هکری مدعی شد که ویندوز 10 را به شکل کامل روی Lumia بوت کرده
پژمان گل کار مقدم
نویسنده:پژمان گل کار مقدم
ارسال شده در:06 اسفند 1396، 23:30

هکری مدعی شد که ویندوز 10 را به شکل کامل روی Lumia بوت کرده

به نظر برنامه برای نصب OS جدید روی پردازنده ARM ویندوز فون ها و Lumia بسیار سریع تر از چیزی که انتظار می رفت پیش می رود. نبود درایورهای فریمور خاصی که نسخه کامل ویندوز 10 را وارد ویندوز فون کند واقعاً محسوس می شد، اما سازندگان و هکر ها همچنان روی تحقیق و پیدا کردن مشکل کار می کردند، با ادامه خبر با ما همراه باشید.

اکنون پس از گذشت کمتر از یک هفته، توسط هیکاری کالیکس که در گذشته ساعت هوشمند Xbox را لو داده بود ادعا کرده که به چنین هدفی دست یافته شده است، و برای اثبات گفته هایش چند مدرک ویدیوی منتشر کرده و اصرار داشت که آن ها تقلبی هم نیستند.

متأسفانه، هیکاری گفت که هکری که این کار را انجام داده برنامه ندارد کد هایی که این فریم ور را فعال می کند، منتشر نماید.

ویندوز فون

لازم به ذکر است که این هک روی طرح اولیه ای از Lumia 950 انجام شده (Hpanero یا RX130) که به دلیل محدودیت کمتر سیستم امنیتی روی طرح اولیه برای هک گزینه ای بسیار آسان تر است.

با این اوصاف، اگر چیزی که هم اکنون می بینیم حقیقت داشته باشد، این یک قدم بزرگ می باشد که ویندوز فون های قدیمی تر را بیشتر قابل استفاده می کند.

ویندوز 10 سیستم عامل تلفن های همراهی می باشد که توسط Microsoft منتشر شده است. ویندوز 10 موبایل برای استفاده روی گوشی های هوشمند و تبلت هایی که با پردازنده ARM راه اندازی می شوند قابل اجرا می باشد. نسخه بتای ویندوز 10 موبایل برای عموم در تاریخ 12 فوریه 2015 و برای برند Lumia منتشر شد. اولین گوشی هوشمند Lumia که از سیستم عامل ویندوز 10 بهره می گرفت در تاریخ 20 نوامبر 2015 منتشر شد و پس از آن دستگاه گوشی بروزرسانی های مختلفی را دریافت کرد.

در اکتبر 2017،  Microsoft به دلیل بازار فروش ضعیف این تلفن های همراه، ساخت فعالانه گوشی های ویندوز 10 را متوقف کرد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha