مارک زاکربرگ برای عذرخواهی از کاربران فیسبوک دست به دامن روزنامه ها شد

مارک زاکربرگ برای عذرخواهی از کاربران فیسبوک دست به دامن روزنامه ها شد
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp
رسوایی اطلاعاتی فیسبوک روز به روز بیشتر برملا می شود و هر بار اخبار جدیدی در خصوص این کار نادرست این شبکه اجتماعی به گوش می رسد.
مارک زاکربرگ
فیسبوک، تمام تماس های تلفنی و متن های ارسالی شما را ثبت و ذخیره می کند. البته مارک زاکربرگ در ابتدا این خبر را تکذیب کرد و گفت که تنها یک بار و بر اثر یک اشتباه، چنین اتفاقی رخ داده است. رسوایی اطلاعاتی فیسبوک عکیق تر می شود، کاربران بیشتری متوجه شده اند که اطلاعات پروفایل آنها در سرورهای فیسبوک ثبت و ذخیره شده است. برخی از کاربران غول دره سیلیکیون ولی گزارش کرده اند که فیسبوک تمامی تماس ها و پیام های آنان را ذخیره کرده است. حتی گزارش هایی مبنی بر ذخیره اطلاعات دفترچه تلفن، تقویم و حتی تولد دوستان نیز ثبت شده اند.
دیلن مک کی، یکی از کاربران فیسبوک،در گزارش خود گفته که:
از اکتبر 2016 تا ژوئن 2017، تمام اطلاعات مربوط به تماس های تلفنی که داشته ام مانند زمان و مدت مکالمه و اطلاعات مربوط به هر پیام متنی که دریافت یا ارسال کرده ام، همگی ذخیره شده اند.
تمام این گزارشات و در واقع رسوایی اطلاعاتی فیسبوک، پس از ماجرای حذف پروفایل کاربران پس از رسوایی کمبریج آنالیتیکا برملا شد. تا کنون این سئوال برای شما پیش آمده که چرا فیسبوک به جای حذف کامل پروفایل، پیشنهاد غیرفعال کردن آن را به کاربران می دهد؟ این شبکه اجتماعی تمام اطلاعات پروفایل کاربران را ذخیره می کند و دلیل عدم حذف کامل پروفایل کاربران نیز همین امر است. زمانی که بخواهید پروفایل خود را به طور دائم از فیسبوک حذف کنید، به شما پیشنهاد می دهد که: « ممکن است بخواهید یک کپی از اطلاعات خود را از پروفایل خود دانلود کنید».
نقل قول:
برخی از کاربران غول دره سیلیکیون ولی گزارش کرده اند که فیسبوک تمامی تماس ها و پیام های آنان را ذخیره کرده است. حتی گزارش هایی مبنی بر ذخیره اطلاعات دفترچه تلفن، تقویم و حتی تولد دوستان نیز ثبت شده اند.
به این روش، فیسبوک هرگز پروفایل شما را حذف نخواهد کرد بلکه اطلاعات شما را با جزئیات ذخیره می کند. مت جانسون، یکی دیگر از کاربران فیسبوک گفت که زمانی که یک کپی از اطلاعات پروفایل خود را دریافت کرد، دید که اطلاعات دفترچه تلفن، تماس ها و پیام هایی که حدود یک سال پیش ارسال یا دریافت کرده در آنها وجود دارد. اِما کَندی، یکی دیگر از کاربران فیسبوک نیز گفت شماره تماس مخاطبین وی نیز در این کپی اطلاعات وجود داشته است. البته فیسبوک چیزی بر خلاف این گزارشات را اعلام می کند. به گفته مدیران این شبکه اجتماعی، افراد می توانند هر اطلاعاتی را که در پروفایل خود آپلود کرده اند را هر زمان که تمایل دارند، حذف کنند. اما می بینیم که چنانچه پس از گذشت مدت زمانی، قصد دریافت کپی از اطلاعات خود را داشته باشید، اطلاعات حذف شده نیز بازخواهند گشت. شبکه اسکای نیوز طی یک نظر سنجی از بیش از 1000 کاربر، اعلام کرد که از یک هفته پیش تا به امروز، 65 درصد از کاربران نسبت به فیسبوک بی اعتماد شده اند.
فیسبوک
در پی شدت گرفتن این گزارشات و عمیق تر شدن رسوایی اطلاعاتی فیسبوک، مارک زاکربرگ دست به دامن تمامی روزنامه های انگلیسی و امریکایی شد و از کاربران عذر خواهی کرد. روز گذشته، مارک زاکربرگ در تمام 7 روزنامه معتبر بریتانیایی و سه روزنامه معتبر امریکایی، از کاربران برای نقض حریم خصوصی آنها در جریان رسوایی کمبریج آنالیتیکا عذر خواهی کرد. این عذرخواهی توسط مدیر عامل فیسبوک ، مارک زاکربرگ و در تلاش رفع این مشکل صورت گرفته است. در این عذرخواهی آمده که فیسبوک پیش از این جلوی بسیاری از برنامه های شخص ثالث را برای به سرقت بردن اطلاعات کاربران گرفته است. زاکربرگ در متن عذرخواهی خود آورده که این موضوع، موجب بوجود آمدن یک بی اعتمادی گسترده شد و ما متاسفیم که چرا بهتر عمل نکردیم. ما قول می دهیم که فیسبوک از این پس بهتر عمل خواهد کرد.
این عذرخواهی مدیر عامل فیسبوک تنها چند روز پس از اعتراض مدیران رسانه های امریکایی از جمله نیویورک تایمز، ویرد، سی ان ان و ری‌کُد صورت گرفت. به گزارش CNN ، این عذرخواهی در روزنامه های بریتانیایی مانند  The Observer، The Sunday Times و Mail در وز یکشنبه منتشر شده است. در ایالات متحده نیز روزنامه های نیویورک تایمز، واشنگتن پست و وال استریت ژورنال این عذرخواهی مدیرعامل فیسبوک را چاپ و منتشر کردند.
در این گزارش آمده که مارک زاکربرگ و فیسبوک، تا چهارشنبه گذشته به هیچ وجه این رسوایی اطلاعاتی را نمی پذیرفتند تا اینکه این موضوع در CNN رسانه ای شد و همگان از آن اطلاع پیدا کردند. بنابه گزارش CNN، یک شرکت داده کاوی خارج از انگلستان، از سال 2014 از اطلاعات پروفایل کاربران در فیسبوک به مقاصد مختلف استفاده می کرده است. آخرین و شاید پر سر و صدا ترین این سواستفاده، مربوط به اطلاعات پروفایل 50 میلیون کاربر فیسبوک توسط کمپین دونالد ترامپ برای استفاده در انتخابات و بر علیه رقبا بود. پس از این رسوایی اطلاعاتی، ارزش سهام فیسبوک با کاهش شدید 50 میلیارد دلاری روبرو شد.
هفته گذشته، پس از انتشار این رسوایی، برایان اکتون، یکی از مدیران واتس اپ اظهار داشت که:
زمان آن رسیده کاربران، فیسبوک را حذف کنند.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 414 میلیون دلار
  Shang-Chi
  اکران: 03 سپتامبر 2021
 • 321 میلیون دلار
  Free Guy
  اکران: 13 آگوست 2021
 • 314 میلیون دلار
  No Time to Die
  اکران: 08 اکتبر 2021
 • 185 میلیون دلار
  Venom 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 76 میلیون دلار
  Candyman
  اکران: 27 آگوست 2021
 • 37 میلیون دلار
  The Addams Family 2
  اکران: 01 اکتبر 2021
 • 14 میلیارد تومان
  دینامیت
  اکران: 10 تیر 1400
 • 2.1 میلیارد تومان
  درخت گردو
  اکران: 10 مهر 1400
 • 1.63 میلیارد تومان
  خورشید
  اکران: 27 آبان 1400
 • 1.45 میلیارد تومان
  هفته‌ای یک بار آدم باش
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 980 میلیون دلار
  تک خال
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 257.43 میلیون تومان
  پیشی میشی
  اکران: 08 مهر 1400
 • 184 میلیون تومان
  خون شد
  اکران: 27 اسفند 1400
 • 90 میلیون تومان
  لاله
  اکران: 27 اسفند 1399
 • 84 میلیون تومان
  آقای سانسور
  اکران: 26 شهریور 1400
plaza-ads