فیسبوک تحولاتی در مورد مباحث امنیتی و حریم شخصی در سایت خود ایجاد می کند
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:09 فروردین 1397، 00:00

فیسبوک تحولاتی در مورد مباحث امنیتی و حریم شخصی در سایت خود ایجاد می کند

ارین اگان، مدیر ارشد بخش حریم شخصی و اشلی برینگر، معاون مشاور عمومی فیسبوک به تازگی اعلام کرده اند که زمان آن رسیده تا در بزرگ ترین بستر رسانه اجتماعی دنیا تحول ایجاد شود و ابزارهای حریم شخصی آن بهتر شود. این دو نفر تعدادی از قدم هایی را بیان کرده اند که طی آن شرکت می تواند برای رسیدن به این هدف بردارد. این خبر در راستای انتشار اخباری مبنی بر استفاده Cambridge Analytica از اطلاعات شخصی 50 میلیون کاربر فیسبوک در سال 2014 است.

در میان این تغییرات، منوی تنظیمات موبایل است که دوباره طراحی شده و بدین ترتیب، کاربران اندروید و iOS می توانند به جای آن که مباحث کنترلی حریم شخصی را در صفحات متعدد داشته باشند، تمامی آنها را در یک صفحه مشاهده کنند. منوی میانبر حریم شخصی که به تازگی ارائه شده برای رفع نگرانی های ایجاد شده است و بدین ترتیب، کاربران فیسبوک فهرست ساده ای از موارد کنترلی را برای تنظیم میزان نمایش داده های آنها ارائه می کند. این موارد کنترلی برای داده هایی است که ممکن است توسط سایت های دیگر برداشت شود.

این قابلیت های جدید، کاربران فیسبوک را به سطح بالای جهانی در روزهای آینده می رساند و کمی بعد از آنی اضافه شده که مارک زاکربرگ از امکان محدود کردن دسترسی افراد و شرکت های ثالث برای دستیابی به داده های کاربران گفته بود. کمی بعد از رسوایی داده های شرکت Cambridge Analytica که باعث شد تا 100 میلیارد دلار از ارزش سهام این شرکت کاهش یابد، فیسبوک حالا مشغول اضافه کردن موارد کنترلی جهت حریم شخصی کاربران خود است.

فیس بوک

تغییرات جدید در روزها و هفته های آینده اعمال خواهد شد و بدین ترتیب، کاربران دسترسی ساده تری برای تغییر داده های خود در فیسبوک خواهند داشت تا مشخص کنند چه میزان اطلاعات از سوی افراد و شرکت های ثالث می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

بدین ترتیب، اطلاعاتی همچون تصاویر پروفایل، اطلاعات تماس و لینک های کاربران قابل اشتراک گذاری خواهد بود، اما اطلاعات شخصی دیگر آنها محرمانه می ماند و افراد ثالث نمی توانند از آنها استفاده نمایند.

این تغییرات به صورت خلاصه شامل موارد زیر می شوند:

  • یافتن و استفاده از کنترل موارد حریم شخصی برای کاربران ساده تر می شود
  • منوهای میانبر جدیدی اضافه می شود تا چندین تنظیمات مختلف را در تنها یک صفحه نمایش دهد
  • یک نوع ابزار «دسترسی به اطلاعات شما» ارائه شده که با آن کاربران می توانند داده هایی که فیسبوک در مورد آنها ذخیره کرده را دانلود نمایند
  • می توان شرایط خدمات را تغییر داد تا کاربران بهتر متوجه شوند که چه اطلاعاتی نگاه داشته می شود و مورد استفاده قرار می گیرد

این اقدامات به دنبال رسوایی اخیر در مورد فیسبوک صورت گرفته که طی آن کارشناسان اعلام کردند، شرکت اطلاعاتی Cambridge Analytica از اطلاعات 50 میلیون کاربر فیسبوک استفاده کرده است.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha