ایجاد اولین مرکز تحقیقاتی توسط کمپانی اوپو برای توسعه فناوری هوش مصنوعی و 5G
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:19 فروردین 1397، 23:15

ایجاد اولین مرکز تحقیقاتی توسط کمپانی اوپو برای توسعه فناوری هوش مصنوعی و 5G

این روزها خبرهای مختلفی از کمپانی اوپو (OPPO) می شنویم. ظاهرا این برند چینی قصد دارد حرف های تازه ای برای بازار داشته باشد و گوشی های مدرن و با تکنولوژی های نوین به بازار عرضه کند. بر اساس آخرین اخبار منتشر شده، کمپانی اوپو با تاسیس اولین مرکز تحقیقاتی این برند، قصد دارد در حوزه فناوری هوش مصنوعی یا AI و اینترنت 5G به تحقیق و بررسی بپردازد.
بازار رقابت گوشی های هوشمند، بازاری با رقابت تنگاتنگی است و گوشی های هوشمند این روزها هم از نظر عملکرد و فناوری های نوین و هم از نظر قیمت با یکدیگر رقابت می کنند. آنچه مسلم است در چنین فضایی، تنها کاری که یک سازنده گوشی های هوشمند باید به انجام برساند، تحقیق و توسعه بوده تا بتواند محصولاتی به روز و پیشتاز به بازار عرضه کند. این موضوع آن قدر مهم است که کمپانی هایی همچون اوپو تصمیم می گیرند برای به انجام رساندن آن و برای تحقیق و توسعه محصولات خود بیشتر هزینه کرده و حتی مرکز تحقیقاتی مخصوص راه اندازی کنند.

وقتی چنین رویکردی را یک سازنده گوشی هوشمند در پیش می گیرد، بی شک در نظر دارد فناوری های نوین را راه اندازی و به بازار معرفی نموده و حتی در اختیار سایر برندها قرار دهد و بدین شکل سرمایه گذاری مالی کند. البته کمپانی اوپو از دیرباز به عنوان شرکتی که دستی در تحقیقات مختلف دارد، شناخته شده است و این بار با ایجاد یک موسسه تحقیق و توسعه که دارای شعبه هایی در سراسر جهان هم خواهد داشت، قصد  دارد، به سطح بالاتری از تحقیق و توسعه دست پیدا کند.

بر اساس گزارش یکی از رسانه های چینی به نام  iFeng.com ، این مرکز تحقیقاتی اوپو در شنزن چین واقع شده است ولی دارای شعب دیگری هم در پکن، شانگهای، دوگانگوان، یوکوهاما (ژاپن) و سیلیکون ولی (ایالات متحده) خواهد بود. این موسسه تحقیقاتی قصد دارد روی سه حوزه اصلی تمرکز نموده و به تحقیق و بررسی بپردازد: 1- نرم افزار، 2- سخت افزار 3- استانداردها. همچنین این مرکز تحقیقاتی قصد دارد در حوزه اینترنت  5G و هوش مصنوعی یا  AI، پردازش تصویر و استفاده از مواد جدید به بررسی هایی را به انجام برساند.

مراسم افتتاحیه این مرکز تحقیقاتی در روز 29 مارس برابر با 8 خرداد ماه برگزار خواهد شد. در این مراسم مدیر عامل شرکت، چن مینگونگ و معاون ارشد این شرکت جنگ یوآن گینگ حضور خواهند داشت. هم چین بر اساس اعلام قبلی،  آقای لوی چانگ معاون این مرکز تحقیقاتی هم حضور خواهد داشت. کمپانی اوپو همچنین اعلام کرده است که در این حوزه با تمامی دانشگاه های سراسر جهان وارد همکاری خواهد شد. در حال حاضر، دانشگاه استنفورد وارد با این شرکت شده تا فناوری و برنامه های کاربردی AI را توسعه دهد. این همکاری با دانشگاه نیویورک در حوزه 5G خواهد بود.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha