و بدون وارد کردن فشار زیاد انجام دهید. سپس پیچ ها را ببنیدید. به همین راحتی توانستید باتری آیفون 6 خود را تعویض کنید. امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشید. نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha