5 اپ اندروید منتخب هفته؛ بروزرسانی‌ها و سرویس‌های جدید
محمد قربانی
نویسنده:محمد قربانی
ارسال شده در:30 بهمن 1396، 16:30

5 اپ اندروید منتخب هفته؛ بروزرسانی‌ها و سرویس‌های جدید

1- این هفته اپ اندروید گوگل کروم برزورسانی بزرگی داشت و قابلیت جدیدی را اضافه کرد. گوگل کروم اکنون تبلیغاتی را که مطابق استانداردهای تبلیغات خوب (Better Ad Standards) نیستند بلاک خواهد کرد.

گوگل هشدارهایی را به وب سایت هایی که دارای تبلیغاتی با محتوای اهانت آمیز یا دخالت جو هستند ارسال خواهد کرد. این هشدار به صاحبان وب سایت ها فرصت می دهد تا ساختار خود را قبل از بلاک شدن همه محتوایشان توسط کروم، بروزرسانی کنند. این آپدیت در روز 15 فوریه منتشر شده و تا حدود زیادی بر اعمال وب سایت ها تأثیرگذار خواهد بود. کاربران طی هفته ها و ماه های آینده شاهد تغییرات چشمگیری در تبلیغات خواهند بود.

اندورید
2- یک تاریخ رسمی برای بازی ادیسه آلتو (Alto’s Odyssey) در سیستم عامل iOS مشخص شده است و آن روز 22 فوریه است. متأسفانه نسخه اندروید در همان تاریخ منتشر نخواهد شد. طبق گفته توسعه دهندگان بازی، ماه ها طول خواهد کشید تا این بازی به صورت رسمی برای اندروید منتشر شود که البته خبر جدیدی نیست. توسعه دهندگان همیشه نسخه اندروید بازی ها را مدت ها پس از انتشار نسخه iOS عرضه می کنند. اگرچه با موفقیت نسخه پیشین این بازی یعنی ماجراجویی آلتو (Alto’s Adventure)‌ انتظار می رفت که تاریخ انتشار بازی برای هر دو سیستم عامل در یک روز باشد و نه با ماه ها فاصله. انتظار می رود که این بازی نیز مانند عنوان پیشین به بازی موفقی تبدیل شود.

اندورید
3- جدیدترین بروزرسانی اپ شبکه اجتماعی اسنپ‌چت، باعث خشم بسیاری از کاربران شده است. رابط کاربری اسنپ چت در این بروزرسانی شاهد تغییرات زیادی بوده است. برای مثال قسمت استوریز (Stories) و فهرست دوستان هر دو در یک صفحه قرار گرفته اند. قابلیت دیسکاوری (Discovery)‌ نیز تغییر کرده است. حدود 700000 نفر از کاربران اسنپ‌چت در درخواستی خواهان بازگشت طراحی قدیمی این اپ شده اند. به گفته اسنپ چت، آن ها قصد از میان برداشتن تغییرات جدید را ندارند و مدتی طول می کشد تا کاربران با تغییرات جدید خو بگیرند.

اندورید
4- فیسبوک مشغول آزمایش بروزرسانی جدیدی شامل دکمه مخالفت (Downvote) است. اگرچه این دکمه نه یک علامت انگشت شَست رو به پایین، بلکه دکمه‌ای برای مشخص کردن محتوای نامناسب است. این قابلیتی کاربردی خواهد بود. دکمه مخالفت به کاربران کمک می کند تا بخش هایی از نظرات با محتوای بد یا پست های نامناسب را از تایم لاین خود حذف کنند. متأسفانه این دکمه آن دیس‌لایکی که همه انتظارش را داشتیم نیست. حدود 5 درصد از کاربران انگلیسی زبان فیسبوک این قابلیت را در مرحله آزمایش تجربه خواهند کرد.

اندورید
5- مدیر عامل شبکه ویدئویی یوتیوب این هفته در مورد سرویس موسیقی این شبکه خبر داد. این سرویس جدید در ماه مارس سال 2018 در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. مدیر عامل یوتیوب در مصاحبه ای در مورد این موضوع که اپ اندروید یوتیوب رد (YouTube Red) از ابتدا نیز به عنوان یک سرویس موسیقی به وجود آمد سخن گفت. بعلاوه، قرارداهای جدید گوگل ممکن است به یوتیوب رِد اجازه دهد تا در بیش از 100 کشور دنیا مورد استفاده قرار گیرد.

اندورید

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha