یوتیوب اپلیکیشن مخصوص کودکان با امکان نظارت والدین ارائه می کند
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:18 فروردین 1397، 14:30

یوتیوب اپلیکیشن مخصوص کودکان با امکان نظارت والدین ارائه می کند

یوتیوب قصد دارد تا نوعی نسخه غیرالگوریتمی با امکان پاکسازی اپلیکیشن خود را برای کودکان در آینده ای نزدیک ارائه کند تا از مشاهده تصاویر نامناسب و سوال برانگیز برای کودکان جلوگیری شود. این نسخه تغییریافته از اپلیکیشن همچنین می تواند به کانال های گلچین شده نیز محدود شود که توسط مربیان کودک در یوتیوب مورد تایید قرار گرفته اند.

البته این تصمیم هنوز به صورت رسمی تایید نشده، اما به دنبال نگرانی های دنباله دار در مورد الگوریتم پیشنهادی یوتیوب که می تواند بینندگان را به سمت محتواهای خشونت آمیز سوق دهد، این مورد به زودی اجرایی می شود. حدود یک ماه قبل، گزارشی توسط بیزنس اینسایدر منتشر شد که در آن در اپلیکیشن کنونی کودکان این سایت پیشنهادهایی به بچه ها برای تماشای ویدئوهایی می شود که پر از اطلاعات غلط، تئوری های توطئه در مورد شکل زمین، فرود بر روی ماه و وجود آدم های فضایی بود.

یوتیوب

سال گذشته، به یوتیوب اتهاماتی زده شد مبنی بر اینکه، ویدئوهایی عجیب و غریب، سورئال و گاهی اوقات آزاردهنده با کاراکترها و ابرقهرمان های دیزنی منتشر کرده که به صورت اختصاصی برای الگوریتم کودکان یوتیوب طراحی شده بود. این بستر همچنین مورد انتقاد بسیاری قرار گرفته مبنی بر این که محتوای افراط گرایانه به نمایش می گذارد و همچنین برخی شرکت ها معترض شده اند که تبلیغات آنها در کنار ویدئوهای سوال برانگیز منتشر می گردد. علاوه بر این مجادلات، یوتیوب همواره در مورد این مسئله هم با اعتراض روبرو بوده که کاربران محتواهایی سوال برانگیز منتشر می کنند.

این سایت تلاش هایی در جهت ارزیابی ویدئوها برای کودکان انجام داده که از آن جمله می توان به حذف کردن تبلیغات میلیون ها ویدئو، قرار دادن محدودیت سنی برای محتواهای خاص و افزایش ارزیاب های انسانی که به بررسی محتواها می پردازند، اشاره کرد. برای مبارزه با اطلاع رسانی نامناسب، یوتیوب ماه گذشته اعلام کرد که از این پس از ویکیپیدیا برای کمک به بررسی صحت ویدئوها استفاده می کند.

البته هنوز مشخص نیست که این نسخه ویژه چه زمانی ارائه می شود، اما یکی از خبرگزاری ها اعلام کرده که یک نسخه پاک شده و بدون الگوریتم که توسط والدین امکان ویرایش دارد، به زودی و احتمالا طی یک ماه آینده ارائه می گردد. سخنگوی یوتیوب در بیانیه ای این اخبار را تکذیب نکرده، اما در عین حال کاملا آن را تایید هم نکرده است. در این اطلاعیه آمده:

«ما همیشه بر روی به روزرسانی و بهینه کردن یوتیوب برای کودکان کار می کنیم، اما در مورد شایعات و یا گمانه زنی ها چیزی نمی گوییم.»

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha