مدیر عامل Fortnite اعلام کرد کراس پلی بین PS4 و Xbox One اجتناب ناپذیر است
پژمان گل کار مقدم
نویسنده:پژمان گل کار مقدم
ارسال شده در:06 فروردین 1397، 21:30

مدیر عامل Fortnite اعلام کرد کراس پلی بین PS4 و Xbox One اجتناب ناپذیر است

کراس پلی بین دو کنسول Xbox One و PS4 از لحاظ فنی ممکن است، اما سیاست های بین Sony و Microsoft مانع چنین قابلیتی می شود. بنا به گقته تیم سویینی، مدیرعامل Epic Games کمپانی سازنده Fortnite ، این قابلیت بیشترین منفعت را برای صنعت بازی سازی در بر دارد و به بازیکنان با پلتفرم های رقیب اجازه می دهد با یکدیگر بازی کنند، این که چه چنین چیزی خلاصه اتفاق خواهد افتاد اجتناب ناپذیر است. در کنفرانس اخیر سازنده بازی، سویینی گفت این که بازیکنان Xbox و Playstation با یکدیگر بازی کنند قدم منطقی بعدی است.

او منظورش را به ارجاع به قانون متکلاف توصیف کرد. نظریه ای که بیان می کند ارزش یک تجربه مشترک به تعداد افرادی بستگی دارد که به آن متصل باشند.

بنا به گزارش GI.biz او در مورد کراس پلی گفت: «من فکر می کنم که اکنون چنین چیزی اجتناب ناپذیر است. بازی ها همانند فیسبوک یا توییتر تبدیل به یک تجربه اجتماعی شده اند و این تجارب در واقع موقعی معنا پیدا می کنند که بازیکنان بتوانند با همه دوستانشان ارتباط برقرار کنند.»

سویینی ادامه داد و گفت اگر Sony و Microsoft اجازه کراس پلی را ندهند گروه های اجتماعی در دنیای واقعی را تحت شعاع قرار می دهند و چنین چیزی برای تجارت واقعاً مضر است.

کراس پلی Fortnite

او اظهار داشت: «برای این که Sony و Microsoft از مشتریانشان به درستی حمایت کنند باید راه را برای دوستان مشتریانشان باز بگذارند (دوستان دنیای واقعی)، در غیر این صورت گروه های اجتماعی در دنیای واقعی را بر هم می زنند. مثلاً بچه هایی که در مدرسه دوستان خودشان را دارند را در نظر بگیرید، شما انتظار ندارید که این تفاوت پلتفرمی آن ها را به این دلیل که نمی توانند با یکدیگر بازی کنند به دو گروه مجزا تقسیم کند؟ نه. چنین چیزی باید جفت و جور شود. آخرین مانع خواه نا خواه نابود خواهد شد.»

نکته جالب توجه این که در سپتامبر 2017، Epic قابلیت کراس پلتفرم بین PS4 و Xbox One برای بازی Fortnite: Save the World را فعال کرده بود. اگرچه پس از مدت کوتاهی با اعلام این که مشکلی فنی پدیدار شده غیرفعالش کرد، اما در آخر مشخص شد این مشکل سیاسی بوده و ربطی به ارور فنی نداشته است.

چند وقت پیش رئیس Xbox فیل اسپنسر گفت علاقمند است که پشتیبانی از کراس پلی بین PS4 و Xbox One برای بازی Fortnite و دیگر بازی ها را ببیند، اما Sony مانند گذشته خودش را همچنان بی علاقه نشان می دهد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha