کاربران سیستم عامل اندروید وفادارترند یا سیستم عامل iOS ؟
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:18 اسفند 1396، 09:00

کاربران سیستم عامل اندروید وفادارترند یا سیستم عامل iOS ؟

به نظر شما کاربران چقدر نسبت به سیستم عامل ایی که انتخاب می کنند، وفادار باقی می مانند؟ یا بهتر بگوییم به نظر شما کاربران سیستم عاملِ اندروید وفادارتر هستند یا کاربران سیستم عامل iOS ؟ یک مطالعه آماری نشان می دهد که کاربران سیستم عامل اندروید وفادارتر از کاربران سیستم عامل iOS  هستند.


کاربران سیستم عاملِ iOS بیشتر به نرم افزار انتخابی خود چسبیده اند و به آن وفادار هستند ولی به گزارش TechCrunch، تحقیقات جدید انجام شده توسط  CIRP که یک موسسه تحقیقاتی در حوزه مشتریان می باشد، می گوید که کاربران اندرویدی وفاداری بیشتری نسبت به کاربران iOS دارند. این گزارش می گوید که نه تنها میزان وفاداری اندرویدی ها از اوایل سال 2016 افزایش یافته، بلکه در حال حاضر تعداد این کاربران به بالاترین میزان خود طی سال های اخیر رسیده و آمار وفاداران به این سیستم عامل هم بیشتر و بیشتر می شود.

برای اندازه گیری و بررسی و تحلیل میزان وفاداری به هر پلتفرم، در این مطالعه آماری، روی کاربران ایالات متحده انجام شده و از سال 2017 کاربرانی که گوشی هی هوشمند خود را ارتقا داده اند را بررسی نموده است. به نظر شما کاربرانی که قصد ارتقا گوشی هوشمند خود را دارند، آیا پلتفرم سیستم عاملِ خود را تغییر می دهند؟ اگر سیستم عاملِ اندروید دارند با همان سیستم، ادامه می دهند یا خیر؟ کاربران سیستم عاملِ iOS چطور ؟ آیا در ارتقا گوشی خود پلتفرم را تغییر می دهند یا همان سیستم عامل قبلی را انتخاب می کنند؟

آمارها نشان می دهد که 91 درصد از کاربران اندرویدی وقتی می خواهند گوشی هوشمند خود را ارتقا بدهند، باز هم سیستم عامل اندروید خریداری می کنند. در حالی که تنها 86 درصد کاربران iOS وقتی که می خواهند گوشی خود را ارتقا بدهند، سیستم عامل iOS  خریداری می کنند.

 مایک لوین، شریک و بنیانگذار CIRP، معتقد است: «با توجه به این که در حال حاضر تنها دو سیستم عامل موبایل مطرح در دنیا وجود دارد، به نظر می رسد که کاربران مجبور به انتخاب یکی از آنها هستند. وقتی کار کردن با یک سیستم عامل، را یاد می گیرند، برنامه هایی را خریداری می کنند و یا با آنها مار می کنند، شاید برایشان سخت باشد پلتفرم سیستم عامل گوشی خود را تغییر بدهند.»

میزان وفاداری کاربران برندهای iOS و اندروید در طول سالها تغییر کرده است. در سال 2013، کاربران iOS بیشتر وفادار بودند، اما از ژانویه 2016 تا دسامبر 2017، کاربران اندرویدی وفادارتر شدند و حدود  89 تا 91 درصد آنها به سیستم عامل اندروید وفادار باقی ماندند. در حالی که میزان وفاداری کاربران سیستم عاملِ iOS در همین بازه زمانی حدود 85 تا 88 درصد است. با این حال، CIRP معتقد است  که این میزان تغییر و تفاوت در وفاداری کاربران قابل توجه است و عدد کمی هم نیست. آنچه مهم است این است که میزان وفاداری در حال تغییر است. البته باید بدانیم که سیستم عاملِ اندروید مشتریان بیشتری نسبت به سیستم عامل iOS دارد و این موضوع باید در نظر گرفته شود. ولی در نهایت آنچه این تحقیق نشان می دهد این است که سیستم عاملِ اندروید در جذب کاربران قدیمی سیستم عاملِ iOS موفق تر بوده و توانسته کاربرانی را جذب سیستم عاملِ اندروید کند.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha