گلکسی نوت 9 سامسونگ از 5G پشتیبانی می کند
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:05 فروردین 1397، 09:00

گلکسی نوت 9 سامسونگ از 5G پشتیبانی می کند

یکی از آخرین خبرها در مورد سامسونگ گلکسی نوت 9 این است که این گوشی هوشمند از 5G پشتیبانی خواهد کرد. طبق خبرهایی که این روزها در فضای مجازی منتشر می شود، خیلی زمان زیادی طول نخواهید کشید تا پوشش دهی 5G تبدیل به یک استاندارد جدید برای گوشی های هوشمند شده و جایگزین  4G LTE گردد.

زمانی 4G LTE حرف های زیادی برای گفتن داشت و وقتی این استاندارد مطرح شد، سازندگان گوشی های هوشمند سعی کردند گوشی های خود را مجهز به فناوری نمایند که بتواند از این فناوری پشتیبانی کند. ظاهرا همین داستان تکراری در مورد 5G هم مشاهده خواهد شد. وقتی فناوری 5G روی کار بیاید، سازندگان گوشی های هوشمند در طراحی و تولید گوشی های خود، قطعا این موضوع را در نظر می گیرند و گوشی هایی به بازار عرضه می کنند که بتواند از این فناوری پشتیبانی کند.

کاربران نیز خیلی زود به این موضوع توجه می کنند که آیا گوشی هوشمند آنها می تواند از 5G پشتیبانی کند یا خیر؟ بالطبع برندهایی مانند سامسونگ به این موضوع مهم اهمیت می دهند تا جایی که طبق آخرین اخبار این کمپانی در نظر دارد گوشی گلکسی نوت 9 خود را با پشتیبانی از فناوری 5G به بازار عرضه نماید.  این گزارش ادعا می کند که سامسونگ به جای استفاده از LDS  از آنتن HRC استفاده می کند.

این بدان معناست که تلفن های هوشمند این برند، می توانند برای پشتیبانی از 5G مجهز باشند، اگرچه سوال بعدی در این مقوله این است که آیا مودم موجود در تلفن های هوشمند نسل بعدی می تواند از این فناوری پشتیبانی کند یا خیر؟ ظاهرا علاقمندی سامسونگ به 5G به راحتی قابل مشاهده است، چرا که این شرکت در ماه گذشته نمونه اولیه تبلت مبتنی بر فناوری 5G را معرفی کرد.

با این حال، طبق شایعات، مودم 5G سامسونگ برای پردازنده های اگزینوس، ظاهرا تا سال 2019 به بازار عرضه نخواهد شد. این بدین معنی است که با اینکه این برند به پیشتاز بودن بسیار علاقمند است ولی در سال 2018 شاهد رونمایی محصولاتی با این فناوری نخواهیم بود. آنچه مسلم است طبق آخرین خبرهای رسیده گوی گلکسی نوت 9 با فناوری 5G به بازار می آید. باید منتظر باشیم ببینیم آیا این گوشی با همین مشخصات به بازار می آید یا خیر؟

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha