هواوی در حال توسعه یک دستیار هوشمند با هوش هیجانی بالا است
مرتضی صفری
نویسنده:مرتضی صفری
ارسال شده در:05 اردیبهشت 1397، 15:08
اربعیناربعین

هواوی در حال توسعه یک دستیار هوشمند با هوش هیجانی بالا است

وقتی از دستیار هوشمند صحبت می‌کنیم، فناوری در ذهن ما تداعی می‌شود که قرار است، در شرایط مختلف یار و یاور ما باشد. در این زمینه شرکت هواوی قرار است محصولی جدید معرفی کند که هوش هیجانی بالایی دارد.

در طی سال گذشته دستیارهای هوشمند بسیار متداول شده‌اند؛ از همین رو اکنون دیگر انتشار خبری مبنی بر اینکه یک شرکت فعال در حوزه فناوری در حال توسعه دستیار هوشمند اختصاصی خود بوده چتدان غافلگیر کننده نیست. یکی از همین خبرها در مورد شرکت هواوی به گوش می‌رسد و گفته می‌شود که دستیار هوشمند این شرکت در مقایسه با رقبای خود از هوش عاطفی بیشتری برخوردار است. طبق ادعای هواوی، تیم دستیار هوش مصنوعی این شرکت از فیلم Her الهام گرفته‌اند.

هواوی پیش از این یک دستیار صوتی برای کاربران خود در چین عرضه کرده بود اما این بار قصد دارد محصولی کاملاً متفاوت ارائه کند. فلیکس ژانگ، نائب رییس بخش مهندسی نرم‌افزار شرکت هواوی، در این رابطه اینگونه توضیح می‌دهد:

ما قصد داریم تعاملات احساسی را ممکن کنیم. ما تصور می‌کنیم که در آینده تمامی کاربران نهایی ما تمایل دارند به صورت احساسی با سیستم خود تعامل داشته باشند. ما این گرایش را در دراز مدت پیش‌بینی می‌کنیم.

او همچنین اضافه می‌کند که فیلمی با نام Her، الهام بخش او و سایر مدیران هواوی بوده است.

همانند آنچه در این فیلم مشاهده می‌شود، شما حتی می‌توانید از شر دوست خود خلاص شوید. بدین ترتیب یک سرویس کاملاً احساسی فراهم می‌شود.

ژانگ معتقد است که در آینده کاربران حتی شاید دیگر گوشی خود را لمس نکنند چرا که قادرند بسیاری از ویژگی‌های پرکاربرد خود را از طریق دستورات صوتی انجام دهند.

اگرچه ممکن است عرضه دستیار صوتی با چنین هوش هیجانی بالایی چه از سوی هواوی یا هر کمپانی دیگری کمی به طول بیانجامد اما به طور مسلم صنعت گوشی‌های هوشمند به این سمت حرکت خواهد کرد.

برای آگاهی از آخرین مقالات مجله پلازا در کانال تلگرام ما عضو شوید t.me/plazamag عضویت در کانال تلگرام
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha