گوگل برای آسیا و استرالیا کابل های جدیدی را زیر دریا نصب می کند
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:15 فروردین 1397، 22:30

گوگل برای آسیا و استرالیا کابل های جدیدی را زیر دریا نصب می کند

آن دسته از کاربران اینترنت که در ژاپن، گوام و یا استرالیا زندگی می کند، می توانند خوشحال باشند که سرعت اینترنت شان افزایش می یابد. گوگل اعلام کرده که بر روی یک نوع کابل جدید مخصوص زیر آب دریا سرمایه گذاری کرده که قرار است سیستم کابلی ژاپن – گوام – استرالیا را شکل دهد.

این کابل جدید توکیو و اوزاکا را به گوام و گوام را به سیدنی متصل می کند و مجموعا بیش از 9 هزار کیلومتر طول خواهد داشت و تا سال 2019 نصب آن به طول می انجامد. گوگل بر روی این منطقه جنوب شرقی آسیا سرمایه گذاری کرده که گوام را به سیدنی متصل می کند.

گوگل

کابل فوق، اتصال بهتری را به پنج منطقه فراهم می کند که تا پیش از این، خدمات بستر ابری گوگل در آسیا و استرالیا در آنها موجود بود: بمبئی، سنگاپور، تایوان، توکیو و سیدنی.

کابل مورد نظر به سه کابل دیگر متصل می شود که خانواده شبکه گوگل را تشکیل می دهند. این کابل ها عبارتند از Indigo که پرت و سیدنی استرالیا و همین طور سنگاپور را به جاکارتا در اندونزی، HK-G که هنگ کنگ را به گوام و SJC که ژاپن را به چین، هنگ کنگ، فیلیپین، برونئی، تایلند و سنگاپور متصل می کند. گوگل همچنین در نظر دارد که دو کابل دیگر هم بسازد تا بستر ابری خود را تا سال 2019، در سراسر ایالات متحده و آمریکای جنوبی گسترش دهد.

تمامی این موارد بدین معناست که این شبکه کابل زیردریایی، ظرفیت و برد بستر ابری گوگل را در مناطق استرالیا و یا جنوب شرق آسیا گسترش می دهد. شرکت هایی که از بستر ابری گوگل استفاده می کنند، شامل مواردی همچون Coca Cola، Best Buy، Niantic، Spotify، Motorola، Paypa، iCloud و Airbus، دسترسی بیشتری به ظرفیت سرور خواهند داشت و عملکرد بهتر و قطعی سرویس کمتری را تجربه خواهند کرد.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha