برای رفع خستگی چشم ناشی از خیره شدن به گوشی و لپ تاپ چه کنیم؟
تینا پورشاهید
نویسنده:تینا پورشاهید
ارسال شده در:01 اردیبهشت 1397، 22:06
اربعیناربعین

برای رفع خستگی چشم ناشی از خیره شدن به گوشی و لپ تاپ چه کنیم؟

در این مطلب قصد داریم راهکاری ساده اما موثر برای خلاص شدن از خستگی چشم بعد از خیره شدن طولانی به مانیتور کامپیوتر یا صفحه نمایش گوشی را به شما ارائه کنیم.

نگران نباشید،‌ زیاد کار کردن با صفحه نمایش منجر به کور شدن چشم شما نمی شود! تماشای صفحه نمایش نمی تواند به چشمان شما آسیب جدی برساند ولی ممکن است شما را دچار عوارضی همچون خستگی چشم و تاربینی کند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که ساعت‌ها پای سیستم می‌نشینید و کار می‌کنید و یا ساعت‌ها چشم از صفحه نمایش گوشی موبایل‌تان بر نمی‌دارید،‌ حتما راهکار پیشنهادی ما به کارتان می‌آید.

اگر می‌خواهید دچار سندرم رایانه نشوید،‌ چشم‌هایتان بعد از کار کردن با سیستم خسته نشود و مجبور نباشید دائما چشم‌هایتان را فشار دهید تا خستگی در کند،‌ به شما توصیه می‌کنیم که میزان نور صفحه نمایش را متناسب با نور محیط تنظیم کنید،‌ فاصله چشم‌تان از مانیتور استاندارد باشد و از قطره‌های اشک مصنوعی برای مرطوب نگه داشتن چشمان خود استفاده کنید.

قانون 20-20-20 را فراموش نکنید

در عین حال تمرین 20-20-20 را هم فراموش نکنید. بر اساس این تمرین پس از 20 دقیقه کار کردن با سیستم و خیره شدن به صفحه نمایش باید به مدت 20 ثانیه به فاصله 20 فوتی (‌6 متری)‌ خود نگاه کنید. البته استفاده از عینک‌هایی با شیشه‌های مخصوص برای کار کردن با صفحه نمایش نیز می‌تواند کمک کننده باشد. برای تهیه این عینک‌ها بهتر است به پزشک مراجعه کنید. ولی پیش از هر کاری قانون 20-20-20 می‌تواند برای جلوگیری از خستگی چشم‌ها و سندرم کار کردن با رایانه موثر باشد. مراقب چشمان‌تان باشید.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha