خودروی فضایی ایلان ماسک ممکن است ظرف 10 میلیون سال آینده به زمین برخورد کند
داوود کاظمی زاده
نویسنده:داوود کاظمی زاده
ارسال شده در:28 بهمن 1396، 00:00

خودروی فضایی ایلان ماسک ممکن است ظرف 10 میلیون سال آینده به زمین برخورد کند

یکی از معرکه ترین رویدادها در زمینه فضا و خودروسازی در طی این سالیان، پرتاب موفقیت آمیز «رودستر» – خودروی شخصی ایلان ماسک – همراه با موشک «فالکون سنگین» ، هنگام پرواز آزمایشی این موشک جدید بود. پرتاب موشک موفقیت آمیز بود و شما می توانید سفر خودروی تسلا به سمت سیاره مریخ را تماشا کنید.

تسلا

عده ای معتقدند که خودروی رودستر می تواند دچار برخورد با سیاره سرخ شود و مریخ را آلوده کند، سیاره ای که احتمال می رود دارای حیات میکروبی باشد. برخی ناراحت بودند که خودروی ضدعفونی نشده راهی فضا شده است، برخلاف ناسا که اهمیت فوق العاده ای برای پیشگیری از سرایت آلودگی های احتمالی به سیارات دیگر قائل می شود. حالا دانشمندان تلاش میکنند بدانند که در آخر چه اتفاقی برای رودستر تسلا خواهد افتاد.

مطالعات علمی تازه حاکی از این است که خطر آلودگی مریخ توسط خودروی تسلا حداقلی است. نتیجه این تحقیقات با عنوان « حرکت تصادفی خودروها و میزان احتمال تصادف آنها با سیاره ها » توسط سه تن از محققان دانشگاه تورنتو نوشته شد. نماینده نویسندگان مقاله و اخترفیزیکدان، آقای هانو رین می گوید این مقاله حاصل شبیه سازی های کامپیوتری اخترپویاشناسی پیشرفته می باشد.

براساس اظهارات این تیم، زمین محتمل ترین مکان است که این خودرو بالاخره دچار تصادم خواهد شد. مکان های پر احتمال بعدی سیاره زهره و سپس خورشید هستند. و کی این تصادم اتفاق می افتد؟ احتمالا ظرف ده میلیون سال. محاسبات نشان دادند که خودروی رودستر از مدار مریخ رد خواهد شد و برخواهد گشت و این حرکت آونگ وار به دفعات تکرار می شود. تقریبا هر 30 سال یک بار، خودرو بطور «نسبی» به زمین نزدیک می شود. در سال 2091 به اندازه فاصله ماه، به زمین نزدیک می شود که احتمالا امکان مشاهده خودرو و مرد ستاره ای (نام عروسکی با لباس فضاپیمایان بر صندلی این خودرو) با تلسکوپ میسر خواهد شد. آقای رین معتقد است سومین باری که خودرو به زمین نزدیک می شود مسیر حرکت آن « کمی غیرقابل پیش بینی » خواهد بود. در طی 240 شبیه سازی کامپیوتری هیچ تصادمی با مریخ مشاهده نشد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha