یا PUBG بازی کنید یا اطلاعات سیستم شما را قفل می کنیم!
طاهره غلامیان
نویسنده:طاهره غلامیان
ارسال شده در:22 فروردین 1397، 10:00

یا PUBG بازی کنید یا اطلاعات سیستم شما را قفل می کنیم!

بدافزار (Malware) جدیدی آمده که تمام فایل های کامپیوتر شما را قفل می کند و تنها راه باز گردانی اطلاعات را، انجام بازی PUBG مطرح کرده است.
برخلاف دیگر باج افزارها، باج افزار PUBG از شما درخواست پول نمی کند، فقط می خواهد که شما از بازی در یکی از میدان های جنگ بازی Battleground PlayerUnknown لذت ببرید. این بدافزار ابتدا توسط تیم شکارچیان بدافزار «MalwareHunterTeam» کشف و توسط وب سایت BleepingComputer اطلاع رسانی شد. هنگامی که کامپیوتر شما توسط یک باج افزار آلوده می شود، دسترسی به فایل های موجود در سیستم غیر ممکن می شود، تا زمانی که کاربر آنچه را که باج افزار از وی طلب کرده، انجام دهد. معمولا باج افزارها با یک پیام، قفل شدن اطلاعات و فایل ها را توضیح داده و خواسته خود را بیان می کنند، در برخی موارد مبلغ درخواستی می تواند تا میلیون ها دلار باشد.
PUBG
پیامی که باج افزار PUBG بیان می کند:
فایل ها شما توسط باج افزار PUBG رمز گذاری شده است، اما بازگردانی آنها سخت نیست، نگران نباشید، من از شما پول نمی خواهم، فقط 1 ساعت PUBG بازی کنید!
به گفته و تایید کارشناسان و متخصصان بدافزارها، باج افزار PUBG فایل های کامپیوتری را قفل می کند اما بازگردانی آنها بسیار آسان است. این باج افزار، بر روی فایل های دسکتاپ کاربر رمز گذاشته و پس از 3 دقیقه بازی در میدان های جنگی، آنها را غیرفعال می کند. می بینید که در مقایسه با ساعت اعلام شده، بسیار زمان کمتری است. زمانی که در پیام اعلام شده (1 ساعت) در واقع زمان مورد نیاز برای گرفتن عکس در مناطق پرجمعیت و شلوغ میدان جنگ PUBG است. همچنین طبق نظر لورنس آبرامز، یکی از متخصصان حوزه بدافزارها، چند راه حل ساده برای آن دسته از کاربرانی که نمی خواهند بازی را انجام داده و وارد میدان جنگ PUBG شوند (شاید چون Fortnite را بیشتر می پسندند) وجود دارد. برای افراد مبتدی، این باج افزار یک کد بازگشایی ارائه می کند، فقط برای اینکه مضطرب نشوید. همچنین وی اضافه کرد از آنجایی که باج افزار PUBG هنوز کامل نشده و در مراحل توسعه است، مطمئن نیستیم که آیا چنین حمله ای تکرار خواهد شد یا نه، چرا که این حمله بیشتر شبیه یک شوخی است. چند نفر از شما فکر می کنید که این حمله باج افزاری، یک پیش درآمد برای یک حمله بزرگتر باشد؟ به نظر می رسد هر کدام از ما باید حداقل یک بار PUBG را بازی کنیم!
اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha