ساخت کنسول PS5 حقیقت دارد، اما فعلاً انتظار عرضه اش را نداشته باشید
پژمان گل کار مقدم
نویسنده:پژمان گل کار مقدم
ارسال شده در:22 فروردین 1397، 20:00

ساخت کنسول PS5 حقیقت دارد، اما فعلاً انتظار عرضه اش را نداشته باشید

Sony برنامه دارد یک کنسول جدید عرضه کند، اما انتظار انتشارش را به همین زودی ها نداشته باشید. پس فعلاً خیالتان راحت باشد، چون نیاز نیست با وضع اسفناک دلار برای خرید یک کنسول جدید اقدام کنید. گزارش امروز سایت Kotaku بنا به منابع نام مشخصی، حاکی از آن است که PS5 یا هر چیزی که Sony برنامه دارد برای کنسول جدیدش، نام گذاری کند تا تاریخ 2020 منتشر نخواهد شد.
دو استودیوی سازنده ناشناخته که Kotaku با آن ها صحبت کرده، گفتند که از برنامه های Sony برای سیستم جدید با خبر هستند و هر دو اعلام کردند که سیستم جدید در خوشبینانه ترین حالت ممکن تا سال 2019 منتشر نمی شود، اگر چه این برنامه ها ممکن است تغییر کنند. یکی از منابع اعلام کرد: «طی یک پروژه چند ساله، ممکن است اتفاقات زیادی بیافتد و تاریخ برنامه ریزی را به تعویق یا جلو بیاندازد. در حال حاضر Sony احتمالاً همه تاریخ های ممکن را مد نظر قرار داده است. همه چیز به این بستگی دارد که چه تاریخی را بهترین موقع برای انتشار یک سخت افزار جدید پیش بینی کند.
این گزارش طی شایعات اخیر منتشر شده که Sony ممکن است در سال جاری PS5 را عرضه نماید. چنین چیزی کمی دور از ذهن به نظر می رسد، اما در حال حاضر هیچ اتفاقی غیر ممکن نیست. شایعات اشاره به این دارند که Sony تراشه سخت افزاری یا devkit کنسول PS5 را در اختیار برخی استودیو ها قرار داده است. منبع ناشناخته به Kotaku اعلام کرد که این devkits می تواند نوع خاصی از یک PC باشد که برای تست CPU و GPU محصول نهایی استفاده می شود، بنابر این شاید هیچ ربطی به سخت افزار PlayStation یا موارد این چنینی نداشته باشد.


این گزارش ادامه داشت و اعلام کرد که در گذشته Sony از استودیو ها درخواست کرده بود که از devkits در اتاق های در بسته نگهداری کنند و دسترسی به آن را به افراد کمی محدود نمایند. بنابر این حتی اگر استودیویی دستش به این devkit رسیده باشد، همه کارکنان استودیو از آن مطلع نخواهند بود.
Kotaku در گزراشش اضافه کرد: با اکثر سازندگان، از جمله کسانی که در استودیو های داخلی Sony کار می کنند صحبت کرده و آن ها هیچ اطلاعی از کنسول جدید PlayStation ندارند.
همچنین در گزارش ذکر شده که PS5 بازی هایی را عرضه می کند که روی PS4 اجرا نمی شوند، چنین چیزی در مقایسه با این که بازی های PS4 Pro روی PS4 و Xbox One X روی Xbox One معمولی اجرا می شوند، قدمی بلند به نظر می رسد.
به هر حال اگر Sony هر برنامه ای برای معرفی یا صحبت در مورد سخت افزار جدیدش داشته باشد، باید در ماه ژوئن و طی مراسم E3 2018 از آن مطلع شویم.

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha