عکس العمل ها به حادثه تیراندازی ساختمان مرکزی یوتیوب
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:15 فروردین 1397، 20:30

عکس العمل ها به حادثه تیراندازی ساختمان مرکزی یوتیوب

به دنبال حادثه تیراندازی در ساختمان مرکزی یوتیوب در سن برونو کالیفرنیا، کارشناسان حوزه دیجیتال در سیلیکون ولی نسبت به این امر واکنش نشان دادند. در این حادثه که روز سه شنبه اتفاق افتاد سه نفر مصدوم شدند و تیرانداز به خودش شلیک کرد. به دنبال این اتفاق، ساختمان مورد نظر تخلیه شد و قربانیان به بیمارستان های نزدیک منتقل شدند. با توجه به اینکه این اتفاق در قلب سیلیکون ولی اتفاق افتاد، بسیاری از نام های بزرگ دنیای فناوری از توئیتر استفاده کردند تا صدای خود را به جهانیان برسانند. در این میان، تیم کوک و جف بزوس مدیران عامل اپل و آمازون نیز واکنش نشان دادند.

یوتیوب

تیم کوک:

از سوی تمامی کارکنان اپل، اظهار همدردی و حمایت خود را تقدیم به تیم مدیریتی یوتیوب و گوگل می کنیم، به خصوص قربانیان این اتفاق و خانواده های آنها.

جف بزوس:

امروز، روز بسیار غم انگیز و وحشتناکی برای کارکنان یوتیوب و گوگل بود. برای تمامی آسیب دیدگان در این حادثه و همه آنهایی که به نوعی درگیر این حادثه شدند، آرزوی سلامتی می کنیم.

جک دورسی، موسس و مدیرعامل توئیتر نیز تسلیت خود را اعلام کرد و اطمینان داد که توئیتر به صورت فعال از انتشار هرگونه خبر جعلی مرتبط با این حادثه جلوگیری می کند. او گفت:

ما همچنین کاملا از اطلاعات غلطی که در توئیتر منتشر می شود، آگاهی داریم. همواره این موارد را ردیابی می کنیم و در برابر آنها عکس العمل نشان می دهیم. به سختی کار می کنیم تا به همه کمک کنیم.

دارا خسروشاهی، مدیر اوبر:

از سوی تمامی کارکنان اوبر حمایت خود را از کارکنان یوتیوب و گوگل اعلام می کنیم و از تمامی کسانی که در این حادثه قهرمانانه عمل کردند، سپاسگزاریم. فاجعه ای دیگر رخ داد و لزوم پایان دادن به خشونت با اسلحه را یادآور شد.

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت:

از سوی تمامی کارکنان مایکروسافت، اعلام می کنم که قلب ما با تمامی کارکنان یوتیوب، گوگل و تمامی افرادی است که امروز در این حادثه به نحوی درگیر بودند.

سوزان وویچیتسکی، مدیرعامل یوتیوب توئیت هایی غم انگیز ارسال کرد و گفت که زبانش از این اتفاق قاصر است، در حالی که ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل از کارکنان یوتیوب حمایت و از تمامی کسانی که در این حادثه از ابتدا اقداماتی را صورت دادند، سپاسگزاری کرد.

سوزان وویچیتسکی:

زبانم قاصر است و نمی توانم این حادثه وحشتناک تیراندازی که امروز در یوتیوب اتفاق افتاد را توصیف کنم. از تمامی مراجع قانونی و کسانی که از ابتدا اقداماتی را صورت دادند و خیلی سریع عمل کردند، سپاسگزاریم. قلب ما با کسانی است که امروز در این حادثه صدمه دیدند و یا به نوعی متأثر شدند. ما همچون یک خانواده در کنار یکدیگر جمع می شویم تا این درد تسکین یابد.

ساندار پیچای:

زبانم از توصیف فاجعه امروز قاصر است. سوزان وویچیتسکی و من سخت مشغول کار هستیم تا از کارکنان خود در این حادثه سخت حمایت نماییم. از ماموران پلیس و تمامی کسانی که در این حادثه از ابتدا اقداماتی را صورت دادند و همچنین به خاطر تمامی پیام های همدردی سپاسگزاریم.

پلیس کالیفرنیا، نسیم نجفی اقدام، یک آمریکایی ایرانی‌تبار را به عنوان مظنون تیراندازی در دفتر مرکزی یوتیوب معرفی کرده است. در این تیراندازی که در حومه سان فرانسیسکو رخ داد، سه نفر زخمی شدند و مهاجم با شلیک گلوله خود را کشت.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha