ضبط صحنه های «Ready Player One» ساخته اسپیلبرگ در واقعیت مجازی
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:02 اردیبهشت 1397، 08:30

ضبط صحنه های «Ready Player One» ساخته اسپیلبرگ در واقعیت مجازی

علی رغم بدبینی هایی که در مورد تریلرهای اولیه و منابع آنها وجود داشت، فیلم «بازیکن شماره یک آماده» (Ready Player One) ساخت استیون اسپیلبرگ در گیشه بسیار موفق  عمل کرده است. این فیلم کیفیت به نسبت بالاتری در مقایسه با خودِ کتاب دارد که در سطح فیلم های پاپ کورنی نوشته شده بود و چندان چنگی به دل نمی زد. بسیاری از فعالان صنعت واقعیت مجازی یا Virtual Reality انتظارات بسیار بالایی برای یک فیلم دارند تا مردم را برای خریدن هدست های واقعیت مجازی ترغیب نمایند و در حالی که تاکنون این امر اتفاق نیفتاده، اما این فیلم فرصت خوبی را برای بسیاری از این فعالان فراهم می کند تا نشان دهند که زمان کاربری این فناوری فرا رسیده است. امروز  HTC ویدئویی را منتشر کرد که نشان می داد چگونه واقعیت مجازی به ساخت فیلم «بازیکن شماره یک آماده» کمک کرده و بازیگران و خودِ استیون اسپیلبرگ از این فناوری استفاده کرده اند.

واقعیت مجازی

 

در این فیلم تبلیغ بسیار خوبی از دستگاه های Vive نیز شده است. با این وجود، نکته بهتر از همه در مورد این ویدیو آن است که نشان می دهد بازیگری به لطف جلوه های ویژه تا چه حد تغییر کرده و چقدر این فناوری می تواند با دنیای واقعی برابری کند و خلاقیت را به دنیای بصری برده تا امکان تدوین فیلم با ابزارهای دقیق تر فراهم گردد. وقتی بازیگران لباس های مخصوص دارای سنسور را پوشیده بودند، واقعیت مجازی به آنها این امکان را می داد تا خود را با آن موقعیت منطبق سازند.

فناوری واقعیت مجازی، برای خودِ استیون اسپیلبرگ نیز فرصتی را فراهم کرد تا در محیط های سخت دیجیتالی حرکت کند و بتواند نمایش سه بعدی از فریم های گرفته شده داشته باشد. ابزارهای این فناوری از قبیل ویرایشگرهای واقعیت مجازی در موتورهای جستجوی مورد استفاده در گیم‌های مختلف، کارهای زیادی را برای طراحان بازی های کامپیوتری انجام داده و آنها می توانند احساس واقعی‌تری از محیط های مختلف را به کاربران ارائه دهند.

ویدیوی فیلمبرداری صحنه های فیلم بازیکن شماره یک آماده را می توانید در اینجا ببینید:

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha