آیفون 2018 فاقد ویژگی لمس سه بعدی خواهد بود
طاهره غلامیان
نویسنده:طاهره غلامیان
ارسال شده در:09 اردیبهشت 1397، 14:01

آیفون 2018 فاقد ویژگی لمس سه بعدی خواهد بود

مینگ چی کو، تحلیلگر معروف موسسه KGI بازهم پیش بینی دیگری از آیفون‌های 2018 و طراحی آنها ارائه داده است. براساس آخرین گزارش آقای کو، آیفون 6.1 اینچی با نمایشگر LCD اپل، به دلیل اعمال برخی تغییرات جزئی که در نهایت موجب افزایش هزینه تولید خواهد شد، احتمالا فاقد ویژگی محبوب لمس سه بعدی (3D Touch) خواهد بود.
براساس گفته‌های مینگ چی کو، آیفون میان رده سال 2018 اپل، احتمالا از تکنولوژی جدیدی به نام «Cover Glass Sensor» برای افزایش مقاومت استفاده خواهد کرد. این تکنولوژی جدید که اصطلاحا CGS نامیده می‌شود، عدم‌امکان استفاده از ویژگی لمس سه بعدی را در پی خواهد داشت. تکنولوژی CGS موجب می شود تا وزن آیفون، کاهش پیدا کرده و مقاومت آن در برابر ضربه افزایش پیدا کند. به موجب استفاده از CGS، قابلیت لمس از نمایشگر به شیشه روی صفحه نمایش منتقل خواهد شد. دلیل اینکه چرا اپل قصد دارد از این تکنولوژی در آیفون جدید با پنل LCD خود استفاده کند مشخص نیست چرا که استفاده از این تکنولوژی، لایه نازکی از شیشه بر روی صفحه نمایش اضافه خواهد کرد که هزینه نهایی را از 23 دلار به 26 دلار افزایش خواهد داد، یعنی 3 دلار هزینه اضافی به ازای هر آیفون.
قابلیت لمس سه بعدی، در آیفون‌های 5.8 اینچی و 6.5 اینچی حفظ خواهد شد و تنها در آیفون 6.1 اینچی، این تغییر اعمال خواهد شد. می‌تواند کمی خوش بینانه تر به موضوع نگاه کرد، این احتمال وجود دارد که اپل به دنبال راهی باشد تا بتواند ویژگی لمس سه بعدی را با پنل شیشه ترکیب کرده و از این پس، آیفون‌های میان رده با قیمت مناسب تری را روانه بازار کند. البته در سال جاری، فقط آیفون 6.1 اینچی با پنل LCD از تکنولوژی CGS بهره خواهد برد، اما سال 2019 ممکن است با آمدن مدل های بیشتری از آیفون شاهدد این تکنولوژی باشیم.
اولین نفری باشید که به این مطلب رای می‌دهید
امتیاز به مطلب

چه امتیازی به این مطلب میدی؟

1 2 3 4 5
دیــدگاههای کاربـــران
بارگذاری ...
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما در مجله خبری پلازا منتشر نخواهد شد. بخش‌هایی که با علامت * مشخص شده اند اجباری هستند.

0/1500
captcha