وزیر هندوستان با ادعای اختراع اینترنت در این کشور به سوژه کاربران تبدیل شد
امیر حیدری باطنی
نویسنده:امیر حیدری باطنی
ارسال شده در:03 اردیبهشت 1397، 09:04

وزیر هندوستان با ادعای اختراع اینترنت در این کشور به سوژه کاربران تبدیل شد

یکی از وزیران هندوستان اخیرا ادعا کرده که اینترنت هزاران سال قبل توسط هندی های باستان اختراع شده و این ادعای وی تبدیل به سوژه کاربران شده و در شبکه های اجتماعی او را دست می اندازند.

بیپلاپ دب، که وزیر یکی از ایالت های شمال شرق هندوستان تحت عنوان تریپورا است، طی سخنرانی خود در حضور عموم مردم اعلام کرد که شبکه جهانی اینترنت هزاران سال پیش در هند اختراع شده است.

اینترنت

او در ادعای خود، مثالی از ماهابهاراتا، افسانه ای باستانی از هندویان آورده که چندان با استقبال روبرو نشده است. در حال حاضر، نام این وزیر در توییتر تبدیل به ترند شده و بسیاری از هندی ها او را در شبکه های اجتماعی دست می اندازند. آقای دب، در واقع به آن دسته از مسئولین هندی پیوسته که ادعا می کنند، بسیاری از دستاوردهای امروزی حوزه فناوری قرن ها پیش اختراع شده بودند.

در سال 2014، آقای مودی به جمعی از پزشکان و کارکنان بیمارستان بمبئی گفته که بود که جراحی پلاستیک در هندوستان باستان انجام می شده است. اخیرا هم، در ماه سپتامبر گذشته، یکی از مسئولین آموزش و پرورش هندوستان ادعا کرد که نام هواپیما اولین بار در افسانه رامایانا، از جمله داستان های حماسی هندو آورده شده است. منتقدین معتقدند که این صحبت ها ترند بسیار خطرناکی ایجاد می کنند.

آقای دب گفته که «نبرد کوروکشترا» (Battle of Kurukshetra) در ماهابهاترا نه تنها وجود اینترنت در هندوستان باستان، بلکه همچنین وجود فناوری ماهواره را نیز به اثبات می رساند. او گفته، این واقعیت که یکی از شخصیت های این افسانه می توانسته جزء به جزء اخبار این نبرد را مایل ها دورتر از میدان مبارزه به دست بیاورد، اثبات می کند که هندوستان هم به اینترنت دست داشته و هم دارای فناوری ماهواره بوده است. این امر باعث شده تا سوالات زیادی در مورد تاریخ این کشور از سوی کاربران و از جمله اساتید دانشگاه های مختلف در حوزه تاریخ جنوب آسیا مطرح شود.

در برخی از این توئیت ها زبانی طنز به کار رفته است، به عنوان مثال، یکی از کاربران در توئیت خود آورده:

حداقل امیدوارم که آن موقع، پهنای باند خوبی در مقایسه با امروز داشتند!

 

اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha