باتری گوشی گلکسی S9 ضعیف تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید!!!
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:25 فروردین 1397، 16:00

باتری گوشی گلکسی S9 ضعیف تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید!!!

وقتی صحبت از باتری گوشی های سامسونگ به میان می آید، ممکن است تصویر ذهنی خوبی از باتری های این برند در ذهن تان نداشته باشید. همان داستان کهنه و قدیمی منفجر شدن باتری گوشی سامسونگ که باعث شد سامسونگ از آن پس، توجه ویژه ای به باتری گوشی های هوشمند خود داشته باشد تا رسوایی دیگری به بار نیاید.

ظاهرا باز هم مساله باتریt در گوشی های جدید سامسونگ دیده می شود که می تواند تاثیر زیادی در فروش این گوشی ایجاد کند. بر اساس آخرین خبرهای رسیده، باتری گوشی گلکسی S9 نسبت به گوشی های هم تراز خود، مدت زمان کمتری شارژ را در خود نگه می دارد. این بدین معنی است که این گوشی نسبت به بقیه گوشی های هم رده خود، سریع تر شارژ خالی می کند!

باتری

در همین راستا سامسونگ قبل از هر کاری در مورد باتری گوشی های گلکسی S9 خود، دست به بررسی های دقیقی زد تا از همه چیز مطمئن شود و با خیال راحت گوشی را به دست کاربر تحویل دهد و مسایل را برطرف کند.

بر اساس گزارش های اخیری که در مورد باتری گوشی های جدید سامسونگ منتشر شده است، از آنجایی که این برند از پردازنده اگزینوس در گوشی گلکسی S9 استفاده می کند، لذا جای نگرانی در مورد انفجار و یا خراب شدن باتری وجود ندارد و از این لحاظ همه بررسی ها صورت گرفته است. اما مساله اصلی نگه داشتن شارژ است.

البته شرکت تکنولوژیکی کره جنوبی به سایت Android Centra اعلام کرد: « گلکسی S9 یک گوشی هوشمند جدید است که بهترین تجربه های کاربری را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. زمان تخلیه باتری این گوشی در حین استفاده از برنامه های مختلف، بسیار خوب و بهینه است. پردازنده های هر دو گوشی جدید سامسونگ با دقت مورد بررسی قرار گرفته اند و در شرایط واقعی تست شده اند. سامسونگ خود را متعهد نموده است تا گوشی هایی با باتری های خوب با طول عمر مناسب به بازار عرضه کند. اگر قصوری در این حوزه دیده شود حتما برطرف خواهد شد»

بر اساس بررسی ها و گزارش های منتشر شده از سوی Strategy Analytics، گوشی سامسونگ گلکسی S9 که  با پردازنده اگزینوس 9810 کار می کند، از نظر باتری ضعیف تر از گوشبی های مشابه و هم رده خودش است.  در حالی که گوشی های هوشمندی مانند سونی اکسپریا  XZ2 و سونی اکسپریا  XZ2  کامپکت ، به ترتیب 36 ساعت و 1 دقیقه و 34 ساعت و 20 دقیقه شارژ در خود نگه می دارند و گوشی ال جی  G6 به مدت 32 ساعت و 35 دقیقه شارژ باتری دارد، گلکسی S9، ضعیف تر از بقیه بوده و تنها به مدت 26 ساعت و 52 دقیقه شارژ در خود نگه می دارد.
این موضوع با تست و بررسی های انجام شده مشخص گردیده و زمان تخلیه باتری زودتر از بقیه گوشی های مشابه است و این برای سامسونگ خوب نیست.

علاوه بر این، بر اساس ادعاهای صورت گرفته از سایت Anandtech ، گوشی گلکسی S9 با پردازنده اسنپدراگون 845 به مدت 10 ساعت و 48 دقیقه شارژ را در خود نگه داشته و همین گوشی با پردازده اگزینوس 9810 مدت 6 ساعت و 8 دقیقه شارژ داشته است.  باید ببینیم با توجه به گزارش های مختلفی که از تست و بررسی باتری این گوشی هوشمند منتشر می شود، تصمیم سامسونگ برای برطرف نمودن این مساله چیست؟

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha