روند نصب ویندوز 10 در برزیل غیرقانونی اعلام شد
طاهره غلامیان
نویسنده:طاهره غلامیان
ارسال شده در:06 اردیبهشت 1397، 20:01

روند نصب ویندوز 10 در برزیل غیرقانونی اعلام شد

سازمان فدرال برزیل، روز گذشته درخواستی را به دادگاه برزیل ارائه کرد که به سبب آن، دولت برزیل باید مایکروسافت را مجبور به تغییر فرایند نصب پیش فرض ویندوز 10 کند. به گفته این سازمان، در مراحل نصب ویندوز 10، اطلاعاتی از کاربران درخواست می‌شود که  ناقض قوانین رعایت حریم خصوصی کاربران است.
برزیل اولین کشوری نیست که نسبت به روند نصب ویندوز 10 مایکروسافت اعتراض کرده است. ردموندی ها با پرونده های مشابهی در اتحادیه اروپا و دیگر کشورهای جهان، مبنی بر اینکه اطلاعات اضافی را در پروسه نصب ویندوز 10 از کاربر درخواست می کنند، روبرو هستند. دفتر مایکروسافت در برزیل اعلام کرده که هیچ اطلاعیه قانونی از سوی دادگاه این کشور، به وی ابلاغ نشده بنابراین نمی توان نسبت به این اعتراض، صحبتی داشته باشد. مایکروسافت تاکید کرده که امنیت اطلاعات کاربران همواره جز اولویت‌های این شرکت بوده و آماده است تا به هر سئوالی در این خصوص در دادگاه، پاسخ دهد.
سازمان فدرال برزیل در بیانیه‌ای اظهار داشته که تنظیمات پیش فرض هنگام نصب ویندوز 10، به صورت خودکار، اطلاعاتی مانند تاریخچه جستجو ها، محتویات ایمیل و موقعیت مکانی کاربر را جمع آوری کرده و برای مایکروسافت ارسال می‌کند. به گفته سازمان فدرال برزیل واقع در سائوپائولو، این کار ویندوز 10، نقض قانون حریم خصوصی کاربران محسوب می‌شود. این سازمان در ادامه اضافه کرده که پرونده‌ای علیه مایکروسافت برای جلوگیری از «جمع آوری اطلاعات شخصی کاربران، بدون کسب اجازه از آنها» به دادگاه ارائه داده است. سازمان فدرال برزیل خواستار توقف «جمع آوری خودکار اطلاعات کاربران توسط ویندوز 10» ظرف 15 روز آینده شد. همچنین این سازمان اعلام کرد که مایکروسافت باید در مراحل نصب ویندوز 10 و سایر نرم افزارهای خود، به کاربران در خصوص امکان جمع آوری اطلاعات شخصی آنها هشدار دهد به گونه ای که کاربران کاملا متوجه عواقب این فرایند بشوند. به گفته سازمان فدرال برزیل، در صورتی که مایکروسافت از این قانونی پیروی نکند، به ازای هر یک روز دیرکرد در اجرای قانون، موظف به پرداخت 2.87 میلیون دلار جریمه به دولت برزیل خواهد شد.
زمان اجرای دقیق این حکم از سوی دادگاه برزیل، هنوز مشخص نیست. سازمان فدرال برزیل اعلام کرد که کاربران می توانند این اجازه را به مایکروسافت بدهند که اطلاعات آنها جمع آوری شود، اما اینکه کدام اطلاعات ارسال شود، باید انتخاب خود کاربر باشد. در این گزارش آمده که مایکروسافت در تلاش است تا سود خود را از طریق جمع آوری اطلاعات کاربران ویندوز 10 افزایش دهد، برای مثال از این اطلاعات با هدف تبلیغات در گروه های خاصی از مصرف کنندگان استفاده کند. چندین نهاد دولتی از جمله سیستم قضایی و مراکز انتخاباتی در برزیل از ویندوز و نرم افزارهای مایکروسافتی استفاده می کنند و به گفته سازمان فدرال این کشور، این جمع آوری اطلاعات می تواند برای دولت برزیل، خطرناک باشد.
اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha