یک سطل دم دستتان بگذارید تا مروری داشته باشیم بر 10 شخصیت چندش آور برتر
پژمان گل کار مقدم
نویسنده:پژمان گل کار مقدم
ارسال شده در:17 فروردین 1397، 22:00

یک سطل دم دستتان بگذارید تا مروری داشته باشیم بر 10 شخصیت چندش آور برتر

دشمنان در دنیای بازی به هر شکل و اندازه ای ظاهر می شوند. برخی دارای پیچش ها اخلاقی هستند که انگیزه درونیشان را سوال برانگیز می کند، ممکن است تا آخر بازی به شیطانی بودن نیت آنتاگونیست داستان شک داشته باشید. از طرفی بعضی از شخصیت های به شکلی سر راست و بی شیله پیله بدند، به این معنی که شخیتشان پیچش خاصی ندارد و از اول تکلیفشان را با شما روشن می کنند: من دشمن قسم خورده تو هستم! هر دو دسته وقتی بازی به آن ها نیاز داشته باشد، سودمندند و نقش موثری در روایت داستان اجرا می کنند. اگرچه دسته دیگری وجود دارد که چندش آور محسوب می شوند. به 10 برتر این هفته خوش آمدید و این بار قصد داریم بپردازیم به 10 شخصیت چندش آور برتر ، پس اگر مزاج درست و حسابی ندارید همین الان بیخیال باقی مطلب شوید، اگر هم مثل من موقع تماشای راز بقا چیپس و ماست موسیر می خورید، چیپس که هست یکم ماست هم از یخچال بردارید و از 10 برتر این هفته لذت ببرید. (راستی یادم رفت بگم، خطر اسپویلر)

# 10:Giant Nazi Zombie Fetus

(South Park: The Stick of Truth (2014

10 شخصیت چندش آور برتر

فکر کنم در دنیا، فقط مت استون و تری پاکر می توانند نازی، زامبی و یک جنین سقط شده را با هم ترکیب کنند و به عنوان باس فایت به خورد بازیکن بدهند (البته منظورم این نیست که باید جنین رو بخورینا….اه چه جمله چندشی گفتم). پس از اینکه ویروسی کل South Park را فرا می گیرد New Kid و همراهانش باید با جنین سقط شده کلوئی کارداشیان که اکنون به شکل یک نوزاد غول پیکر نازی در آمده، بجنگند (اگه South Park بازی نکردین، دارین دوباره این جمله رو می خونین که مطمئن شین درست خوندین یا نه). به هر حال اگر با استاندارد های South Park حساب کنید، چنین چیزی هم باحال به نظر می رسد هم زشت و قبیح، مبارزات زننده و فوق العاده چندش آور هستند ولی خب از 10 شخصیت چندش آور برتر آن هم در South Park غیر از این انتظار نمی رود.

# 9: Bloater

(The Last of US (2013

10 شخصیت چندش آور برتر

در سفر Joel و Elie دشمنان وحشتناک زیاد می بینید. از clicker های کله قارچی تا افراد فرقه کرم شب تاب که در گوشه و کنار در کمینند تا هر لحظه روی سرتان خراب شوند و دمار از روزگارتان بیرون بیاورند. اما وقتی صحبت از ترس در حد نشستن روی لبه صندلی و پرت کردن کنترلر به آسمان همراه با فریاد (برای ایمنی بیشتر پیشنهاد می شود که این عمل را در اتاقتان انجام دهید تا احتمال کوبیده شدن ماهیتابه به سرتان کاهش پیدا کند) پیش می آید، هیچ چیزی قابل قیاس با Bloater نیست. این موجودات غول پیکر که هر چیزی دم دستشان بیاید تکه و پاره می کنند، بسیار سخت هم از پا در می آیند. ممکن است در حرکت کردن کند باشند اما حواستان باشد که خیلی به آن ها نزدیک نشوید، تا بلایی که در بالا مشاهده می کنید به سرتان نیاید.

# 8: The Master

(Fallout (1997

10 شخصیت چندش آور برتر

در Fallout یک جمله نوستالژیک وجود دارد: جنگ هیچ وقت تغییر نمی کند، بله ما هم قبول داریم، جنگ هیچ وقت تغییر نمی کند اما جک و جانور های درونش تغییر که می کنند هیچ، پیشرفته تر هم می شوند. انسانی که در گذشته یکی از ساکنین معمولی پناهگاه اتمی بوده به یکی از مخوف ترین و چندش آور ترین هیولاهای بازی مبدل می شود. دستور تهیه The Master با سس آلفردو: بقایای انسانی را به میزان لازم در یک دیگ بزرگ بجوشانید، حرارت رادیو اکتیو را تا حد نیاز زیاد کنید که خوب انسانتان بجوشد، وقتی انسان حسابی شروع به ترکیدن کرد تکنولوژی را اضافه کنید و در نهایت به میزان دلخواه دیوانگی در دیگ بریزید و بگذارید خوب دم بکشد (اگه هم دوست دارین سس آلفردو رو تو 10 برتر بعدی آموزش می دم). الان مخلوقی دارید که هدفی جز کنترل برهوت Fallout ندارد. شنیدن صدای عجیب و غریبش که از تلفیق جملات مختلف ساخته شده کافی است تا هر موقع که در صفحه مانیتورتان مشاهده اش کردید جیغ بنفش بکشید. (لابد فکر می کردین Super Mutant ها جزو 10 شخصیت چندش آور برتر قرار می گیرن، فکر این یارو رو نکرده بودین).

# 7: The Botchling

(The Witcher 3: Wild Hunter (2015

10 شخصیت چندش آور برتر

به عنوان شکارچی حرفه ای هیولا Gerat خان از Rivia با هیولاهای بدریخت و چندش آور زیادی روبرو شده است، اما در بین همه هیولاها، اشباح و جانوران دنیای بازی، حال به هم زن ترینشان این بچه است (بچه ها همون قدر که شیرینن، می تونن خوفناک هم باشن، بترسین از این موجودات 4 پا). در دنیای فانتزی ویچر اگر نوزاد مرده ای با مراسم درست و مناسب دفن نشود، به شکل Botchling باز می گردد؛ موجودی که از نوزاد زنان حامله تغذیه می کند (همین جمله کافیه که این موجودات در فهرست 10 شخصیت چندش آور برتر قرار داشته باشند). برخورد گرگ سفید داستان با این موجودات کوچک هنگامی است که به Bloody Baron کمک می کند تا دختر بچه مرده اش را که اکنون یک Botchling شده، تعمید دهد. با وجود چهره وحشتناک این جانور و مقصر بودن خود Baron باید قلبتان از سنگ باشد تا دلتان برای این دو نسوزد.

# 6: Boogerman

(Boogerman: A Pick and Flick Adventure (1994

10 شخصیت چندش آور برتر

قهرمانی در خدمت مردم (آره جون خوش)! Boogerman ابر قهرمانی است که تنها قدرتش پرتاب کثافت دماغ (ازون سبزاش) به سمت دشمنان است. پروتاگونیست کل و کثیف ما باید از سکو بازی هایی با تم توالت و فاضلاب گذر کند تا چند باس چندش آور و البته خنده دار را شکست دهد (نمی دونم دهه نود چرا ملت اینقدر عاشق کثافت کاری بودن آخه). نجات دنیا از دست دشمنان چندش آوری چون Fly Boy و Booger master برای حضور در 10 شخصیت چندش آور برتر کافی بود، اما راستش را بخواهید خود Boogerman چندش آور ترین شخصیت بازی است. آخر مگر می شود با انواع و اقسام باد های شکم دشمن را از پا در آورد؟؟!! (البته یکم که فکرشو می کنم، می بینم میشه)

# 5: Marguerite Baker

(Resident Evil 7: Biohazard (2017

10 شخصیت چندش آور برتر

وقتی می گویم دلتان نمی خواهد که او برایتان آشپزی کند حرفم را باور کنید. اشتباه نکنید، Marguerite در ابتدا زن خوب و خانواده دوستی بود، اما توسط Eveline (سلاحی انسانی و بیولوژیکی)، به یک زن کاملاً دیوانه و افسار گسیخته تبدیل شد و توانست قدرت های حشره ای به دست بیاورد (البته نه از نوع خوبش). او می تواند حشره سرفه کند، مثل عنکبوت، چهار دست و پا از در و دیوار بالا برود، همچنین یک کندو از حشرات را در… بدترین جای ممکن بدنش نگهداری کند (والا چی بگم! لابد خودتان حدس می زنید کجاش). جدا از این که به معنای واقعی کلمه کاری می کند که بالا بیاوریم، دشمن بسیار سرسختی هم است. پس تا می توانید فشنگ و مهمات جمع کنید تا برای نبرد با او آماده باشید. فقط ای کاش می شد جای کندوی حشرات در بدنش را شطرنجی می کردند.

# 4: Broodmother

(Dragon Age: Origins (2009

10 شخصیت چندش آور برتر

فرقی نمی کند که Grey Warden چقدر تمرین و مهارت داشته باشد، باز هم برای رویارویی با این موجود مهیب و مشمئز کننده آماده نخواهد بود. البته مطمئن نیستم چه چیزی در مورد این جانور وحشتناک تر است:  ظاهرش یا شیوه خلق شدنش!؟ ارتش Darkspawn اسرای زن را نمی کشتند. به زور گوشت بندشان را به خوردشان می دادند و به آن ها مکرراً تجاوز می کردند. با تکرار چند باره این پروسه محصولی که به دست می آمد یک Broodmother آدم خوار بود. موجودی رقت انگیز که با تغذیه از گوشت انسان ها، سرباز Darkspawn به دنیا می آورد. اگر در عجبید که نیروهای Blight تا چقدر می توانند، خطرناک باشند، Broodmother مثال خوبی برایتان است.

# 3: The Spitter

(Left 4 Dead (2009

10 شخصیت چندش آور برتر

و از هر چه بگذریم سخن زامبی خوش تر است. می دانم در 10 شخصیت چندش آور برتر جای زامبی خالی بود. (این هم زامبی… حله؟)  مهم نیست که تاریخچه این مرده های متحرک چقدر قدیمی باشد، سازنده های خلاق همیشه راهی پیدا می کنند که آن ها را با وحشت و اشمئزاز بیشتر باز گردانند. وقتی صحبت از بازی زامبی محور می شود، می دانیم که با انواع و اقسام جانور های چندش آور سر و کار خواهیم داشت. Left 4 Dead یک زامبی طراحی کرد که تمامی المان های لازم برای زامبی بودن را داراست اما وجه تمایزش استفاده از سلاح مرگبارش است: تف اسیدی. Spitter نه تنها به دلیل اسیدی بودنش بسیار خطرناک است بلکه به قدری چندش آور خلق شده که دلتان نمی خواهد زیادی به او خیره شوید.

# 2: The Great Mighty Poo

(Conker’s Bad Fur Day (2001

10 شخصیت چندش آور برتر

اصلاً من هیچ حرفی نمی زنم. فقط عکس بالا را نگاه کنید، امکان ندارد 10 شخصیت چندش آور برتر باشد و این جانور قهوه ای جایگاهی نداشته باشد. Conker، سنجاب بی ادب و دائم الخمر داستان برای بازگرداندن معشوقه اش از انواع و اقسام مناطق خطرناک گذر می کند و در بین این مسیر با یک تپه بزرگ از  S**t مواجه می شود (بله بله…همون چیز قهوه ای بد بو). اصلاً موقعیت مناسبی نیست، چون بازیکنان باید با یک مدفوع بد ذات با دندان های ذرتی (چون ذرت دیرتر هضم میشه) بجنگند که فقط با پرت کردن دستمال توالت در دهانش آسیب می بیند. همه این ها به کنار، Mighty Poo در هنگام مبارزه شما را با اشعارش که شباهت به سرودهای روسی دارند همواره تهدید می کند که به سمتتان S**t پرتاب خواهد کرد.

# 1: All Enemies

(The Binding of Isaac (2011

10 شخصیت چندش آور برتر

باید دلتان برای Isaac بسوزد. نه به این خاطر که مادر دیوانه اش برنامه دارد او را برای خدا قربانی کند، بلکه به این دلیل که تنها راه فرارش، زیرزمینی پر از هیولا است. بعضی از این هیولاها،  عجیب و غریب ترین موجوداتی هستند که تا به حال در یک عنوان Dungeon Crawler دیده ایم. همه این جانواران چندش آور توسط ذهن خلاق و دیوانه ادموند مک میلان ساخت شده اند. در بازی چند تا جانور وجود دارند که بقدری چندش آورند، باعث می شوند برای این که دوباره سراغ بازی بروید، تعلل کنید. تعجبی ندارد که Isaac بیچاره اینقدر گریه می کند.

خب 10 برتر این هفته هم تمام شد. امیدوارم رنگ و رویتان نپریده باشد و هنوز سر حال باشید. طبق معمول توجه داشته باشید که این فهرست بر اساس سلیقه و تجربه شخصی گردآوری شده، پس اگر فکر می کنید جای عنوانی در 10 شخصیت چندش آور برتر خالی است، نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha