MWC 2018 – نویدگر عصر ارتباطات و اتصال اینترنتی هوشمند
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:10 اسفند 1396، 23:00

MWC 2018 – نویدگر عصر ارتباطات و اتصال اینترنتی هوشمند

آقای متس گرانرید، مدیر سازمان جهانی ارتباطات یا GSMA گفت که اینترنت نسل پنجم، اتصال اینترنتی هوشمند و هوش مصنوعی مهم ترین و هیجان انگیزترین فناوری نمایشگاه MWC تاکنون بوده است.

او که در حاشیه ی این نمایشگاه با خبرنگاران گفتگو می کرد، با اشاره به پیشرفت های اخیر در المپیک زمستانی سال 2018، برنامه ریزی های تجاری را به عنوان شواهدی از تغییر در برنامه های مرتبط با سرعت بخشیدن به این فناوری ها برشمرد. او گفت که تا سال 2025، 1.2 میلیارد اتصال اینترنتی برقرار و نسل پنجم اینترنت برای بیش از 40 درصد از افراد ساکن در کره زمین پوشش داده می شود و این امر سبب می گردد که فناوری های جدیدی همچون واقعیت مجازی و واقعیت افزوده بیش از پیش گسترش یابند.

اتصال اینترنتی هوشمند

عصر اتصال اینترنتی هوشمند

متس گرانرید در اظهار نظر خود گفته که هوش مصنوعی بیش از همه فناوری ها از اینترنت نسل پنجم بهره مند خواهد شد و این گونه اضافه کرده که این مفهوم دهه های متوالی وجود داشته، اما پیشرفت های حاضر در زمینه یادگیری ماشین و همین طور کاربری گسترده گوشی های هوشمند این مسئله را به واقعیت تبدیل کرده است. امکان اتصال بسیار پرسرعت نسل پنجم یا 5G آخرین قطعه این پازل بود.

وی گفت: «برای اینکه زندگی های ما به کلی تغییر کند، هوش مصنوعی نیاز به اتصال اینترنتی فوق العاده با سرعت بالا و تأخیر فوق العاده کم دارد. ما وارد عصری شده ایم که می توانیم به صورت هوشمند به هرکسی و هرچیزی متصل شویم. صدای افراد جایگزین صفحات نمایش خواهد شد که در حال حاضر  زندگی های ما را احاطه کرده اند.»

GSMA همیشه باعث رونق صنعت موبایل و ارتباطات شده و آقای گرانرید اعتقاد دارد که شبکه های موبایل می تواند به نابرابری ها و مشکلات محیطی پایان دهد. کیف پول دیجیتال، اپلیکیشن های سلامت موبایلی و همین طور ترجمه همزمان برای پناهندگان بی خانمان سه مورد از مثال هایی هستند که وی مورد اشاره قرار داد.

متس گرانرید در توضیح حرف های خود گفت: «موضوع اصلی این رویداد ساختن آینده ای بهتر بوده است. تلفن همراه در حال حاضر بیش از 5 میلیارد انسان، یا بیش از دو سوم جمعیت روی زمین را به یکدیگر متصل کرده است. تا سال 2025 این جمعیت به 6 میلیارد نفر می رسد. صنعت ما باعث نوآوری های بسیاری شده و فرصت های بسیار هیجان انگیزی را ایجاد کرده است. احساس می کنم که ما وظیفه داریم تا از شبکه موبایل خود استفاده کنیم و به جامعه جهانی کمک کنیم تا به اهداف توسعه پایدار خود دست یابد.»

وی همچنین گفت: این نوع نگاه به اتصال اینترنتی هوشمند نیاز به محیط قانونی دوستانه ای دارد. اپراتورها تا سال 2020 حدود 500 میلیارد دلار سرمایه گذاری خواهند داشت و این امر تنها در صورتی ممکن است که چارچوب های لازم برای عصر دیجیتال فراهم گردد. تمامی این فاکتورها برای رسیدن به اقتصاد دیجیتالی و پویا لازم و حیاتی به شمار می رود.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha