همکاری پورشه و آئودی برای تولید خودروهای نسل آینده
نویسنده:ندیم نجم آبادی
ارسال شده در:22 بهمن 1396، 17:00
شب یلدا شب یلدا

همکاری پورشه و آئودی برای تولید خودروهای نسل آینده

پورشه (Porsche) و آئودی (Audi) همکاری استراتژیکی را آغاز نموده‌اند که از آن به عنوان «معماری مشترک خودروهای آینده» یاد می‌کنند.

پورشه - آئودی

جلوتر از زمان گام برداشتن و در این مورد خاص، تولید خودروهای نسل آینده ریسک و هزینه زیادی را می‌طلبد؛ عاملی که سبب شده دو خودروساز بزرگ دنیا که در تولید اتومیبل‌های لوکس آوازه‌ی بسیار دارند درصدد برقراری پیوند با یکدیگر برآیند. پورشه و آئودی در پی آن هستند که با کمک یکدیگر روند الکتریکی کردن، هوشمند کردن و خودران کردن وسایل نقلیه را تسریع ببخشند.

روپرت استدلر (Rupert Stadler) مدیرعامل آئودی در این خصوص اظهار داشت:

نخبگان دو کمپانی برای شکل دادن آینده‌ی این صنعت گرد هم خواهند آمد. ما منافع مشترک بسیاری با هم داریم اما بالاتر از آن به دنبال ارائه‌ی بهترین‌ها به مشتریان خود هستیم.

پورشه - آئودی

به هر حال واضح است که دو فکر بهتر از یک فکر عمل خواهد کرد و این همکاری می‌تواند به ارتقای محصولات دو برند بیانجامد. از طرفی هم آئودی و هم پورشه از کمپانی‌های تابعه‌ی Volkswagen AG محسوب می‌شوند که همین امر جوش خوردن پیوند بین آن‌ها را چندان غیرمنتظره جلوه نمی‌دهد.

الیور بلوم (Oliver Blume) رییس هیأت مدیره پورشه نیز خاطر نشان کرد:

ما در کنار هم به پیشرفت صنعت خودروسازی شتاب بیشتری می‌بخشیم؛ بهترین داشته‌های خود را با یکدیگر به اشتراک می‌گذاریم و تا جای ممکن به این همکاری ادامه خواهیم داد.

یکی از مهم ترین ثمره‌های این اتحاد، کاهش هزینه‌های تمام شده خواهد بود؛ کمااینکه بلوم در جریان مصاحبه‌ای عنوان کرده اگر دو کمپانی جدا از هم چنین برنامه‌هایی را به پیش ببرند هزینه‌ها 30 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

پورشه

گفتنی است که رابطه‌ی همکاری بین آئودی و پورشه ابداً بی‌سابقه نیست. در گذشته این دو به همراه کمپانی مادر یعنی فولکس واگن روی تولید خودروهای SUV کار می‌کردند و اکنون همکاری خود را وارد بعد تازه‌ای کرده‌اند. قرار است در ماه‌های پیش رو، دو کمپانی جزئیات این همکاری را تشریح و اهداف خود برای هفت سال آینده را تعریف کنند. از قرار معلوم این پروژه بلندپروازانه در آغاز، چندین محصول آئودی و پورشه از جمله دو سدان و دو SUV را شامل می‌شود.

البته چیزی که بلوم بر آن تاکید دارد این است که همکاری مشترک دو کمپانی به معنای ادغام آنها با یکدیگر نیست و نسبت به حفظ برخی تفاوت‌های موجود بین دو برند بسیار دقیق عمل خواهد شد. او در این خصوص گفت: پورشه همواره پورشه بوده، هست و خواهد ماند.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha