بهترین انواع ماوس بازی در سال 2018 برای علاقه مندان بازی
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:25 بهمن 1396، 18:00

بهترین انواع ماوس بازی در سال 2018 برای علاقه مندان بازی

اگر بهترین سیستم کامپیوتری را برای بازی جمع کرده اید، شاید زمان آن باشد که بهترین ماوس موجود در بازار را نیز با این سیستم همراه کنید. شاید قابل درک باشد که شما حجم زیادی از بودجه ی خود را صرف یک سیستم بسیار محشر می کنید، اما برای نشانه گیری در بازی چرا از یک وسیله متوسط استفاده نمایید؟ باید بهترین ماوس بازی را نیز به انتخاب های خود بیفزایید تا هر بخش از آن سیستم کامپیوتری بی نقص باشد. جایی نروید و این مطلب را تا انتها بخوانید، چرا که در این مطلب فهرستی از بهترین ماوس های موجود در بازار را آورده ایم.

باور اشتباهی در میان کاربران وجود دارد که تصور می کنند هر چیز گران قیمتی بهترین نوع تجهیزات است، در حالی که این طور نیست. این امر در مورد ماوس بازی نیز صدق می کند. هنگامی که به دنبال ماوس های مخصوص بازی می گردید، باید به دنبال چیزی باشید که بین قابلیت و قیمت آن توازن باشد. به دنبال جدیدترین و همین طور گران ترین محصول نباشید. در این فهرست که برای سال 2018 آماده کرده ایم، همین رویکرد را داشته ایم. برای مثال، SteelSeries Sensei 310 را در نظر بگیرید. این ماوس به اندازه یک بازی تریپل ای (AAA Game) قیمت دارد، اما در عین حال دارای ویژگی هایی بسیار عالی است که حتی اگر نگران بودجه ی خود هستید، می توانید با خرید این ماوس کیفیت سبک بازی خود را بالاتر ببرید.

هر کدام از ماوس های زیر که در این فهرست مورد اشاره قرار داده ایم، این توازن را در خود دارند. تمامی ماوس های این فهرست را مورد بررسی، آزمایش و رتبه بندی قرار داده ایم و تمامی آنها مورد تأیید ما قرار گرفته اند. فرقی نمی کند که کدام بازی را با آنها انجام دهید، اگر یکی از این ماوس ها را انتخاب کنید، اطمینان داریم که بهترین ماوس بازی را خریده اید.

ماوس بازی

ماوس بازی SteelSeries Rival 600
میزان DPI: 12000 – قابلیت ها: امکان ردیابی فاصله، وزن قابل تغییر، 60 میلیون سوئیچ مکانیکی کلیک

 • وزن قابل تغییر
 • سنسور عمقی
 • کمی تا قسمتی گران

کمپانی SteelSeries در سال 2018 با رنسانسی همراه شد و هیچ گواهی بزرگ تر از محصول SteelSeries Rival 600 نمی توان برای آن آورد. این ماوس دارای قابلیت هایی همچون وزن قابل تغییر، تعداد دگمه های کناری عالی و نور طیف RGB است و در عین حال حتی غیر از ویژگی های زیبایی شناسی، دارای عملکرد بهتری در مقایسه با ماوس های هم قیمت دیگر می باشد. این ماوس دارای سنسور DPI برابر با 12 هزار است که هر زمان ماوس را از روی پد بر می دارید، علامت کرسور یا مکان نمای ماوس حذف می شود. این ماوس بهترین مدلی است که برای بازی می توانید بخرید.

ماوس بازی

ماوس بازی SteelSeries Sensei 310
میزان DPI: تا 12000 – قابلیت ها: طراحی دو دستی – امکان ردیابی فاصله تا 3500 CPI – مدت عمر مفید 50 میلیون کلیک

 • دارای قیمتی مناسب
 • ساختارش به نوعی است که راحت در دست گرفته می شود
 • بدون کابل بافته شده
 • فاقد پشتیبانی از تنظیم سنسور است

مدل SteelSeries Sensei 310 نوعی ماوس بازی است که بر خلاف رقبای خود، دارای قیمت و عملکرد مناسب است. قیمت این ماوس مناسب، هم سطح یک بازی جدید است، در حالی که دارای سنسور اپتیکال TrueMove 3 می باشد و با سنسور ماوس Pixart گزینه ای غیرقابل رقابت است. هنگامی که صحبت از مهارت باشد، این ماوس از نظر عملکردی هیچ تفاوتی با حساسیت دنیای واقعی ندارد.

ماوس بازی

ماوس بازی Logitech G903
یک مدل بازسازی شده از روی مدل G900 با پد ماوس الکتریکی

میزان DPI: 12000 – قابلیت ها: بی سیم قابل شارژ با ماوس مت مدل Logitech PowerPlay، باتری آن تا 24 ساعت کار می کند (اگر چراغ LED خاموش باشد تا 32 ساعت هم می رسد)، دارای سنسور اپتیکال PMW3366، فناوری بی سیم LightSpeed

 • کیفیت عالی
 • امکان بی سیم دقیق و قابل اطمینان
 • دارای قیمتی بالا

بعد از سال ها که فناوری های بی سیم به خاطر تأخیر جدی گرفته نمی شدند، مدل Logitech G900 ثابت کرد که ماوس بی سیم مخصوص بازی این رقابت را واگذار نمی کند. حالا مدل Logitech G903 که نمونه ای جدیدتر نسبت به مدل قبلی است، این اعتقاد ما را اثبات می کند. این مدل ماوس قیمت بالایی دارد، اما به لطف کارآیی هایش به قیمتش می ارزد. کاربران با این مدل در واقع یک نوع ماوس بازی بی سیم با DPI بالا در اختیار خواهند داشت که با بهترین مدل های موجود در بازار قابل رقابت است.

ماوس بازی

ماوس بازی Asus ROG Gladius II
میزان DPI: تا 12000 – قابلیت ها: سرعت 50g، نرخ نمونه برداری USB برابر با 1000 هرتز، دگمه های چپ و راست قابل جدا شدن، دارای سوییچ های Omron، نور RGB

 • احساس خوبی به کاربر می دهد
 • ساختار طراحی شده برای آن بسیار محکم است
 • قیمت بالایی دارد
 • فاقد برخی از قابلیت های لازم است

با داشتن قابلیت هایی مناسب و چشم نواز، جای تعجب ندارد که مدل Asus ROG Gladius II چرا نسبت به بقیه ماوس های بازی موجود در بازار کمی گران تر است. این ماوس بازی با داشتن قابلیت هایی همچون چرخ اسکرول قابل کلیک شدن، دگمه های قابل تعویض و امکان تغییر حساسیت، برای طرفداران بازی بسیار مناسب است. اگرچه این ماوس نسبت به مدل های مشابه و هم قیمت خود دارای وزن قابل تغییر نیست، اما به کاربر راحتی بسیاری می دهد. این ماوس برای بازی های تیراندازی اول شخص مناسب است و با داشتن DPI بالا مدلی مناسب در بازار به شمار می رود.

 

ماوس بازی Corsair Glaive RGB
توازنی میان راحتی، عملکرد و طراحی جذاب

میزان DPI: تا 16000، قابلیت ها: قسمت شستی دست قابل تعویض، نور پشتی سه منطقه ای، دارای سنسور Pixart 3367، سوییچ های Omron، نور وضعیت DPI

 • ردیابی و حرکت یکنواخت
 • حرکت بسیار مناسب
 • تقریباً تمام جنس آن از پلاستیک است
 • کمی تا قسمتی گران است

با توجه به قیمت این ماوس، آشکار است که Corsair Glaive RGB طراحی شده تا با Razer DeathAdder Elite رقابت کند. در حالی که Corsair با محصولاتی همچون کیس، صفحه کلید، رم، منبع تغذیه و سیستم های خنک کننده، شانس زیادی برای موفقیت داشت، فروش ماوس Corsair به علت سابقه ی کم بسیار سخت است. خوشبختانه ماوس بازی اخیر این شرکت برای راحتی بیشتر طراحی شده و جای گرفتن آن بسیار راحت و جای شستی آن قابل تغییر است که ارگونومی را بیش از پیش بهینه می کند. این ماوس بازی با داشتن سیستم نور پشتی سه منطقه ای و سنسور Pixart با DPI بالا گزینه ای با مزیت های بسیار است.

ماوس بازی

ماوس بازی Creative Sound BlasterX Siege M04
دقیق و دارای جذابیت بصری قابل رقابت با برندهای Razer  و  Logitech

میزان DPI: 12000 – قابلیت ها: 7 دگمه قابل برنامه دهی، دارای سوییچ های Omron، با نرخ 50 میلیون کلیک، دارای سنسور PixArt PMW3360 با نرخ نمونه برداری 1000 هرتزی، نور RGB و طراحی ارگونومیک

 • سنسور عالی
 • نور جذاب
 • می تواند سبک تر از این باشد
 • توازن در آن چندان کامل نیست

این اتفاق هر روز نمی افتد که یک شرکت معروف در حوزه ی ساخت کارت صدا بخواهد با کمپانی های مشهوری همچون Razer  و  Logitech در زمینه تولید ماوس بازی رقابت کند. ماوس Sound BlasterX Siege M04 ساخت Creative بسیار تأثیرگذار و با کیفیت مناسب است. میزان DPI 12000 در این ماوس یعنی شما نیازی ندارید که سرعت نشانه گذاری را برای کارکرد بهتر ماوس مورد استفاده قرار دهید. طرح نور RGB این ماوس که با نرم افزار Sound Blaster Connect ساخت این برند کنترل شده در پشت آن حک شده است. مشخصاً این مدل ماوس بازی از نظر عملکرد و استایل یک برنده به شمار می رود.

ماوس بازی

ماوس بازی Thermaltake Tt Sports Level 10M
میزان DPI: 16000 – قابلیت ها: امکان تغییر از حالت اتصال بی سیم به با سیم و برعکس، دارای سنسور Avago 9800

 • طراحی زیبا
 • دارای ارگونومی
 • بسیار سنگین
 • قسمت فلزی آن آزاردهنده است

اگر از همه طرفداران بازی های کامپیوتری بپرسید که بین ماوس های سیمی یا بی سیم، کدام را ترجیح می دهند، مطمئناً دومی را انتخاب می کنند، البته شاید به خاطر تأخیر این ماوس ها ناامید شوند. اما بسیاری ترجیح می دهند آزادی حرکت داشته باشند و این امر را با ماوس های بی سیم به دست می آورند. خوشبختانه مدل Thermaltake Tt Sports Level 10M هر دو مدل را به صورت همزمان در خود دارد و کاربران می توانند آن را از حالت بی سیم به سیمی و برعکس تبدیل کنند. از این ها گذشته، این ماوس برای بازی بسیار مناسب است و به خوبی در دست جای می گیرد، حتی اگر قسمت فلزی جلوی ماوس که برای سوییچ کردن بین دو حالت بی سیم و سیمی طراحی شده، کمی اذیت کند.

ماوس بازی

ماوس بازی Razer DeathAdder Elite
میزان DPI: تا 16000 – قابلیت ها: قابلیت ردیابی واقعی تا 450 اینچ در هر ثانیه، دقت رزولوشن تا 99.4 درصد، سوئیچ ماوس مکانیکی (تا 50 میلیون کلیک)، دارای نور Razer Chroma، دارای نرم افزار Razer Synapse

 • زمان پاسخگویی ماوس بسیار خوب است
 • گرفتن آن بسیار راحت است
 • دارای نور RGB رنگی
 • دارای طراحی آشنا

مدل جدید ماوس های بازی Elite دارای سنسور eSports-grade هستند و طراحی ارگونومیک مناسبی دارند و در عین حال دو دگمه جدید زیر اسکرول ماوس تعبیه شده تا با آن بتوان DPI را تغییر داد. اگرچه برخی از قابلیت های Proteus Core ساخت Logitech را در اسکرول ندارد، اما نور RGB این مدل در کنار دگمه های قابل دسترسی و بزرگ و همین طور دگمه ی اسکرول مناسب آن را به بهترین ماوس موجود در بازار در مقایسه با میزان قیمت آن تبدیل می کند.

ماوس بازی

ماوس بازی SteelSeries Rival 700
میزان DPI: تا 16000 – قابلیت ها: امکان پشتیبانی از Gamesense، دارای صفحه نمایش OLED، امکان ارسال هشدارهای لمسی و لرزشی، امکان پشتیبانی از SteelSeries Engine 3، دگمه هایی با امکان برنامه دهی، فضای ذخیره سازی پروفایل درون ماوس

 • دارای صفحه نمایش LCD نوآورانه
 • اجزای ماژولار
 • پشتیبانی از صفحه نمایش آن محدود است
 • تنها برای دست راست طراحی شده است

در حالی که ماوس های بازی محدودی اقدام به نصب صفحه نمایش OLED کرده اند، اما SteelSeries توانسته این نمایشگر سیاه و سفید را در مدل Rival 700 به کار بگیرد. البته، سازندگان نمی توانند بدون قابلیتی یک صفحه نمایش را به ماوس اضافه کنند. به همین دلیل است که این ابزار می تواند در بازی های مختلف تعداد دست های بازی شده را نشان دهد. در فرمی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، می توان فایل های GIF را نیز در آن نمایش داد. از همه مهم تر این که مدل Rival 700  ماژولار است و کاربران می توانند قسمت بالایی ماوس را از آن جدا کنند و حتی این امکان را دارند تا کابل USB 90 سانتی آن را با کابل 180 سانتی عوض نمایند. همچنین امکان اعلام هشدارهای لمسی و لرزشی هم در آن قرار گرفته تا هر زمان منابع بازی بازیابی شدند، به لرزش درآید. در کل این ماوس بازی یک نوع فناوری منحصربه فرد است.

ماوس بازی

ماوس بازی Logitech G900 Chaos Spectrum
میزان DPI: 12000، اینترفیس: سیمی / بی سیم 2.4 گیگاهرتز – تعداد دگمه: یازده – ارگونومی: طراحی شده برای هر دو دست – قابلیت ها: نور RGB قابل تنظیم، عمر باتری حدود 30 ساعت،  دگمه های کناری قابل جدا شدن

 • طراحی شده برای بازی با هر دو دست
 • دگمه های کناری ماژولار
 • بدون امکان وزن دلخواه

در سال های اخیر، ماوس بازی بی سیم به خاطر تأخیر آنها، شهرتی نامناسب داشته اند. اما شرکت Logitech با مدل G900 Chaos Spectrum قصد دارد که ذهنیت کاربران را تغییر دهد. این شرکت با تمهیدات خود توانسته نرخ نمونه برداری را به میزان یک میلی ثانیه در اتصال 2.4GHz کاهش دهد. با قابلیت هایی همچون میزان پوشش محدوده ی بسیار زیاد DPI، این ماوس برای همه ی انواع بازی های مورد نظر کاربران مناسب است. طراحی آن به صورت کاربری دو دستی است و گزینه ای ایده آل برای افراد چپ دست به شمار می رود و همچنین طراحی دگمه های آن ماژولار می باشد.

650x365 (0x0)
35.68 KB
اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha