کنترل گوشی های آیفون اپل بدون استفاده از دست!

کنترل گوشی های آیفون اپل بدون استفاده از دست!
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در آینده نزدیک کاربران گوشی های آیفون اپل می توانند بدون دست زدن و لمس کردن صفحه نمایش گوشی خود، آن را کنترل نموده و به راحتی با گوشی خود کار کنند.

شاید تصور کنید که گوشی آیفون 10 آخرین فناوری است که این برند توانسته به بازار عرضه کند و بالاتر از این نمی تواند کاری به انجام برساند. باید به شما بگوییم سخت در اشتباه هستید. اپل بیکار ننشسته و همین گوشی که از نظر برخی کاربران اوج یک گوشی هوشمند با صفحه نمایش عالی است را می خواهد ارتقا بدهد. بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت فن آوری کوپرتینویی در حال کار بر روی صفحه نمایش گوشی آیفون است که کاربر بتواند  بدون نیاز به لمس و تماس دست آنرا کنترل کند. در بخش دیگر گزارش خبر از کنترل گوشی از طریق صفحه نمایش دارای انحنا در لبه های بالایی و پایینی گوشی منتشر شده که برای کنترل گوشی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

در این گزارش ذکر شده که وقتی صحبت از کنترل گوشی هوشمند بدون تماس دست است، چیزی شبیه به ژست های سه بعدی خواهد بود. کاربر می تواند انگشتان خود را کمی بالاتر از صفحه نمایش حرکت دهد و با گوشی کار کند. البته بر اساس گمانه زنی های موجود تا دو سال آینده اپل نمی تواند این فناوری را در گوشی های آیفون به بازار عرضه کند. در این فناوری بر اساس گزارش بلومبرگ، کنترل گوشی بدون تماس دست با صفحه نمایش انجام می شود ولی انگشتان دست باید نزدیک صفحه نمایش قرار گیرد.

البته گفته می شود که اپل این تکنولوژی را به جای کنترل با ژست های حرکتی و یا کنترل از طریق حاشیه های گوشی طراحی کرده ولی شباهت زیادی هم به فناوری Air Gestures در گوشی های سامسونگ دارد.

جالب است بدانید، اپل سعی دارد گوشی های بعدی آیفون را با صفحه نمایش های جدیدی به بازار عرضه کند که در قسمت بالا و پایین دارای انحنا و خمیدگی هستند. البته گفتنی است که صفحه نمایش OLED آیفون 10، از پایین به داخل دارای انحنایی جزئی است که با چشم انسان قابل مشاهده نیست. همین مساله  یکی از دلایل ضخامت گوشی های هوشمند است. اپل احتمالا از صفحه نمایش OLED برای تکنولوژی فوق استفاده خواهد کرد که این صفحه نمایش از انعطاف پذیری بیشتری نسبت به پانل های صفحه LCD معمولی برخوردار است.

آیفون
گفته می شود هر دو این ویژگی ها در مراحل اولیه تست و توسعه قرار دارند و ممکن است اپل تصمیم بگیرد که پروسه تحقیق و بررسی روی این فناوری را  به حالت تعلیق درآورد.
گفته می شود که با توجه به این دو تکنولوژی مربوط به صفحه نمایش، ظاهرا اپل قصد دارد در گوشی های آیفون بعدی خود ،تمرکز بیشتری روی فناوری های صفحه نمایش داشته باشد. ظاهرا بازار گوشی های هوشمند بدون حاشیه و همراه با دوربین دوگانه این روزها حسابی داغ است و شاید نسل بعدی گوشی های هوشمند ویژگی های جدیدی در حوزه صفحه نمایش را به بازار عرضه کنند.

به نظر می رسد اپل به تازگی پیشرفت های خوبی در حوزه فناوری صفحه نمایش را دنبال می کند و روی این مساله تاکید دارد. علاوه بر آنچه که در بالا ذکر شد، در گزارش جداگانه ای از بلومبرگ که در ماه گذشته منتشر شد، اپل همچنین قصد دارد روی صفحه نمایش microLED کار کند که البته این موضوع به صورت مخفی در مرکزی در نزدیکی کالیفرنیا دنبال می شود. استفاده از فناوری صفحه نمایش MicroLED ها به طور بالقوه می تواند شرکت های سازنده تلفن های هوشمند را مجهز به گوشی هایی هوشمند با صفحه نمایش روشن تر و کم مصرف تر تبدیل کند.

مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 90.4 میلیون دلار
  Godzilla vs. Kong
  اکران: 31 مارس 2021
 • 44.2 میلیون دلار
  Tom and Jerry
  اکران: 26 فوریه 2021
 • 41.6 میلیون دلار
  Raya and the Last Dragon
  اکران: 05 مارس 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Mortal Kombat
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 34.1 میلیون دلار
  Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen
  اکران: 23 آوریل 2021
 • 23.4 میلیون دلار
  Nobody
  اکران: 26 مارس 2021
 • 13.1 میلیون دلار
  The Unholy
  اکران: 02 آوریل 2021
 • 1.8 میلیون دلار
  Separation
  اکران: 30 آوریل 2021
بازی ها
 • 19 شهریور 1400
  Life is Strange: True Colors
 • 24 شهریور 1400
  Deathloop
 • 20 مهر 1400
  Back 4 Blood