هوش مصنوعی و قدرت شناسایی سوژه های انسانی در تصاویر متحرک!
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:20 بهمن 1396، 09:00

هوش مصنوعی و قدرت شناسایی سوژه های انسانی در تصاویر متحرک!

محققان فیس بوک ویژگی جدیدی را به نام Re-Skin معرفی کرده اند که می تواند با کمک هوش مصنوعی ، در زمان واقعی، سوژه های  انسانی را در تصاویر و ویدئو ها شناسایی کرده و  پوشش جدیدی برای سوژه ها ایجاد کند.
محققان کمپانی فیس بوک ابزار جدیدی را طراحی کرده اند که می تواند در تصاویر و ویدئوهای 2 بعدی حضور انسان را تشخیص داده و با کمک هوش مصنوعی حضور فرد از پس زمینه تفکیک و شناسایی می شود.

در تصاویر 2 بعدی و با آموزش دادن به هوش مصنوعی چنین امری امکان پذیر بوده و این فناوری می تواند فرد یا افراد را از پس زمینه تفکیک نماید.

تیم تحقیقاتی هوش مصنوعی فیس بوک در مقاله ای درباره جزئیات این ویژگی جدید اطلاع رسانی نمود و توضیحاتی را منتشر کرد. این تیم اظهار داشت که با کمک شبکه عصبی توانسته است، صحنه های پیچیده را در فیلم های ویدئویی مانند افراد در حال پیاده روی، سوژه های انسانی در حال رقصیدن و انجام حرکات ریتمیک و یا افرادی که در حال بازی بسکتبال هستند را شناسایی کرده و می تواند روی تصویر پیکسل های مربوط به سوژه  انسانی را تشخیص داده و تجزیه و تحلیل نماید.

هوش مصنوعی

سپس محققان تمام پیکسل های متعلق به سوژه انسانی را می تواند با پوسته های Minecraft-esque پوشش بدهد. شاید جالب باشد ولی این بافت روی بدن سوژه انسانی، در کل ویدئو حالت همگن دارد. حتی زمانی که سوژه در حال حرکت کردن و یا پیاده روی باشد ،این فناوری باز هم می تواند، پوشش بدن وی را مجددا پوسته جدیدی ایجاد کند.

هوش مصنوعی، بافت هایی را روی سوژه انسانی شکل می دهد و می تواند در برخی حوزه ها به کار بیاید. با این رویکرد حتی می توان پوشش لباس سوژه های انسانی را در ویدئوها تغییر داد. این تیم برنامه های کاربردی این چنینی را برای حوزه واقعیت مجازی و حوزه سرگرمی مناسب می داند. قدرت تجزیه و تحلیل تصاویر در این ویژگی جدید بسیار بالا بوده و می تواند کاربردهای خوبی داشته باشد.

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha