راهنمای خرید هدست بلوتوثی مناسب

راهنمای خرید هدست بلوتوثی مناسب
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

حقیقت اولیه در مورد هدست بلوتوث آن است که هیچ مدل عالی و کاملی وجود ندارد. درست مانند بسیاری از تجهیزات الکترونیک، برای افراد مختلف با سلایق گوناگون مدل های متفاوتی وجود دارد، اما فروشنده ها معمولاً این مطلب را به افراد نمی گویند.

اولین نکته برای انتخاب مناسب آن است که نیازهای خود را به خوبی بدانید. این مسئله سخت تر از آنی است که فکرش را می کنید، چرا که در اولین واکنش نسبت به این سوال می گویید: من یک کاربر عادی هستم که نیازهایی متوسط و عادی دارم. ساده ترین مسئله این است که بدانید واقعا چه چیزی می خواهید. پیش از خرید یک هدست بلوتوثی، الگوی تماس های تلفنی یک هفته گذشته خود را بررسی کنید.

در انتهای هر روز فهرست تماس های خود را ببینید و زمان ها، میزان صحبت های تلفنی، جایی که بودید و همین طور کاری که می کردید را یادداشت کنید. در انتهای هفته، با الگویی مواجه می شوید و به عنوان مثال، متوجه می شوید که بیشتر زمان تلفنی صحبت کردن را پشت میز بوده اید و یا اینکه در حال راه رفتن. بعد از اینکه این موراد را مشخص کردید، این چهار سوال ساده را از خودتان بپرسید تا متوجه شوید چه نوع هدستی باید بخرید.

کجا از آن استفاده می کنم؟

آمار صحبت کردن تلفنی خود، ستون مکان صحبت های شما محیطی را مشخص می کند که احتمالاً هدست خود را در آن بیشتر استفاده می کنید. با توجه به روند عادی زندگی شما، احتمالاً در برخی از مکان ها بیشتر از بقیه حضور خواهید داشت. بنابراین، این اطلاعات را مورد بررسی قرار دهید و این محل را بیابید. در آن صورت، وقت بیشتری بگذارید و سه محلی را بیابید که بیشتر از همه در آنجا تلفنی صحبت می کنید.

هدست بلوتوثی

اگر بیشتر زمان گفتگوی شما در محیط های بیرونی می گذرد، نیاز به یک هدست بلوتوثی با قابلیت حذف صدای اطراف دارید. هدست های حذف کننده صدای اطراف دارای دو یا چند میکروفن هستند. یک میکروفن صدای شما را می گیرد و دیگری صدای محیط را حذف می کند.

می توانید هدست هایی را انتخاب کنید که دارای فناوری القای استخوانی (bone conduction) هستند. فناوری القای استخوانی صدای پس زمینه را همراه با میکروفن حذف می کند. در این فناوری تنها صدای شما در ارتعاشات صدایی نگاه داشته می شود.

معمولاً چه کار می کنم؟

هدست های بلوتوث در شکل ها و اندازه های مختلف هستند. قسمت فعالیت های شما در داده هایی که از زمان های استفاده از گوشی خود به دست آورده اید، به شما نشان می دهد که هنگام صحبت کردن مشغول انجام چه کاری بوده اید؟

اگر در اغلب اوقات مشغول راه رفتن و حرکت بوده اید، به دنبال نوعی هدست های داخل گوشی دارای قلاب مخصوص گوش یا مدلی دارای قسمت لاستیکی و سیلیکونی مخصوص قرار گرفتن روی گوش باشید. این نوع ساختار کمک می کند که هدست به طور مناسب روی گوش های شما قرار گیرد. در واقع، حتی می توانید هنگام دویدن نیز از آنها استفاده کنید.

هدست بلوتوثی

اگر بیشتر اوقات هنگام صحبت کردن، ساکن هستید، در آن صورت می توانید مدل هایی را تهیه کنید که دارای یک قلاب هستند و یا آنهایی که شکل و ظاهر مناسبی دارند.

اگر بیشتر اوقات آن را مورد استفاده قرار نمی دهید و گاهی خیلی سریع می خواهید آن را باز کنید و مورد استفاده قرار دهید، هدست های داخل گوشی ساده بهترین گزینه برای شما هستند.

چه مقدار زمان برای صحبت کردن با آن صرف می کنم؟

به عنوان یک قانون کلی، عمر باتری و اندازه آن رابطه مستقیمی در هدست های بلوتوثی دارند: هرقدر بزرگ تر باشند، زمان بیشتری دوام می آورند. البته، مدل های حجیم تر چندان از نظر زیبایی مناسب نیستند. اگرچه مردم اغلب در مورد زمان مکالمات خود آن را بیش از حد تخمین می زنند  و بدین ترتیب، هدست های بزرگ تری در مقایسه با آن چیزی که می خواهند خریداری می کنند.

هدست بلوتوثی

در اینجاست که باید به ستون اطلاعات مدت زمان در داده های به دست آمده از مکالمات تلفنی خود رجوع کنید. برای هر روز، تنها میزان زمان صحبت کردن را اضافه نمایید. هنگامی که این میزان به دست آمد، انتخاب و خرید یک نوع هدست بلوتوثی ساده تر صورت می گیرد.

آیا به موسیقی هم گوش می دهم؟

بسیاری از هدست های بلوتوثی تنها روی یک گوش قرار می گیرند. اما اگر می خواهید به موسیقی هم گوش دهید، نیاز به نوعی هدست دارید که روی هر دو گوش قرار می گیرد و دارای قابلیت A2DP برای تبدیل صوت به صدای استریو است. همچنین باید توجه کنید که گوشی شما از آن پشتیبانی کند. بسیاری از گوشی های هوشمند از این مدل های هدست بلوتوثی پشتیبانی می کنند.

در مورد این موارد، رجوع به قوانین اولیه کاملاً صدق می کند. هر قدر که این دستگاه ها بزرگ تر و سنگین تر باشند، عمر باتری آنها بیشتر است. هدست های داخل گوشی دارای قلاب و استریو از مدل های دارای هدبند و یا پشت گوشی مناسب تر هستند. همچنین به این نکته توجه کنید که هدست بلوتوثی شما دارای دکمه های مختلف برای کنترل موسیقی هم باشند.

هدست بلوتوثی

چهار نکته ای که باید به آنها توجه کنید

1-بسیاری از انواع هدست بلوتوثی معمولا دارای محدوده کاربری حدودی هستند، به همین خاطر این مورد را نیز به عنوان آخرین فاکتور در تصمیم برای خرید در نظر داشته باشید.

2- اگر ممکن است، به دنبال مدلی از هدست بلوتوثی باشید که دارای یک پورت USB میکرو به صورت استاندارد باشد. بدین ترتیب، می توانید از شارژر تبلت یا گوشی خود برای هدست استفاده کنید و بدین ترتیب، دیگر نیازی نیست که کابل های اضافی همراه خود داشته باشید. حتی اگر گوشی شما کابل Micro USB ندارد (مثل آیفون)، به سادگی می توانید یک نوع از این کابل ها را پیدا کنید.

3- مشخص کنید که آیا هدست بلوتوثی مورد نظر تنها به یک نوع دستگاه متصل می شود یا چند دستگاه. اگر دومین مدل است، هدستی را انتخاب نمایید که قابلیت اتصال چندنقطه ای داشته باشد تا بدین ترتیب، هدفون را به دو دستگاه مختلف به صورت همزمان متصل نمایید.

4- برخی از مدل های هدست بلوتوثی دارای قابلیت کنترل به وسیله صدا هستند و بدین ترتیب، می توانید فرمان های صوتی بدهید و مثلاً تماسی را با این کار بگیرید و یا تماسی را جواب دهید. اگر دستان شما همواره مشغول و یا کثیف است و اینکه مثلاً آشپز یا نقاش هستید، در آن صورت این نوع هدست ها کاملاً مناسب شما خواهند بود.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood