پتنت جدید بلک بری در طراحی دوربین گوشی های هوشمند
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:28 بهمن 1396، 09:00

پتنت جدید بلک بری در طراحی دوربین گوشی های هوشمند

بلک بری پتنت جدیدی برای طراحی دوربین گوشی های هوشمند خود به ثبت رسانده است. این کمپانی پتنت جدید خود را در سازمان جهانی ثبت اختراع (WIPO) در مورد طراحی دوربین جدید در تاریخ 23 دسامبر 2016 ارائه کرده بود و سه روز قبل این پتنت توانست ثبت نهایی شود. عنوان ثبت اختراع «دستگاه  الکترونیکی و روش کنترل آن در گرفتن عکس های دیجیتال» بوده و  با سیستم دوربینی که  روی یک گوشی با QWERTY کشویی قابل تعبیه است کار می کند. مشابه گوشی بلک بری پرایو ( BlackBerry Priv ) که چنین ویژگی دارد.

این دوربین در پشت گوشی هوشمند به گونه ای قرار گرفته که لبه های دوربین از قاب گوشی کمی بیرون زدگی خواهد  داشت. چیدمان و قرار گیری صفحه کلید این تلفن هوشمند منطبق بر استاندارد QWERTY و به صورت کشویی بوده که یکی از استانداردهای طراحی شده برای گوشی های هوشمند است. هم جنین باید بگوییم که این گوشی مجهز به یک دوربین دیگری هم هست که در ارتباط با دوربین اصلی کار می کند.  این دوربین مجهز به نوعی لنز مبدل یا  conversion می باشد که با صفحه کلید QWERTY قابل کنترل است. یعنی در این پتنت لنز دوربین از طریق صفحه کلید استاندارد QWERTY قابل کنترل است. البته برای کار کردن با دوربین اصلی ، می توان به روش های معمول آن را فعال کرد ولی در این پتنت صفحه کلید QWERTY هم می تواند قابلیت های بیشتری را برای کنترل دوربین در اختیار کاربر قرار دهد.

علاوه بر این، شرکت TCL در قاب پشتی از علامت تجاری با نام Uni با USPTO استفاده کرده است. سال گذشته میلادی، این شرکت نام KEYone را قبل از نمایشگاه MWC ثبت نمود و گوشی آن را در همان نمایشگاه رونمایی کرد. اما TCL دارای هدست VR با نام Uni360 نیز هست که با نگاهی به نرم افزار تجاری و استفاده از سیستم جستجوی الکترونیکی و علامت تجاری می بینیم که  علامت تجاری Uni روی دستگاه VR نیز ثبت شده است.

بلک بری معتقد است که دو گوشی جدید این شرکت در سال نوی میلادی رونمایی خواهند شد. انتظار می رود که  هر دو گوشی مجهز به صفحه کلید QWERTY فیزیکی باشند. یکی از آنها می تواند QWERTY با اسلات بیرونی باشد، هرچند باید بگوییم که عموم مردم واقعا دوست داشتند که QWERTY اختصاصی را در بک بری  KEYone مورد استفاده قرار دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد باید منتظر رویداد کنگره بزرگ موبایل در 26 فوریه باشیم .

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha