هفت نکته برای انتخاب بهترین کیبورد کامپیوتر که 99 درصد کاربران نمی‌دانند

هفت نکته برای انتخاب بهترین کیبورد کامپیوتر که 99 درصد کاربران نمی‌دانند
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بسیاری از ما مدت زمان بسیاری را هر روز پشت کامپیوتر صرف می کنیم و هر زمان که کلیک و یا اسکرول نمی کنیم، مدام داریم دکمه هایی را فشار می دهیم. این روزها، کارهای بسیاری را برای تایپ کردن داریم، از جمله تکالیف خانه، پروژه های مدرسه، اسنادی که باید برای رئیس خود ارسال کنیم و موراد دیگر. این روزها دیگر بسیار زیاد به کامپیوتر خود و البته به کیبورد آن وابسته شده ایم. اساسا کیبوردها برای تایپ کردن مورد استفاده قرار می گیرند، اما در واقع کارهای بسیار بیشتری می توانند انجام دهند. اگر چند مورد از این قابلیت ها را برای شما نام ببریم، مطمئناً عاشق کیبورد خود می شوید.

هنگامی که کیبورد قدیمی شما دچار مشکل شود، طبیعتاً برای جایگزینی به دنبال همان برند و مدل می روید. اما با مدل های بسیار زیادی که امروزه به بازار آمده اند، کیبوردی که دنبالش هستید، احتمالاً بهترین گزینه برای شما نیست (حتی این امکان وجود دارد که مدل قدیمی کیبورد شما از رده خارج شده و دیگر در بازار نباشد).

کیبورد

در اینجا نکاتی را برایتان ذکر می کنیم تا بدین وسیله بهترین و مناسب ترین کیبورد کامپیوتر را برای خودتان انتخاب کنید.

 • نوع کار

تنوع کیبوردهای کامپیوتر موجود در بازار بسیار است و هر یک روی قابلیت های خاصی و جهت اهداف مختلفی طراحی شده اند. اولین نکته ای که باید هنگام انتخاب در نظر داشته باشید، نوع کاری است که با آن می خواهید انجام دهید.

کیبوردهایی هستند که مخصوصاً برای بازی طراحی شده اند. اگر بسیار به بازی علاقه دارید، یکی از این نمونه ها را انتخاب کنید. بهترین کیبوردهای بازی موجود در بازار دارای دکمه هایی مخصوص بازی هستند که هنگام بازی های کامپیوتری بسیار به شما کمک می کنند. اگر بیشتر برای تایپ از کامپیوتر خود استفاده می کنید، در آن صورت نوعی کیبورد ارگونومیک انتخاب کنید تا هنگام تایپ کردن احساس راحتی و خوبی داشته باشید. اگر بیشتر با اعداد سروکار دارید، باید کیبوردی انتخاب کنید که کی پد عددی هم داشته باشد. نوع کاری که انجام می دهید، تا حد زیادی ساختار کیبورد مورد نظر شما را تعیین می کند و بدین ترتیب دیگر نیازی نیست که پول تان را صرف مدلی کنید که به آن نیاز ندارید.

کیبورد

 • دکمه های کیبورد (سوییچ ها)

هنگام خرید یک کیبورد مخصوص کامپیوتر، ابتدا دکمه های آن را مورد بررسی قرار دهید. مطمئناً دوست ندارید که کیبوردی را انتخاب کنید که همچون دستگاه تایپ باشد (و با آن اوقات سختی را سپری نمایید). تمامی دکمه ها را امتحان کنید و ببینید که چه احساسی از استفاده و کاربری آن دارید. کیبوردهایی با دکمه های حساس، نرم و همچون پر وجود دارند و در عین حال نمونه هایی هم در بازار موجود است که باید فشار بیشتری به دکمه ها بیاورید.

ساختاری که باعث می شود تا دکمه های کیبورد به لمس واکنش نشان دهند، سوییچ نام دارد. سوییچ های پلاستیکی گنبدی شکل، سوییچ های قیچی شکل و سوییچ های مکانیکی ابتدایی ترین انواع هستند که از سوی تولیدکنندگان مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. این سوییچ ها هستند که تفاوت ها از نظر میزان حساسیت، سطح نویز و راحتی را تعیین می کنند. در مورد این سوییچ ها اطلاعات بیشتری کسب کنید و بهترین گزینه را برگزینید.

 • قابلیت انطباق

بسیاری از کیبوردهای امروز از طریق پورت USB به کامپیوتر وصل می شوند. نمونه های پورت PS/2 تقریباً از رده خارج هستند. کیبوردهای وایرلس یا بی سیم از طریق بلوتوث به سیستم متصل می شوند و نصب آنها بر خلاف کیبوردهای سیمی که بسیار ساده هستند، نیاز به اجرای تنظیمات خاصی دارد. بسیاری از کیبوردها باید نرم افزارهایی را روی کامپیوتر شما نصب کنند تا کلیدها قابلیت کاربری داشته باشند. ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که کیبورد مورد نظر با سیستم تان همخوانی دارد و بعد اقدام به خرید آن کنید.

 • طراحی

طراحی و ساختاری کیبوردها در نوع کاربری کامپیوتر بسیار تأثیرگذار هستند. بر اساس نوع طراحی، کیبوردها به سه دسته استاندارد، مخصوص بازی و ارگونومیک تقسیم می شوند.

کیبوردهای استاندارد معمول ترین انواع کیبورد به شمار می روند. این روزها، مدل های استاندارد 104 دکمه ای، با دکمه های مولتی مدیا هم به بازار آمده است. کیبوردهای مخصوص بازی برای طرفداران بازی های کامپیوتری طراحی شده و کلیدهای مخصوص مولتی مدیا و همین طور کلیدهای دیگری مخصوص بازی دارند.

کیبوردهای ارگونومیک به گونه ای طراحی شده اند تا دست ها به صورت طبیعی روی آنها قرار گیرند و کمترین فشار به مچ دست وارد آید و میزان راحتی به بیشترین میزان برسد. آنها قیمت بالاتری دارند، اما ارزش پولی که برایشان صرف می شود را دارند. اگر دستان شما مشکل خاصی دارند، می توانید نوعی کیبورد ارگونومیک را انتخاب کنید تا مشکلی در دست های شما ایجاد نشود.

آنهایی که از کامپیوتر خود در تاریکی استفاده می کنند، ممکن است بخواهند کیبورد دارای نور باشد. آنهایی که روی قابل حمل بودن تمرکز دارند، ممکن است کیبوردهایی بخواهند که انعطاف پذیر و تاشو هستند و فضای زیادی را در کیف اشغال نمی کند. همچنین کیبوردهایی مقاوم در برابر آب و مایعات نیز در بازار موجود هستند.

برای آنهایی که راحتی کار با کیبورد برایشان مهم است، انواعی از کیبورد در بازار وجود دارد که جای پد مخصوص برای استراحت مچ دست دارند. برای برنامه نویسان کیبوردهایی با ساختاری DVORAK بهتر از مدل های QWERTY به شمار می رود. همچنین برای افراد وسواسی که به تمیزی علاقه زیادی دارند، نیز انواعی کیبورد قابل شستشو نیز در بازار موجود است.

بسیاری از تولیدکنندگان ایده های خلاقانه زیادی را در طراحی های کیبورد خود مورد استفاده قرار داده اند. نوع خاصی از طراحی را انتخاب کنید که مناسب نیازهای شما باشد.

کیبورد

 • بی سیم یا سیمی

پیکربندی های مختلف سیمی و بی سیم هر دو دارای طرفداران و مخالفانی هستند. نمونه های وایرلس فاقد سیم هستند که مشکل گیر کردن با چیزهای دیگر روی میز کامپیوتر را رفع می کنند، اما در عین حال، امکان تداخل را دستگاه های بی سیم دیگر نیز وجود دارد.

برای بازی، کیبوردهای سیمی بیشتر مورد نظر هستند، چرا که نمونه های بی سیم در برخی از موارد کند عمل می کنند و هنگام بازی کاربر دچار مشکل می شود. کیبوردهای بی سیم با باتری کار می کنند که هر چند وقت یک بار باید آنها را شارژ کرد و یا باتری ها تعویض نمود. این امر هزینه ها را افزایش می دهد. بنابراین، کیبوردی که هر دو مدل پیکربندی بی سیم و سیمی را داشته باشد، احتمالاً مورد توجه آنهایی قرار می گیرد که می خواهند از مزایای هر دو نوع کیبوردها استفاده کنند.

 • کلیدهای عملکردی اضافی

برای بالابردن سرعت عملکرد شما، بسیاری از کیبوردهای امروزی دارای کلیدهای عملکردی اضافی هستند که با آنها می توان اپلیکیشن های مختلف را باز کرد، صدا را تنظیم نمود یا به تنظیم نرم افزار پخش موسیقی پرداخت. آنها دارای دکمه های مدیریتی پاور، ساختار کاراکتر خاص و دکمه های میانبر قابل تنظیم هم هستند که در بسیاری از موارد می توان آنها را به کار بست. برخی کیبوردها دارای یک قسمت صفحه لمسی یا دسته مخصوص هستند که می توان آن را جایگزین موس کرد.

 • قیمت

بسته به قابلیت هایی که مورد نظر شما است، کیبوردها قیمت های متفاوتی خواهند داشت. مسلماً هر قدر که قابلیت ها افزایش یابد، گران تر می شود. به دنبال کیبوردی بگردید که با توجه به نیازهایی که دارید، قیمتش مناسب باشد. هوشمندانه عمل کنید و برای چیزی که به دردتان نمی خورد هزینه بیهوده نکنید.

برای مشاهده و خرید انواع کیبورد کامپیوتر و لپ تاپ با کیفیت عالی و قیمت مناسب در پلازا اینجا کلیک کنید

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
احد
.
18 اسفند 1396، 13:31
پاسخ
0
0
خیلی خوب بود مرسی
جدول فروش فیلم ها
 • 280 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 273 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 203 میلیون دلار
  Jungle Cruise
  اکران: 30 جولای 2021
 • 94 میلیون دلار
  PAW Patrol: The Movie
  اکران: 20 آگوست 2021
 • 64 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 45 میلیون دلار
  Dont Breathe 2
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 16.5 میلیون دلار
  Malignant
  اکران: 10 سپتامبر 2021
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
 • 11.7 میلیون تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
plaza-ads