گوگل مپ بهترین کمک راننده شما خواهد بود
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:29 فروردین 1397، 18:00

گوگل مپ بهترین کمک راننده شما خواهد بود

این روزها استفاده از اپلیکیشن گوگل مپ در مسیریابی بسیار متداول شده است. شرکت گوگل هر روز ویژگی  جدیدی به این برنامه محبوب اضافه کرده و کار کردن با آن را برای کاربران جذاب تر می‌کند. ظاهرا در نسخه جدید این برنامه هم ویژگی جدید اضافه شده که نقاط عطف مسیر را به راننده در حین رانندگی نشان دهد و در اصل کاربران می توانند به راحتی یک کمک راننده خوب و هوشیار را در کنار خود داشته باشند.

گوگل مپ

گوگل مپ به خوبی مسیرها را روی نقشه به شما نشان می دهد. ولی ظاهرا در بروز رسانی جدید این قابلیت ها ارتقا پیدا کرده و وقتی رانندگی می‌کنید، گوگل مپ دقیقا شبیه به یک کمک راننده واقعی مسیر را به شما نشان می‌دهد، پا به پای شما در رانندگی همراهی تان می‌کند و هر زمان نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید و یا نقاطی بود که باید تغییر مسیر دهید، به شما راهنمایی می کند.

وقتی در حین رانندگی این برنامه مسیرهای خوب را به شما نشان می دهد، ممکن است نیاز داشته باشید بدانید چه زمانی باید به سمت راست یا به سمت چپ بپیچید. در بروز رسانی جدید، گوگل مپ در حین رانندگی به شما خواهد گفت که چه زمان باید به راست یا به چپ بپیچید. این اپلیکیشن درست شبیه به اینکه کمک راننده برای شما عمل می کند!

گاهی در مسیری که طی می‌کنید، برخی نقاط مسیر نقطه های کلیدی هستند که باید تصمیم بگیرید تغییر جهت بدهید یا درست مسیریابی کنید. این تقاط Landmark ها هستند که نقاط عطف و کلیدی مسیر شما بوده و شاید نیاز به راهنمایی بیشتری در حین رانندگی در این نقاط داشته باشید. مثلا اگر اشتباه بپیچید کلا از مسیر جاده خارج شده و مسیر را گم می کنید. در نسخه های قبلی گوگل مپ، کاربران تنها مسیر را با کمک این برنامه مشاهده می‌کردند ولی برای برخی نقاط عطف نیاز به کمک داشتند تا مسیر درست را انتخاب کنند. در بروز رسانی جدید، گوگل مپ به خوبی مسیرهای درست را نشان می دهد و در نقاط عطف به راننده کمک می کند تا در جهت درست رانندگی کند.

در این ویژگی جدید راهنمایی هایی از سوی برنامه در اختیار راننده قرار می گیرد تا در نقاط عطف و شاخص مسیر، بتواند درست حرکت کند و از مسیر اصلی خارج نشود. نسخه های قبلی کمی حالت مکانیکی داشتند ولی نسخه جدید اینطور نیست و کار کردن با این برنامه را بهتر کرده است. البته گفتنی است که هنوز شرکت گوگل مشخص نکرده که آیا همه کاربران به این ویژگی دسترسی خواهند داشت یا خیر. شاید دلیل آن هم این باشد که این ویژگی هنوز در حال آزمایش است. اگر این ویژگی بتواند در مرحله تستی سربلند بیرون بیاید شاید دسترسی آن برای همه کاربران مقدور گردد. باید منتظر باشیم ببینیم در نهایت تکلیف این ویژگی جدید به چه صورتی خواهد شد.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha