نحوه ردیابی و حذف اطلاعات گوشی مفقود شده با اپلیکیشن Find My Device
نویسنده:ندیم نجم آبادی
ارسال شده در:18 بهمن 1396، 19:30

نحوه ردیابی و حذف اطلاعات گوشی مفقود شده با اپلیکیشن Find My Device

در صورت گم کردن گوشی اندرویدی خود می‌توانید به کمک اپلیکیشن Android Device Manager که اخیراً به Find My Device تغییر نام یافته، نسبت به ردیابی یا حذف از راه دور اطلاعات آن اقدام کنید.

Find My Device

گم کردن گوشی موبایل اتفاق کابوس‌واری است نه تنها به علت ضرر و زیان مالی بلکه به دلیل اطلاعات مهمی چون عکس‌های خصوصی، رمزهای بانکی، اکانت ‌های لاگین کرده‌ی شبکه‌های اجتماعی و… که این دستگاه‌ها در دل خود جای داده‌اند. بنابراین منطقی است که چهارچشمی مراقب گوشی‌های هوشمند خود باشیم اما به هر حال در صورت وقوع این اتفاق ناگوار می‌توان به اپلیکیشن رایگان Find My Device متوسل شد.

برای این منظور با استفاده از یک دستگاه اندرویدی دیگر (گوشی دوم خود یا گوشی اعضای خانواده یا دوستان) نام اپلیکیشن ذکر شده را در «گوگل پلی استور» جستجو کرده و نسبت به نصب آن اقدام نمایید. پس از اجرای اپلیکیشن، وارد همان حساب گوگل خود شوید که در گوشی مفقود شده نیز مورد استفاده قرار می‌دادید (حسابی که در گوشی مفقودی به صورت لاگین شده قرار دارد).

Find My Device

در ادامه این اپلیکیشن پس از ردیابی گوشی، سه گزینه برای انتخاب پیش رویتان قرار خواهد داد که شامل پخش آهنگ (Play Sound)، قفل کردن دستگاه (Lock) یا حذف اطلاعات آن (Erase) می‌باشد. البته باید خاطرنشان کرد که بهره بردن از این قابلیت مستلزم متصل بودن گوشی گم شده به شبکه اینترنت است.

در مواقعی که احتمال می‌هید در نزدیکی محل گم شدن گوشی قرار دارید می‌توانید با انتخاب گزینه Play Sound و شنیدن صدای آهنگ برخاسته از گوشی، آن را بیابید.

گزینه Lock این امکان را می‌دهد که یک رمز برای قفل کردن صفحه نمایش دستگاه خود انتخاب نمایید (اگر از پیش چنین کاری نکرده بودید). همچنین با انتخاب همین گزینه می‌توانید پیام یا شماره‌ای را به گوشی مفقود شده بفرستید تا اگر فرد خیرخواهی آن را پیدا کرد و قصد بازگرداندن گوشی را داشت بتواند با شما ارتباط برقرار کند.

Find My Device

اما اگر هیچیک از روش‌های بالا به کار نیامد می‌توانید با انتخاب گزینه Erase تمامی اطلاعات موجود در آن را پاک نمایید. چنانچه گوشی مفقود شده به اینترنت متصل نباشد پروسه‌ی حذف اطلاعات پس از اولین اتصال به شبکه وای فای یا دیتا آغاز خواهد شد.

البته چنانچه دستگاه اندرویدی دیگری در دسترس ندارید سریع‌ترین راه برای بهره‌گیری از قابلیت‌های ذکر شده مراجعه به وبسایت Find My Device است که رابط کاربری آن دقیقاً مشابه نسخه اندرویدی می‌باشد.

Find My Device

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha