260 هزار پاوربانک فروخته شده توسط آمازون داغ می کنند!
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:23 اسفند 1396، 09:00

260 هزار پاوربانک فروخته شده توسط آمازون داغ می کنند!

امروز سایت های خبری فناوری، خبر جدیدی را منتشر کردند که خبر از داغ شدن  260،000 پاوربانک فروخته شده توسط سایت آمازون را می دهد. تمامی این 260 هزار پاوربانکی که توسط سایت آمازون به فروش رسیده اند، بیش از حد معمول گرم می شوند و این با استانداردهای تولید پاور بانک مطابقت ندارد.

ساعاتی قبل ، این خبر به صورت رسی تایید شد که آمازون پاوربانک هایی را به مشتریان فروخته است که مساله داشته اند، البته آماوزن از این مساله و وجود چنین مشکلی بی اطلاع بوده است. ولی ظاهرا تمامی پاوربانک هایی که توسط Amazon Basics به فروش رسیده است مشکل دارند.  آمازون نیز در اقدامی درست و منطیقی آدرس لینکی را منتشر نموده و فهرست پاوربانک هایی که دچار این مساله هستند را مشخص و اعلام کرده است. این پاوربانک ها در مدل های مختلف و البته ظرفیت های متفاوتی به کاربران عرضه شده اند.

گفتنی است همه 260،000 پاوربانکی که داغ می کنند، ظرفیت های مختلفی دارند که بر طبق اعام آمازون عبارت است از : 16،100 / 10،000 / 5،600 / 3000/2000. همان طور که گفته شد، آمازون نیز گزارش کرده و تایید نموده که این سری پاور بانک ها و با این ظرفیت ها که مدل آن را نیز در لینک ارائه نمود بیش از حد استاندارد گرم می شوند. هم چنین در ادامه همین خبر داغ شدن، خبر بدتر این است که گزارش هایی از آسیب رساندن پاوربانک ها به تجهیزاتی که آنها بدان متصل شده بودند،گزارش شده و در یک مورد به دلیل زیاد از حد داغ شدن ،سوختگی شیمیایی پاوربانک گزارش شده است. لازم به ذکر است که اگر از پاور بانک در اثر حرارت زیاد، مایعی خارج شد، اصلا نباید به آن دست بزنید، چون حاوی مواد شیمیایی بسیار سمی و اسیدی است و می تواند به پوست شما آسیب برساند.

کمیسیون ایمنی کالای مصرفی ایالات متحده توصیه کرده در راستای مساله به وجود آمده، هر کسی پاور بانک با  مشخصات اعلام شده و با این مساله داغ شدن خریداری کرده است، این موضوع داغ شدن و امکان خطرات جانبی آن را جدی گرفته و برای دریافت مبلغ پرداختی با آمازون تماس بگیرد تا پول پرداخت شده عودت شود. آمازون نیز برای تمامی مشتریانی که ممکن است یکی از این پار بانک های مشکل دار را خریداری کرده اند، یک ایمیل ارسال کرده است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha