بررسی بازی Wulverblade: قیام جنگجویان بی اعصاب

بررسی بازی Wulverblade: قیام جنگجویان بی اعصاب
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

قرن ها پیش امپراطوری روم قصد داشت که کل دنیا را در تصرف خود قرار دهد (مثل دیگر دیکتاتور های دنیا) اما در این مسیر یک اشتباه بزرگ مرتکب شد و آن لشکر کشی به سرزمین های خشن شمالی بود, جایی که اسکاتلند های بی کله به همین راحتی عقب نشینی نمی کردند. Wulverblade یک بازی زیباست که داستان دو برادر و یک خواهر را روایت می کند که سوگند خورده اند تا تمامی متجاوزان رومی را از سرزمینشان بیرون نکرده اند سلاح بر زمین نگذارند.

Wulverblade

با اینکه سبک Beat ‘em up از دوران بازی های آرکید وجود داشته است, اما که اخیراً آن طور که باید مورد توجه قرار نمی گیرند. اولین باری که Wulverblade را دیدم برایم جذاب به نظر رسید. برای یک بازی بزن بزن شبیه Double Dragon و Street of Rage با محیط کارتونی و رنگارنگ و باحال دندان تیز کردم. اما چیزی که در بازی Wulverblade یافتم در حقیقت چیزی بیشتر از یک بزن برو جلوی معمولی بود. با بازیی مواجه شدم که اتفاقات و مکان های تاریخی آن زمان را همراه با تجربه ای جالب و چالش برانگیز با بازیکنان به اشتراک می گذارد.

Wulverblade

Wulverblade داستان Caradoc جنگجویی از یک قبیله اسکاتلندی, و برادر و خواهرش Brennus و Guinevere را روایت می کند. هر کدام از این 3 مبارز کنترل متفاوتی دارند. Caradoc مبارزی بالانس در قدرت و سرعت است در حالی که Brennus ضربه هایی کند ولی پرقدرت دارد و Guinevere از سرعت و چابکی اش در مبارزات استفاده می کند. شما این سه را در مراحل مختلف کنترل می کنید که به لت و پار کردن سربازان رومی و قبیله های اسکاتلندی که سر تعظیم به امپراطوری روم فرود آورده اند خلاصه می شوند. درحین مبارزه می توانید از اجسام مختلف برای پرت کردن به سمت دشمنان استفاده کنید (مثل چاقو, سنگ, یا کله قطع شده), جا خالی دهید, هل دهید و کلی کار دیگر انجام دهید. مبارزان شما می توانند برای مدت کوتاهی وارد سیستم آندرنالین شوند که باعث می شود سرعت و قدرت آسیبشان برای مدت کوتاهی افزایش پیدا کند. به خاطر افسانه هایی که به Druid بودن بعضی از جنگجویان شمال اشاره می کند این مبارزان وقتی به سطح مشخصی می رسند می توانند با احضار حیوانات درنده مثل گله گرگ دشمنانشان را تکه و پاره کنند.

Wulverblade

در پایان هر مرحله با دشمنانی به عنوان باس مواجه می شوید. این باس ها می توانند رهبر یک قبیله اسکاتلندی یا یکی از فرمانده های پر آوازه رومی باشند. هر کدام مشخصه ها و مهمتر اینکه مکانیک های خود را در مبارزات دارند که برای شکست دادنشان باید در شناخت این مکانیک ها استاد شوید. وجود این باس ها تنوع زیادی به بازی و داستانش اضافه می کنند, اما تا سیستم هر مبارزه دستتان بیاید حسابی اعصابتان خرد می شود.

به نظرم مکانیک مرکزی بازی Wulverblade خوب عمل می کند اما یکی دو مشکل در بازی وجود دارد. یکی از این مشکل ها پیش فرض چینش دکمه ها روی کنترلر بازی می باشد که در ابتدا ممکن است چیز خاصی به نظر نرسد اما به مرور باعث بروز مشکل در بازی می شود. شما دکمه ضربه را در یک سمت کنترلر (مربع اگر با PS4 بازی می کنید)  فشار می دهد و سپس باید در کسری از ثانیه دکمه ای در جهت مخالف (دایره اگر با PS4 بازی می کنید) را فشار دهید تا بتوانید ضربه دشمنان را دفع کنید. از طرفی سیستم شانسی بودن آیتم ها در جعبه های بازی ممکن است بعضی اوقات عصبی تان کند به عنوان مثال بوقلمونی که بعد از یک باس فایت نصیبتان شد شاید دفعات بعد در همان صندوقچه که پیدایش کردید نباشد.

Wulverblade

بدون در نظر گرفتن این ضعف ها Wulverblade یک بازی فوق العاده است. داستان بازی جذاب است, باس ها راضی کننده هستند و بازی زیبا به نظر می رسد (مخصوصا اون حرکان اسلوموشن موقع کشتن خیلی حال میدن). چه با دوستتان و چه تنها, اگر دنبال این هستید چند ساعتی را خوش بگذرانید حتما این بکش بکش دیوانه وار را درنظر داشته باشید.

بازی Wulverblade توسط استودیوی Fully Illustrated ساخته شده برای پلتفرم های Xbox One, PS4 و PC در دسترس می باشد و شما می توانید ویدیوی بررسی بازی را از اینجا مشاهده کنید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 414 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 321 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 314 میلیون دلار
  No Time to Die
  اکران: 08 اکتبر 2021
 • 185 میلیون دلار
  Venom 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 76 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 37 میلیون دلار
  The Addams Family 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 14 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 2.1 میلیارد تومان
  درخت گردو
  اکران: 10 مهر 1400
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
plaza-ads