اپل چهارمین برند پرفروش لپ تاپ در جهان شد ؛ لپ تاپ اپل بهتر است یا ایسوس ؟
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:24 بهمن 1396، 08:00

اپل چهارمین برند پرفروش لپ تاپ در جهان شد ؛ لپ تاپ اپل بهتر است یا ایسوس ؟

ظاهرا لپ تاپ های اپل پرطرفدارتر از ایسوس شده اند و همین مساله باعث شده، کمپانی اپل، چهارمین برند برتر جهان در حوزه فروش لپ تاپ شده و از ایسوس جلو بزند.

با توجه به این واقعیت که رایانه های اپل، همه با سیستم عامل اپل یعنی MAC OS کار می کنند، قابل درک است که ممکن است لزوما تمامی کاربران، به خصوص کسانی که به فضای سیستم ویندوز مایکروسافت عادت کرده اند، نتوانند به راحتی جذب این سیستم عامل شوند. به همین دلیل، به طور کلی، سهم بازار اپل، در فروش رایانه کمتر از سایر برندها است.

با این حال به نظر می رسد که این موضوع در حوزه فروش نوت بوک تغییر کرده و یا حداقل طبق آخرین گزارش های سایت  TrendForce  ، به نظر می رسد که اپل توانسته از کمپانی ایسوس جلو بزند و در بازار نوت بوک خودنمایی کند و چهارمین برند بزرگ و پرفروش جهان در حوزه فروش نوت بوک شود. سایت TrendForce شش برند برتر در فروش لپ تاپ را معرفی کرده و اپل چهارمین برند پرفروش در جهان در این فهرست بالاتر از ایسوس قرار دارد.

اپل

در سال 2016، ایسوس در جایگاه چهارم قرار گرفت و سهم بازار این برند حدود 10.3 درصد بود . درهمان سال سهم بازار اپل، حدود 8.3 درصد اعلام شد. ولی  این اعداد و ارقام در سال 2017 تغییر کرد و وضعیت ایسوس در سهم بازار سقوط کرد و به عدد 9.5٪ کاهش یافت. در عوض سهم بازار اپل رشد کرد و به رقم 9.6٪ افزایش یافت. سایت  TrendForce همچنین پیش بینی می کند که اپل همچنان به افزایش سهم بازار خود ادامه خواهد داد و می تواند در سال 2018 این رقم را به  10.4 درصد برساند. این در حالی است که سهم بازار ایسوس با همین روند به عددی کمتر از  9.8 درصد خواهد رسید.

البته آنچه مسلم است، اپل هنوز از بقیه رقبا عقب تر بوده و فاصله زیادی با آنها دارد. گفته می شود که اپل از کمپانی هایی همچون  HP و Lenovo که بیش از 20 درصد از سهم بازار را آن خود کرده اند، فاصله زیادی دارد ولی این برند، می تواند خودش را به کمپانی Dell که اکنون 15٪ سهم بازار را از آن خود کرده است، در آینده نزدیک برساند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha